młodzieżowe indywidualne mistrzostwa polski (MIMP)


Rozgrywki żużlowe, wprowadzone do kalendarza PZM w 1967 roku. W latach 1967-1969 mogli w nich startować zawodnicy, którzy nie ukończyli 25 lat, w latach 1970-1980 górną granicą był wiek 23 lata, a od 1981 roku w rozgrywkach tych startują zawodnicy którzy nie ukończyli 21 roku życia. Finał Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski (MIMP) poprzedzony jest dwoma turniejami półfinałowymi. W 1976 roku wprowadzono do eliminacji także turnieje ćwierćfinałowe, z których zrezygnowano w roku 1981.

W początkowych edycjach do finału MIMP awansowali zawodnicy z półfinałów tych rozgrywek oraz ci zawodnicy w wieku juniora, którzy w rozgrywkach o Indywidualne Mistrzostwo Polski zakwalifikowali się do półfinałów, a nie znaleźli się w finale IMP (nie musieli oni startować w półfinałach MIMP)
Początkowo o miejscu rozgrywania MIMP decydowała GKSŻ, od wielu lat finał MIMP rozgrywany jest na torze klubu, którego młodzieżowa drużyna wywalczyła w poprzednim sezonie złoty medal Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski.

Pierwszym medalistą MMPK został  w dniu 30 września 1967 Zbigniew Jąder z leszczyńskiej Unii, który na torze Polonii Bydgoszcz z dorobkiem 13 pkt w biegu dodatkowym pokonał kolegę klubowego Zdzisława Dobruckiego. Trzecie miejsce w pierwszej odsłonie MIMP przypadło toruńczykowi Bogdanowi Szulukowi.

Źródło: Wiesław Dobruszek; "Żużlowe ABC" t. II; Leszno 2004

Medaliści
Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski
Rok Miasto
1967 Bydgoszcz Zbigniew Jąder
Leszno
Zdzisław Dobrucki
Leszno
 
Bogdan Szuluk
Toruń
1968 Leszno Zdzisław Dobrucki
Leszno
Zbigniew Jąder
Leszno
Zygfryd Friedek
Opole
1969 Lublin Zdzisław Dobrucki
Leszno
  
Jan Ząbik
Toruń
Stanisław Kasa
Bydgoszcz
1970 Zielona Góra Stanisław Kasa
Bydgoszcz
Grzegorz Kuźniar
Rzeszów
Leszek Marsz
Gdańsk
1971 Toruń Jerzy Wilim
Rybnik
Zbigniew Filipiak
Zielona Góra
  
Janusz Plewiński
Toruń
1972 Leszno Bernard Jąder
Leszno
Jerzy Szczakiel
Opole
Leszek Marsz
Gdańsk
1973 Zielona Góra Zbigniew Filipiak
Zielona Góra
Franciszek Stach
Opole
Andrzej Jurczyński
Częstochowa
1974 Tarnów Jerzy Rembas
Gorzów
Gerard Stach
Opole
Ryszard Fabiszewski
Gorzów
1975 Zielona Góra Bolesław Proch
Zielona Góra
Tadeusz Berej
Lublin
Eugeniusz Błaszak
Gniezno
1976 Opole Wiesław Patynek
Bydgoszcz
Leonard Raba
Opole
Kazimierz Ziarnik
Bydgoszcz
1977 Bydgoszcz Marek Ziarnik
Bydgoszcz
Jacek Goerlitz
Opole
Andrzej Huszcza
Zielona Góra
1978 Leszno Wiesław Patynek
Bydgoszcz
Andrzej Huszcza
Zielona Góra
Roman Jankowski
Leszno
1979 Leszno Mariusz Okoniewski
Leszno
Marek Towalski
Gorzów
Roman Jankowski
Leszno
1980 Leszno Mirosław Berliński
Gdańsk
Grzegorz Sterna
Leszno
  
Wojciech Żabiałowicz
Toruń
1981 Zielona Góra Stanisław Pogorzelski
Opole
Marek Kępa
Lublin
Maciej Jaworek
Zielona Góra
1982 Opole Maciej Jaworek
Zielona Góra
Wojciech Pankowski
Gniezno
Piotr Żyto
Gdańsk
1983 Gniezno Piotr Pawlicki
Leszno
Roman Feld
Grudziądz
Dariusz Stenka
Gdańsk
1984 Tarnów Wojciech Załuski
Opole
Adam Pawliczek
Rybnik
Piotr Tomaszewski
Zielona Góra
1985 Lublin Zbigniew Błażejczak
Zielona Góra
Janusz Łukasik
Lublin
Dariusz Baliński
Leszno
1986 Toruń Ryszard Dołomisiewicz
Bydgoszcz
Piotr Świst
Gorzów
Sławomir Drabik
Częstochowa
1987 Gorzów Piotr Świst
Gorzów
Ryszard Dołomisiewicz
Bydgoszcz
Jarosław Olszewski
Gdańsk
1988 Zielona Góra Piotr Świst
Gorzów
Tomasz Fajfer
Gniezno
Jacek Gomólski
Gniezno
1989 Zielona Góra Piotr Świst
Gorzów
Jarosław Szymkowiak
Zielona Góra
Jacek Gomólski
Gniezno
1990 Bydgoszcz Tomasz Gollob
Bydgoszcz
Dariusz Fligert
Rybnik
Jacek Rempała
Tarnów
1991 Toruń Tomasz Gollob
Bydgoszcz
Adam Łabędzki
Leszno
  
Robert Sawina
Toruń
1992 Tarnów Tomasz Gollob
Bydgoszcz
  
Robert Sawina
Toruń
Andrzej Zarzecki
Zielona Góra
1993 Toruń   
Tomasz Bajerski
Toruń
Grzegorz Rempała
Tarnów
  
Tomasz Świątkiewicz
Toruń
1994 Tarnów Grzegorz Rempała
Tarnów
Mirosław Cierniak
Tarnów
Rafał Dobrucki
Piła
1995 Rzeszów Rafał Dobrucki
Piła
Piotr Protasiewicz
Wrocław
Piotr Markuszewski
Grudziądz
1996 Rzeszów   
Tomasz Bajerski
Toruń
Rafał Dobrucki
Piła
Damian Baliński
Leszno
1997 Częstochowa Grzegorz Walasek
Zielona Góra
Piotr Winiarz
Rzeszów
Rafał Dobrucki
Piła
1998 Grudziądz Robert Dados
Grudziądz
Krzysztof Pecyna
Piła
Tomasz Cieślewicz
Gdańsk
1999 Gniezno Rafał Okoniewski
Gorzów
Krzysztof Cegielski
Gorzów
  
Tomasz Chrzanowski
Toruń
2000 Gorzów Rafał Okoniewski
Gorzów
  
Tomasz Chrzanowski
Toruń
Jarosław Hampel
Piła
2001 Częstochowa Jarosław Hampel
Piła
Krzysztof Słaboń
Wrocław
Łukasz Jankowski
Leszno
2002 Leszno Artur Bogińczuk
Wrocław
Jarosław Hampel
Piła
Janusz Kołodziej
Tarnów
2003 Rybnik Łukasz Romanek
Rybnik
   
Adrian Miedziński
Toruń
Zbigniew Czerwiński
Częstochowa
2004 Piła Janusz Kołodziej
Tarnów
Krzysztof Kasprzak
Leszno
Łukasz Romanek
Rybnik
2005 Toruń    
Adrian Miedziński
Toruń
Janusz Kołodziej
Tarnów
  
Karol Ząbik
Toruń
2006 Toruń   
Karol Ząbik
Toruń
   
Adrian Miedziński
Toruń
Paweł Hlib
Tarnów
2007 Rzeszów Paweł Hlib
Gorzów
  
Karol Ząbik
Toruń
Daniel Pytel
Poznań
2008 Rybnik Maciej Janowski
Wrocław
Daniel Pytel
Poznań
Grzegorz Zengota
Zielona Góra
2009 Leszno Patryk Dudek
Zielona Góra
Sławomir Musielak
Leszno
Dawid Lampart
Rzeszów
2010 Toruń Maciej Janowski
Wrocław
Przemysław Pawlicki
Gorzów
Kacper Gomólski
Gniezno
2011 Gorzów Piotr Pawlicki
Piła
Bartosz Zmarzlik
Gorzów
Patryk Dudek
Zielona Góra
2012 Bydgoszcz Maciej Janowski
Tarnów
Kamil Adamczewski
Leszno
Krystian Pieszczek
Gdańsk
2013 Tarnów Patryk Dudek
Zielona Góra
  
Paweł Przedpełski
Toruń
Bartosz Zmarzlik
Gorzów
2014 Gorzów Szymon Woźniak
Bydgoszcz
Piotr Pawlicki
Leszno
Bartosz Zmarzlik
Gorzów
2015 Leszno Bartosz Zmarzlik
Gorzów
Piotr Pawlicki
Leszno
Krystian Pieszczek
Gdańsk
2016 Częstochowa Kaczmarek Daniel
Leszno
  
Paweł Przedpełski
Toruń
Smektała Bartosz
Leszno

Podziękowania za pomoc w opracowaniu tabeli
dla Marka Maliszewskiego

medalowe zdobycze KLUBÓW
w Młodzieżowych Indywidualnych
Mistrzostwach Polski
Liczba
finałów
w mieście
stan na dzień
2016-10-31

medalowe zdobycze ZAWODNIKÓW
w  Młodzieżowych Indywidualnych
Mistrzostwach Polski

Klub Zawodnik
9 1 3 4 1 Piotr Świst 3 1  
2 Tomasz Gollob 3    
3 Maciej Janowski 3    
4 Zdzisław Dobrucki 2 1  
8 5 3 4 5 Patryk Dudek 2   1
6 Tomasz Bajerski 2    
7 Rafał Okoniewski 2    
8 Piotr Pawlicki - senior 2    
7 9 6 8 9 Wiesław Patynek 2    
10 Adrian Miedziński 1 2  
11 Rafał Dobrucki 1 1 2
12 Bartosz Zmarzlik 1 1 2
7 3 7 6 13 Karol Ząbik 1 1 1
14 Jarosław Hampel 1 1 1
15 Janusz Kołodziej 1 1 1
16 Grzegorz Rempała 1 1  
4 8 7 7 17 Ryszard Dołomisiewicz 1 1  
18 Zbigniew Filipiak 1 1  
19 Zbigniew Jąder 1 1  
20 Łukasz Romanek 1   1
3 3 3 1 21 Maciej Jaworek 1   1
22 Paweł Hlib 1   1
23 Stanisław Kasa 1   1
24 Artur Bogińczuk 1    
3 3 3 5 25 Bernard Jąder 1    
26 Bolesław Proch 1    
27 Grzegorz Walasek 1    
28 Jerzy Rembas 1    
3 2 - - 29 Jerzy Wilim 1    
30 Marek Ziarnik 1    
31 Mariusz Okoniewski 1    
32 Mirosław Berliński 1    
2 5 1 2 33 Robert Dados 1    
34 Stanisław Pogorzelski 1    
35 Wojciech Załuski 1    
36 Zbigniew Błażejczak 1    
2 2 1 2 37 Szymon Woźniak 1    
38 Daniel Kaczmarek 1    
39 Paweł Przedpełski   2  
40 Piotr Pawlicki - junior   2  
1 1 1 1 41 Andrzej Huszcza   1 1
42 Daniel Pytel   1 1
43 Robert Sawina   1 1
44 Tomasz Chrzanowski   1 1
1 - 8 - 45 Jan Ząbik   1  
46 Krzysztof Słaboń   1  
47 Piotr Protasiewicz   1  
48 Gerard Stach   1  
- 3 - 2 49 Grzegorz Kuźniar   1  
50 Grzegorz Sterna   1  
51 Jacek Goerlitz   1  
52 Adam Łabędzki   1  
- 2 2 2 53 Janusz Łukasik   1  
54 Jarosław Szymkowiak   1  
55 Jerzy Szczakiel   1  
56 Kamil Adamczewski   1  
- 2 1 3 57 Krzysztof Cegielski   1  
58 Krzysztof Kasprzak   1  
59 Krzysztof Pecyna   1  
60 Adam Pawliczek   1  
- 1 1 - 61 Leonard Raba   1  
62 Marek Kępa   1  
63 Marek Towalski   1  
64 Mirosław Cierniak   1  
- - 3 3 65 Dariusz Fligert   1  
66 Franciszek Stach   1  
67 Piotr Winiarz   1  
68 Przemysław Pawlicki   1  
          69 Roman Feld   1  
70 Sławomir Musielak   1  
71 Tadeusz Berej   1  
72 Tomasz Fajfer   1  
          73 Wojciech Pankowski   1  
74 Jacek Gomólski     2
75 Leszek Marsz     2
76 Roman Jankowski     2
          77 Krystian Pieszczek     2
78 Bogdan Szuluk     1
79 Janusz Plewiński     1
80 Tomasz Świątkiewicz     1
          81 Wojciech Żabiałowicz     1
82 Zbigniew Czerwiński     1
83 Piotr Markuszewski     1
84 Andrzej Zarzecki     1
          85 Eugeniusz Błaszak     1
86 Grzegorz Zengota     1
87 Jacek Rempała     1
88 Damian Baliński     1
          89 Dariusz Baliński     1
90 Dariusz Stenka     1
91 Dawid Lampart     1
92 Łukasz Jankowski     1
          93 Andrzej Jurczyński     1
94 Piotr Tomaszewski     1
95 Piotr Żyto     1
96 Ryszard Fabiszewski     1
          97 Sławomir Drabik     1
98 Tomasz Cieślewicz     1
99 Jarosław Olszewski     1
100 Kacper Gomólski     1
          101 Kazimierz Ziarnik     1
102 Zygfryd Friedek     1
103 Smektała Bartosz     1
       

strona główna

toruńskie turnieje turnieje światowe turnieje krajowe
zawodnicy trenerzy mechanicy działacze
klub statystyki sprzęt