srebrny
kask (SK)
Pierwsza edycja Srebrnego Kasku (SK) została
rozegrana w 1962 roku, ale wówczas były to zawody przeznaczone dla szesnastu
najlepszych zawodników startujących w II lidze. Do udziału w SK w 1962 roku
wyznaczeni zostali wyznaczony m.in. toruńczyk Marian Rose, a Roman Cheładze
pełnił rolę rezerwowego. Odbyło się wówczas siedem turniejów, a tryumfatorem SK
na rok 1962 został Włodzimierz Szwendrowski, startujący w barwach Tramwajarza
Łódź.
W 1966 roku zapoczątkowano rozgrywki o młodzieżowy SK. Wytypowano wówczas
zawodników którzy nie przekroczyli 25 roku życia. Wystąpili oni w trzech
turniejach, a do końcowej klasyfikacji zaliczono wynik dwóch turniejów
odrzucając najgorszy.
Pierwszym młodzieżowym tryumfatorem SK został zawodnik
Kolejarza Opole Zygfryd Friedek 26 pkt., który wyprzedził Wiktora Jastrzębskiego
20 pkt. z częstochowskiego Włókniarza i Henryka Gluecklicha 19 pkt. W zawodach
SK w roku 1966 wystartował również torunianin Bogdan Szuluk, który z 14 pkt.
zajął jedenaste miejsce w generalnej klasyfikacji.
W rozgrywkach SK zmieniał się również limit
wieku uczestników. W latach 1966-1969 górna granicą wiekową było dwadzieścia
pięć lat, w latach 1970-1980 dwadzieścia trzy lata, a od 1981 roku zawodnicy
uczestniczący w rozgrywkach SK nie mogą przekroczyć dwudziestu jeden lat.
Zgodnie ze stosowaną od pewnego czasu zasadą, organizatorem finału SK jest klub
którego zespół w poprzednim sezonie zajmuje trzecie miejsce w finale
MDMP.
Od roku 2021 Srebrny Kask był podstawa do nominacji zawodników do IMŚJ.
Źródło: Wiesław Dobruszek; "Żużlowe ABC" t. II; Leszno 2004
Medaliści Srebrnego Kasku |
||||
Rok | Miejsce | |||
1962 | 7 turniejów | Włodzimierz Szwendrowski - Łódź | Jan Mucha - Świętochłowice | Andrzej Pogorzelski - Gorzów |
1 | Świętochłowice | Roman Gąsior - Krosno | Włodzimierz Szwendrowski - Łódź | Andrzej Pogorzelski - Gorzów |
2 | Krosno | Jan Mucha - Świętochłowice | Włodzimierz Szwendrowski - Łódź | Mieczysław Mednyka - Zielona Góra |
3 | Tarnów | Zygmunt Pytko - Tarnów | Wiktor Waloszek - Świętochłowice | Jan Mucha - Świętochłowice |
4 | Zielona Góra | Włodzimierz Szwendrowski - Łódź | Jan Mucha - Świętochłowice | Mieczysław Mednyka - Zielona Góra |
5 | Łódź | Marian Rose - Toruń | Andrzej Pogorzelski - Gorzów | Krystian Fołtyn - Świętochłowice |
6 | Gniezno | Marian Kwarciński - Gniezno | Włodzimierz Szwendrowski - Łódź | Paweł Mirowski - Łódź |
7 | Toruń | Marian Rose - Toruń | Jan Mucha - Świętochłowice | Włodzimierz Szwendrowski - Łódź |
1966 | 3 turnieje | Zygfryd Fridek - Opole | Wiktor Jastrzębski - Częstochowa | Henryk Glucklich - Bydgoszcz |
1 | Leszno | Zygfryd Fridek - Opole | Wiktor Waloszek - Świętochłowice | Henryk Glucklich - Bydgoszcz |
2 | Częstochowa | Zygfryd Fridek - Opole | Wiktor Jastrzębski - Częstochowa | Andrzej Mazur - Lublin |
3 | Bydgoszcz | Jan Tkocz - Gdańsk | Henryk Gluecklich - Bydgoszcz | Jerzy Kowalski - Leszno |
1967 | 5 turniejów | Edward Jancarz - Gorzów | Zygfryd Fridek - Opole | |
1 | Toruń | Zygfryd Fridek - Opole | Edward Jancarz - Gorzów | Bogdan Szuluk - Toruń |
2 | Lublin | Edward Jancarz - Gorzów | Brnedykt Kosek - Bydgoszcz | Zygfryd Fridek - Opole |
3 | Gdańsk | Edward Jancarz - Gorzów | Jerzy Kowalski - Leszno | Stanisław Kasa - Bydgoszcz |
4 | Opole | Zygfryd Fridek - Opole | Zdzisław Dobrucki - Leszno | Edward Jancarz - Gorzów |
5 | Tarnów | Bogdan Szuluk - Toruń | Zbigniew Flegel - Tarnów | Zygfryd Fridek - Opole |
1968 | 5 turniejów | Piotr Bzdura - Wrocław | Stanisław Kasa - Bydgoszcz | Ryszard Dziatkowiak - Gorzów |
1 | Częstochowa | Piotr Bruzda - Wrocław | Zygmunt Malinowski - Częstochowa | Stanisław Kasa - Bydgoszcz |
2 | Gorzów | Stanisław Kasa - Bydgoszcz | Antoni Masłowski - Rybnik | Jan Ząbik - Toruń |
3 | Łódź | Brnedykt Kosek - Bydgoszcz | Stanisław Kasa - Bydgoszcz | Ryszard Dziatkowiak - Gorzów |
4 | Leszno | Ryszard Dziatkowiak - Gorzów | Piotr Bruzda - Wrocław | Stanisław Kasa - Bydgoszcz |
5 | Gdańsk | Piotr Bruzda - Wrocław | Antoni Masłowski - Rybnik | Ryszard Dziatkowiak - Gorzów |
1969 | 5 turniejów | Jerzy Szczakiel - Opole | Marek Cieślak - Częstochowa | Ryszard Dziatkowiak - Gorzów |
1 | Gniezno | Antoni Fojcik - Rybnik | Lech Zapart - Częstochowa | Jerzy Szczakiel - Opole |
2 | Opole | Jerzy Szczakiel - Opole | Antoni Fojcik - Rybnik | Ryszard Dziatkowiak - Gorzów |
3 | Zielona Góra | Jerzy Szczakiel - Opole | Marek Cieślak - Częstochowa | Ryszard Dziatkowiak - Gorzów |
4 | Gorzów | Marek Cieślak - Częstochowa | Ryszard Dziatkowiak - Gorzów | Jerzy Szczakiel - Opole |
5 | Leszno | Ryszard Dziatkowiak - Gorzów | Grzegorz Kuźniar - Rzeszów | Bernard Jąder - Leszno |
1970 | 6 turniejów | Zbigniew Marcinkowski - Zielona Góra | Paweł Protasiewicz - Zielona Góra | Leszek Marsz - Gdańsk |
1 | Zielona Góra | Paweł Protasiewicz - Zielona Góra | Grzegorz Kuźniar - Rzeszów | Marian Krajewski - Rzeszów |
2 | Rzeszów | Zbigniew Marcinkowski - Zielona Góra | Paweł Protasiewicz - Zielona Góra | Marek Cieślak - Częstochowa |
3 | Leszno | Zbigniew Marcinkowski - Zielona Góra | Paweł Protasiewicz - Zielona Góra | Leszek Marsz - Gdańsk |
4 | Gorzów | Zbigniew Marcinkowski - Zielona Góra | Marek Cieślak - Częstochowa | Bogusław Nowak - Gorzów |
5 | Grudziądz | Zbigniew Marcinkowski - Zielona Góra | Leszek Marsz - Gdańsk | Paweł Protasiewicz - Zielona Góra |
6 | Gdańsk | Paweł Protasiewicz - Zielona Góra | Leszek Marsz - Gdańsk | Alojzy Fojcik - Rybnik |
1971 | 6 turniejów | Zbigniew Marcinkowski - Zielona Góra | Grzegorz Kuźniar - Rzeszów | Zenon Plech - Gorzów |
1 | Gdańsk | Zbigniew Marcinkowski - Zielona Góra | Zenon Plech - Gorzów | Paweł Protasiewicz - Zielona Góra |
2 | Toruń | Grzegorz Kuźniar - Rzeszów | Leszek Marsz - Gdańsk | Bogusław Nowak - Gorzów |
3 | Częstochowa | Grzegorz Kuźniar - Rzeszów | Bogusław Nowak - Gorzów | Marek Cieślak - Częstochowa |
4 | Lublin | Zenon Plech - Gorzów | Zbigniew Marcinkowski - Zielona Góra | Grzegorz Kuźniar - Rzeszów |
5 | Zielona Góra | Zenon Plech - Gorzów | Zbigniew Marcinkowski - Zielona Góra | Janusz Plewiński - Toruń |
6 | Rzeszów | Zenon Plech - Gorzów | Grzegorz Kuźniar - Rzeszów | Zbigniew Marcinkowski - Zielona Góra |
1972 | 8 turniejów | Andrzej Tkocz - Rybnik | Bernard Jąder - Leszno | Zygmunt Słowiński - Wrocław |
1 | Gniezno | Andrzej Tkocz - Rybnik | Bernard Jąder - Leszno | Czesław Goszczyński - Częstochowa |
2 | Lublin | Andrzej Tkocz - Rybnik | Zygmunt Słowiński - Wrocław | Andrzej Jurczyński - Częstochowa |
3 | Łódź | Andrzej Tkocz - Rybnik | Bernard Jąder - Leszno | Ryszard Fabiszewski - Gorzów |
4 | Gdańsk | Andrzej Tkocz - Rybnik | Marian Zaranek - Bydgoszcz | Bogusław Nowak - Gorzów |
5 | Leszno | Andrzej Tkocz - Rybnik | Bernard Jąder - Leszno | Jerzy Wilim - Rybnik |
6 | Rzeszów | Bogusław Nowak - Gorzów | Andrzej Tkocz - Rybnik | Marian Wardzała - Tarnów |
7 | Toruń | Marian Zaranek - Bydgoszcz | Andrzej Tkocz - Rybnik | Ryszard Fabiszewski - Gorzów |
8 | Tarnów | Andrzej Tkocz - Rybnik | Marian Wardzała - Tarnów | Stanisław Bartnik - Tarnów |
1973 | 8 turniejów | Zbigniew Filipiak - Zielona Góra | Bogusław Nowak - Gorzów | Piotr Pyszny - Rybnik |
1 | Łódź | Zbigniew Filipiak - Zielona Góra | Bogusław Nowak - Gorzów | Jerzy Bożyk - Częstochowa |
2 | Tarnów | Andrzej Jurczyński - Częstochowa | Ryszard Fabiszewski - Gorzów | Zbigniew Studziński - Lublin |
3 | Zielona Góra | Zbigniew Filipiak - Zielona Góra | Piotr Pyszny - Rybnik | Andrzej Jurczyński - Częstochowa |
4 | Gniezno | Andrzej Jurczyński - Częstochowa | Bogusław Nowak - Gorzów | Jerzy Bożyk - Częstochowa |
5 | Lublin | Piotr Pyszny - Rybnik | Bogusław Nowak - Gorzów | Zbigniew Studziński - Lublin |
6 | Częstochowa | Jerzy Bożyk - Częstochowa | Czesław Goszczyński - Częstochowa | Jacek Goerlitz - Świętochłowice |
7 | Rzeszów | Piotr Pyszny - Rybnik | Zbigniew Filipiak - Zielona Góra | Mieczysław Woźniak - Gorzów |
8 | Wrocław | Zbigniew Filipiak - Zielona Góra | Jerzy Bożyk - Częstochowa | Bogusław Nowak - Gorzów |
1974 | 4 turnieje | Gerard Stach - Opole | Jerzy Rembas - Gorzów | Marian Witelus - Opole |
1 | Leszno | Kazimierz Adamczak - Leszno | Zenon Urbaniec - Częstochowa | Gerard Stach - Opole |
2 | Rybnik | Gerard Stach - Opole | Jerzy Rembas - Gorzów | Kazimierz Bury - Świętochłowice |
3 | Gdańsk | Marian Witelus - Opole | Jan Gągolewicz - Gdańsk | Jerzy Rembas - Gorzów |
4 | Rzeszów | Stanisław Nocek - Lublin | Jerzy Rembas - Gorzów | Gerard Stach - Opole |
1975 | 8 turniejów | Bolesław Proch - Zielona Góra | Ryszard Fabiszewski - Gorzów | Eugeniusz Błaszak - Gniezno |
1 | Łódź | Eugeniusz Błaszak - Tarnów | Mariusz Okoniewski - Leszno | Jacek Goerlitz - Opole |
2 | Gniezno | Stanisław Nocek - Lublin | Eugeniusz Błaszak - Gniezno | Ryszard Fabiszewski - Gorzów |
3 | Chorzów | Tadeusz Berej - Lublin | Eugeniusz Błaszak - Gniezno | Jacek Goerlitz - Opole |
4 | Zielona Góra | Bolesław Proch - Zielona Góra | Kazimierz Adamczak - Leszno | Ryszard Fabiszewski - Gorzów |
5 | Lublin | Ryszard Fabiszewski - Gorzów | Kazimierz Adamczak - Leszno | Bolesław Proch - Zielona Góra |
6 | Toruń | Bolesław Proch - Zielona Góra | Ryszard Fabiszewski - Gorzów | Eugeniusz Błaszak - Gniezno |
7 | Rzeszów | Mariusz Okoniewski - Leszno | Jan Wilk - Rzeszów | Bolesław Proch - Zielona Góra |
8 | Tarnów | Bolesław Proch - Zielona Góra | Kazimierz Adamczak - Leszno | Eugeniusz Błaszak - Gniezno |
1976 | 2 turnieje | Mariusz Okoniewski - Leszno | Roman Jankowski - Leszno | Andrzej Huszcza - Zielona Góra |
1 | Ruda Śląska | Mariusz Okoniewski - Leszno | Roman Jankowski - Leszno | Alfred Siekierka - Opole |
2 | Zielona Góra | Mariusz Okoniewski - Leszno | Andrzej Huszcza - Zielona Góra | Roman Jankowski - Leszno |
1977 | 2 turnieje | Andrzej Huszcza - Zielona Góra | Mariusz Okoniewski - Leszno | Kazimierz Adamczak - Leszno |
1 | Ruda Śląska | Andrzej Huszcza - Zielona Góra | Kazimierz Adamczak - Leszno | Marian Witelus - Opole |
2 | Rybnik | Mariusz Okoniewski - Leszno | Andrzej Huszcza - Zielona Góra | Stanisław Turek - Leszno |
1978 | Opole | Andrzej Huszcza - Zielona Góra | Henryk Olszak - Zielona Góra | Andrzej Marynowski - Gdańsk |
1979 | Zielona Góra | Roman Jankowski - Leszno | Marek Towalski - Gorzów | Andrzej Huszcza - Zielona Góra |
1980 | Zielona Góra | Maciej Jaworek - Zielona Góra | Marek Kępa - Lublin |
Wojciech Żabiałowicz - Toruń |
1981 | Toruń | Mirosław Berliński - Gdańsk | Herbert Karwat - Opole | Maciej Jaworek - Zielona Góra |
1982 | Rybnik | Maciej Jaworek - Zielona Góra | Andrzej Gąbka - Lublin | Wojciech Załuski - Opole |
1983 | Toruń | Wojciech Załuski - Opole | Krzysztof Grzelak - Gorzów | Zenon Kasprzak - Leszno |
1984 | Lublin | Ryszard Dołomisiewicz - Bydgoszcz | Wojciech Załuski - Opole | Ryszard Gabrych - Bydgoszcz |
1985 | 2 turnieje | Ryszard Franczyszyn - Gorzów | Sławomir Dudek - Zielona Góra | Ryszard Dołomisiewicz - Bydgoszcz |
1 | Tarnów | Ryszard Franczyszyn - Gorzów | Sławomir Dudek - Zielona Góra | Cezary Owiżyc - Gorzów |
2 | Rzeszów | Ryszard Dołomisiewicz - Bydgoszcz | Ryszard Franczyszyn - Gorzów | Eugeniusz Skupień - Rybnik |
1986 | 2 turnieje | Ryszard Dołomisiewicz - Bydgoszcz | Piotr Świst - Gorzów | Zbigniew Krakowski - Leszno |
1 | Zielona Góra | Ryszard Dołomisiewicz - Bydgoszcz | Piotr Świst - Gorzów | Krzysztof Ziarnik - Bydgoszcz |
2 | Gorzów | Piotr Świst - Gorzów | Ryszard Dołomisiewicz - Bydgoszcz | Sławomir Drabik - Częstochowa |
1987 | 2 turnieje | Ryszard Dołomisiewicz - Bydgoszcz | Cezary Owiżyc - Gorzów | Piotr Glucklich - Bydgoszcz |
1 | Bydgoszcz | Ryszard Dołomisiewicz - Bydgoszcz | Cezary Owiżyc - Gorzów | Piotr Glucklich - Bydgoszcz |
2 | Gniezno | Cezary Owiżyc - Gorzów | Ryszard Dołomisiewicz - Bydgoszcz | Piotr Glucklich - Bydgoszcz |
1988 | 2 turnieje | Jarosław Olszewski - Gdańsk | Waldemar Cieślewicz - Bydgoszcz | Jacek Gomólski - Bydgoszcz |
1 | Ostrów | Jarosław Olszewski - Gdańsk | Jacek Gomólski - Bydgoszcz | Jarosław Szymkowiak - Zielona Góra |
2 | Opole | Waldemar Cieślewicz - Bydgoszcz | Jarosław Olszewski - Gdańsk | Sławomir Dudek - Zielona Góra |
1989 | 2 turnieje | Piotr Świst - Gorzów | Tomasz Gollob - Gdańsk | Jarosław Szymkowiak - Zielona Góra |
1 | Częstochowa | Piotr Świst - Gorzów | Tomasz Gollob - Gdańsk | Jacek Gomólski - Bydgoszcz |
2 | Rybnik | Piotr Świst - Gorzów | Jarosław Szymkowiak - Zielona Góra | Tomasz Gollob - Gdańsk |
1990 | 2 turnieje | Tomasz Gollob - Bydgoszcz | Jarosław Szymkowiak - Zielona Góra | Jarosław Olszewski - Gdańsk |
1 | Gorzów | - | - | - |
2 | Zielona Góra | Tomasz Gollob - Bydgoszcz | Jarosław Szymkowiak - Zielona Góra | Jarosław Olszewski - Gdańsk |
1991 | 2 turnieje | Jacek Rempała - Tarnów | Andrzej Zarzecki - Zielona Góra |
Robert Sawina - Toruń |
1 | Świętochłowice | Jacek Rempała - Tarnów | Andrzej Zarzecki - Zielona Góra | Robert Sawina - Toruń |
2 | Opole | Piotr Paluch - Gorzów | Jacek Rempała - Tarnów | Marek Hućko - Gorzów |
1992 | Grudziądz | Tomasz Gollob - Bydgoszcz |
Tomasz Bajerski - Toruń |
Robert Sawina - Toruń |
1993 | Machowa | Tomasz Kruk - Zielona Góra | Mirosław Cierniak - Tarnów | Piotr Winiarz - Rzeszów |
1994 | Gorzów | Piotr Baron - Wrocław | Robert Flis - Gorzów |
Tomasz Świątkiewicz - Toruń |
1995 | Toruń | Rafał Dobrucki - Piła | Sebastian Ułamek - Częstochowa | Waldemar Walczak - Piła |
1996 | Zielona Góra |
Wiesław Jaguś - Toruń |
Piotr Protasiewicz - Wrocław | Rafał Dobrucki - Piła |
1997 | Leszno | Rafał Dobrucki - Piła | Rafał Okoniewski - Piła | Grzegorz Walasek - Zielona Góra |
1998 | Leszno | Rafał Okoniewski - Gorzów | Krzysztof Cegielski - Gorzów | Krzysztof Jabłoński - Gniezno |
1999 | Grudziądz | Mariusz Franków - Piła | Mariusz Węgrzyk - Wrocław | Tomasz Cieślewicz - Gorzów |
2000 | Toruń | Jarosław Hampel - Piła | Mariusz Węgrzyk - Wrocław |
Tomasz Chrzanowski - Toruń |
2001 | Zielona Góra | Rafał Okoniewski - Gorzów | Jarosław Hampel - Piła | Dawid Kujawa - Zielona Góra |
2002 | Rybnik | Krzysztof Kasprzak - Leszno | Rafał Kurmański - Zielona Góra | Karol Baran - Rzeszów |
2003 | Bydgoszcz | Robert Miśkowiak - Piła | Janusz Kołodziej - Tarnów | Tomasz Gapiński - Piła |
2004 | Zielona Góra | Adrian Miedziński - Toruń | Zbigniew Suchecki - Zielona Góra | Łukasz Romanek - Rybnik |
2005 | Tarnów | Janusz Kołodziej - Tarnów | Paweł Miesiąc - Rzeszów | Marcin Rempała - Tarnów |
2006 | Zielona Góra |
Karol Ząbik - Toruń |
Ronnie Jamroży - Wrocław | Adrian Gomólski - Gniezno |
2007 | Rybnik | Marcin Jędrzejewski - Bydgoszcz | Grzegorz Zengota - Zielona Góra | Adrian Gomólski - Gniezno |
2008 | Rzeszów | Maciej Janowski - Wrocław | Grzegorz Zengota - Zielona Góra | Patryk Pawlaszczyk - Rybnik |
2009 | Częstochowa | Grzegorz Zengota - Zielona Góra | Maciej Janowski - Wrocław | Sławomir Musielak - Leszno |
2010 | Bydgoszcz | Maciej Janowski - Wrocław | Artur Mroczka - Grudziądz | Przemysław Pawlicki - Gorzów |
2011 | Wrocław | Maciej Janowski - Wrocław | Przemysław Pawlicki - Piła | Patryk Dudek - Zielona Góra |
2012 | Rzeszów | Przemysław Pawlicki - Leszno | Bartosz Zmarzlik - Gorzów | Maciej Janowski - Tarnów |
2013 | Rawicz | Piotr Pawlicki - Leszno | Patryk Dudek - Zielona Góra | Bartosz Zmarzlik - Gorzów |
2014 | Lublin | Piotr Pawlicki - Leszno | Krystian Pieszczek - Gdańsk | Szymon Woźniak - Bydgoszcz |
2015 | Piła | Kacper Woryna - Rybnik | Maksym Drabik - Wrocław | Adrian Cyfer - Gorzów |
2016 | Rawicz | Krystian Pieszczek - Zielona Góra | Bartosz Smektała - Leszno | Adrian Gała - Wrocław |
2017 | Krosno | Maksym Drabik - Wrocław | Dominik Kubera - Leszno | Bartosz Smektała - Leszno |
2018 | Lublin | Bartosz Smektała - Leszno | Maksym Drabik - Wrocław | Chmiel Robert - Rybnik |
2019 | Grudziądz | Dominik Kubera - Leszno | Gruchalski Michał - Częstochowa | Lampart Wiktor - Lublin |
2020 | Gdańsk | Dominik Kubera - Leszno | Wiktor Trofimow - Lublin | Jakub Miśkowiak - Częstochowa |
2021 | Gdańsk | Jakub Miśkowiak - Częstochowa | Świdnicki Mateusz - Częstochowa | Jasiński Wiktor - Gorzów |
2022 | Ostrów | Jakub Miśkowiak - Częstochowa | Pludra Kacper - Grudziądz | Przyjemski Wiktor - Bydgoszcz |
2023 | Częstochowa | Kowalski Bartłomiej - Wrocław | Ratajczak Damian - Leszno | Pludra Kacper - Grudziądz |
medalowe zdobycze KLUBÓW w Srebrnym Kasku |
Liczba finałów w mieście |
stan na dzień 2023-12-24 |
medalowe zdobycze ZAWODNIKÓW |
||||||
Klub | Zawodnik | ||||||||
11 | 10 | 7 | 15 | 1 | Maciej Janowski | 3 | 1 | 1 | |
2 | Ryszard Dołomisiewicz | 3 | |||||||
3 | Tomasz Gollob | 2 | 1 | ||||||
4 | Rafał Okoniewski | 2 | 1 | ||||||
9 | 6 | 5 | 8 | 5 | Dominik Kubera | 2 | 1 | ||
6 | Andrzej Huszcza | 2 | 2 | ||||||
7 | Maciej Jaworek | 2 | 1 | ||||||
8 | Rafał Dobrucki | 2 | 1 | ||||||
7 | 6 | 2 | 2 | 9 | Jakub Miśkowiak | 2 | 1 | ||
10 | Zbigniew Marcinkowski | 2 | |||||||
11 | Piotr Pawlicki | 2 | |||||||
12 | Grzegorz Zengota | 1 | 2 | ||||||
6 | 1 | 7 | 6 | 13 | Drabik Maksym | 1 | 2 | ||
14 | Przemysław Pawlicki | 1 | 1 | 1 | |||||
15 | Wojciech Załuski | 1 | 1 | 1 | |||||
16 | Smektała Bartosz | 1 | 1 | 1 | |||||
5 | 10 | 8 | 6 | 17 | Janusz Kołodziej | 1 | 1 | ||
18 | Jarosław Hampel | 1 | 1 | ||||||
19 | Mariusz Okoniewski | 1 | 1 | ||||||
20 | Piotr Świst | 1 | 1 | ||||||
5 | 3 | 3 | - | 21 | Roman Jankowski | 1 | 1 | ||
22 | Zygfryd Fridek | 1 | 1 | ||||||
23 | Krystian Pieszczek | 1 | 1 | ||||||
24 | Jarosław Olszewski | 1 | 1 | ||||||
3 | 2 | 2 | 5 | 25 | Adrian Miedziński | 1 | |||
26 | Wiesław Jaguś | 1 | |||||||
27 | Karol Ząbik | 1 | |||||||
28 | Piotr Baron | 1 | |||||||
3 | 1 | 6 | 9 | 29 | Gerard Stach | 1 | |||
30 | Jacek Rempała | 1 | |||||||
31 | Jerzy Szczakiel | 1 | |||||||
32 | Bolesław Proch | 1 | |||||||
2 | 5 | 1 | 7 | 33 | Krzysztof Kasprzak | 1 | |||
34 | Marcin Jędrzejewski | 1 | |||||||
35 | Mariusz Franków | 1 | |||||||
36 | Mirosław Berliński | 1 | |||||||
2 | 2 | 3 | 7 | 37 | Edward Jancarz | 1 | |||
38 | Piotr Bzdura | 1 | |||||||
39 | Robert Miśkowiak | 1 | |||||||
40 | Ryszard Franczyszyn | 1 | |||||||
2 | 2 | 2 | 7 | 41 | Tomasz Kruk | 1 | |||
42 | Andrzej Tkocz | 1 | |||||||
43 | Włodzimierz Szwendrowski | 1 | |||||||
44 | Zbigniew Filipiak | 1 | |||||||
1 | 1 | 2 | 45 | Woryna Kacper | 1 | ||||
46 | Kowalski Bartłomiej | 1 | |||||||
47 | Mariusz Węgrzyk | 2 | |||||||
48 | Bartosz Zmarzlik | 1 | 1 | ||||||
1 | 4 | 6 | 49 | Jarosław Szymkowiak | 1 | 1 | |||
50 | Patryk Dudek | 1 | 1 | ||||||
51 | Pludra Kacper | 1 | 1 | ||||||
52 | Michał Gruchalski | 1 | |||||||
1 | 5 | 53 | Piotr Protasiewicz | 1 | |||||
54 | Andrzej Zarzecki | 1 | |||||||
55 | Artur Mroczka | 1 | |||||||
56 | Bernard Jąder | 1 | |||||||
3 | 2 | 9 | 57 | Bogusław Nowak | 1 | ||||
58 | Cezary Owiżyc | 1 | |||||||
59 | Grzegorz Kuźniar | 1 | |||||||
60 | Henryk Olszak | 1 | |||||||
3 | 1 | 8 | 61 | Herbert Karwat | 1 | ||||
62 | Jan Mucha | 1 | |||||||
63 | Jerzy Rembas | 1 | |||||||
64 | Krzysztof Cegielski | 1 | |||||||
2 | 1 | 4 | 65 | Krzysztof Grzelak | 1 | ||||
66 | Marek Cieślak | 1 | |||||||
67 | Marek Kępa | 1 | |||||||
68 | Marek Towalski | 1 | |||||||
1 | 5 | 6 | 69 | Mirosław Cierniak | 1 | ||||
70 | Paweł Miesiąc | 1 | |||||||
71 | Paweł Protasiewicz | 1 | |||||||
72 | Andrzej Gąbka | 1 | |||||||
1 | 2 | 73 | Rafał Kurmański | 1 | |||||
74 | Robert Flis | 1 | |||||||
75 | Ronnie Jamroży | 1 | |||||||
76 | Ryszard Fabiszewski | 1 | |||||||
3 | 77 | Sebastian Ułamek | 1 | ||||||
78 | Sławomir Dudek | 1 | |||||||
79 | Stanisław Kasa | 1 | |||||||
80 | Tomasz Bajerski | 1 | |||||||
2 | 81 | Waldemar Cieślewicz | 1 | ||||||
82 | Wiktor Jastrzębski | 1 | |||||||
83 | Zbigniew Suchecki | 1 | |||||||
84 | Świdnicki Mateusz | 1 | |||||||
2 | 85 | Ratajczak Damian | 1 | ||||||
86 | Robert Sawina | 2 | |||||||
87 | Adrian Gomólski | 2 | |||||||
88 | Ryszard Dziatkowiak | 2 | |||||||
1 | 89 | Zygmunt Słowiński | 1 | ||||||
90 | Tomasz Chrzanowski | 1 | |||||||
91 | Bogdan Szuluk | 1 | |||||||
92 | Tomasz Świątkiewicz | 1 | |||||||
1 | 93 | Waldemar Walczak | 1 | ||||||
94 | Wojciech Żabiałowicz | 1 | |||||||
95 | Henryk Glucklich | 1 | |||||||
96 | Jacek Gomólski | 1 | |||||||
97 | Karol Baran | 1 | |||||||
98 | Kazimierz Adamczak | 1 | |||||||
99 | Krzysztof Jabłoński | 1 | |||||||
100 | Leszek Marsz | 1 | |||||||
101 | Łukasz Romanek | 1 | |||||||
102 | Marcin Rempała | 1 | |||||||
103 | Marian Witelus | 1 | |||||||
104 | Patryk Pawlaszczyk | 1 | |||||||
105 | Piotr Glucklich | 1 | |||||||
106 | Piotr Pyszny | 1 | |||||||
107 | Piotr Winiarz | 1 | |||||||
108 | Ryszard Dołomisiewicz | 1 | |||||||
109 | Ryszard Gabrych | 1 | |||||||
110 | Sławomir Musielak | 1 | |||||||
111 | Andrzej Pogorzelski | 1 | |||||||
112 | Tomasz Cieślewicz | 1 | |||||||
113 | Tomasz Gapiński | 1 | |||||||
114 | Dawid Kujawa | 1 | |||||||
115 | Eugeniusz Błaszak | 1 | |||||||
116 | Grzegorz Walasek | 1 | |||||||
117 | Zbigniew Krakowski | 1 | |||||||
118 | Zenon Kasprzak | 1 | |||||||
119 | Zenon Plech | 1 | |||||||
120 | Andrzej Marynowski | 1 | |||||||
121 | Szymon Woźniak | 1 | |||||||
122 | Adrian Cyfer | 1 | |||||||
123 | Adrian Gała | 1 | |||||||
124 | Robert Chmiel | 1 | |||||||
125 | Wiktor Lampart | 1 | |||||||
126 | Wiktor Trofimow | 1 | |||||||
127 | Jasiński Wiktor | 1 | |||||||
128 | Przyjemski Wiktor | 1 |