speedway best pairs
cykl turniejów

25 marca 2017 - Toruń (Polska)


    
Lp. Imię i nazwisko
zawodnika
Team B          I          E          G          I P
K
T
pół-
finał
finał M
C
E
C
Z
A
S
01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
1 Huckenbeck Kai 1    3       2     3       0    1       15 6 59,90RT
2 Kroner Tobias 0     d4       -     -       -     -       59,69RT
15R Riss Erik               1     0       1     3       59,13RT
3 Pawlicki Piotr 3       0      2     3      1     2    25 3 1 58,69RT
4 Zmarzlik Bartosz 2       3       3     1       2     3     1 58,25RT
16R Pawlicki Przemysław                                           59,41
5 Hancock Greg   2    1     3         3      1    3   20 T 3 58,56
6 Holder Chris   3     2     0         2       0     -   3  59,69
17R Przedpełski Paweł                                       0   59,16
7 Smolinski Martin   1       1     0        ds       -    - 8 7 58,25
8 Madsen Leon   d|w       0     1         1       2     2 58,93
18R Riss Mark                                   d     0 58,25
9 Milik Vaclav     0    -       -   2     2         2   18 5 58,72
10 Woźniak Szymon     1     3       0   -     -         -   59,16
19R Drabik Maksym           2       2   0     3         1   59,12
11 Kasprzak Krzysztof     3       1       -  0     3        1 19 4 58,54
12 Lindbaeck Antonio     2       2       2   1     -         3 59,30
20R Miedziński Adrian                     1         0           59,47
13 Doyle Jason       2     3    3       3    2   T     21 1 2 2 59,28
14 Łaguta Grigorij       1     d4     -       -     -   -     59,34
21R Fricke Max                   1       2     3   1     2 0 59,88

sędzia: Ryszard Bryła

59,97
T - Taśma     K  - Kontuzja     DS - Def Start      D - Defekt      U - Upadek     W - Wykluczenie     SU-Spowodował U      "-" - zawodnik nie wystartował w biegu
CZ
- Przekroczenie Czasu 2    
 F - Falstart (nierówny start)     2x ; dwa koła poza wew. linią toru     P - Powtórka Biegu      SS - Świeca Start
zawodnicy przed biegiem mogli zamieniać się polami startowymi, stąd w niektórych biegach podano pola startowe
Tor
A
Tor
B
Tor
C
Tor
D
59,69

Turniej Speedway Best Pairs był pierwszym oficjalnym turniejem na MotoArenie po przebudowaniu drugiego łuku. Zatem zawodnicy mieli okazję do ustanawiania nowych rekordów toru. Po zawodach nowym rekordzistą został Bartosz Zmarzlik, który jak podał chronometrażysta w wyścigu numer pięć pokonał 318 metrów w czasie 58,25 sekund. W zawodach tych wprowadzono jednak po raz pierwszy w zawodach żużlowych elektroniczny pomiar czasu. Uznano bowiem, że żużel wchodzi na coraz wyższe poziomy organizacyjne i należy tak jak w Formule 1 czy w MotoGP, gdzie setki, a nawet tysiączne sekundy decydują o ostatecznych rozstrzygnięciach, wprowadzić bardziej wiarygodne pomiary. Zatem kibice na telebimie oprócz informacji od chronometrażysty, mogli zobaczyć rezultat zmierzony przez elektroniczne systemy, które podawały informacje zmierzone za pomocą specjalnych czujników umieszczonych pod taśmą startową. Pierwszym rekordzistą Motoareny został Piotr Pawlicki, który wygrał wyścig pierwszy z czasem 59,90 s., a według czujników, które automatycznie uruchamiają i zatrzymują pomiar czasu 60,21 s. Jak widać różnica pomiaru ręcznego i automatycznego była spora i choć niezauważalna, to jednak w sportach motorowych 0,31 sekundy to niekiedy kilka pozycji różnicy. W tej sytuacji wielu zadawało sobie zatem pytanie jaki jest rekord toruńskiego toru. Z pomocą przychodził regulamin w którym jasno było powiedziane, że czas mierzony jest przez sędziego chronometrażu. Zatem oficjalnymi czasami były te które mierzono "ręcznie".
Pełna lista czasów podczas pierwszej rundy Speedway Best Pairs 2017 w Toruniu - jako pierwszy podano czas zmierzony przez chronometrażystę, jako drugi czas zmierzony przez system elektroniczny:

Wyścig I 59,90s/60,21s
Wyścig II 59,69s/59,98s
Wyścig III 59,13s/59,28s
Wyścig IV 58,69s/58,84s
Wyścig V 58,25s/58,55s
Wyścig VI 59,61s/59,62s
Wyścig VII 58,56s/58,74s
Wyścig VIII 59,69s/59,98s
Wyścig IX 59,16s/59,49s
Wyścig X 59,25s/59,50s
Wyścig XI 58,93s/59,13s
Wyścig XII 59,25s/59,30s
Wyścig XIII 58,72s/59,01s
Wyścig XIV 59,16s/59,45s
Wyścig XV 59,12s/59,29s
Wyścig XVI 59,54s/59,72s
Wyścig XVII 59,31s/59,52s
Wyścig XVIII 59,47s/59,74s
Wyścig XIX 59,28s/59,55s
Wyścig XX 59,43s/59,72s
Wyścig XXI 59,88s/60,03s
Wyścig XXII 59,97s/60,21s
Wyścig XXIII 59,60s/59,99s

2 maja 2017 - Gniezno (Polska)
przełożony 2017-08-17


 
Lp. Imię i nazwisko
zawodnika
Team B          I          E          G          I P
K
T
pół-
finał
finał M
C
E
C
Z
A
S
01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
1 Łaguta Artiom 1    3       1     3       1    2'       18 0 3 65,26
2 Lindbaeck Antonio 0     T       -     -       3     3       1 65,12
15R Kasprzak Krzysztof               F|0     1                     64,50
3 Zmarzlik Bartosz 2'       2      3     2      u1     3    24 3 0 2 64,34
4 Pawlicki Przemysław 3       1'       2'     1'       3     2'     2' 3 66,78
16R Skórnicki Adam                                           66,59
5 Holder Chris   3    0     2'         1      2'    1   26 1' 1 65,88
6 Woffinden Tai   2'     3     3         3       3     3   2 66,23
17R -                                           66,23
7 Huckenbeck Kai   1       2     1        2       1    2 9 7 66,92
8 Riss Erik   0       0     0         0       d4     0 66,37
18R Kroner Tobias                                           66,44
9 Jabłoński Mirosław     2    1       3   0     -         0   18 4 66,09
10 Woryna Kacper     1'     3       1   3     2         2   67,07
19R Czugunow Gleb                             0             66,65
11 Jędrzejak Tomasz     0       1'       0  0     1        1 17 5 67,00
12 Lebiediew Andrzej     3       2       2   2     2         3 66,50
20R -                                           66,09
13 Smolinski Martin       1     0    0       1    1   d4     14 6 66,92
14 Madsen Leon       2     3     2       3     0   1     66,57
21R -                                           66,79

sędzia: Paweł Słupski

67,72
T - Taśma     K  - Kontuzja     DS - Def Start      D - Defekt      U - Upadek     W - Wykluczenie     SU-Spowodował U      "-" - zawodnik nie wystartował w biegu
CZ
- Przekroczenie Czasu 2    
 F - Falstart (nierówny start)     2x ; dwa koła poza wew. linią toru     P - Powtórka Biegu      SS - Świeca Start
zawodnicy przed biegiem mogli zamieniać się polami startowymi, stąd w niektórych biegach podano pola startowe
Tor
A
Tor
B
Tor
C
Tor
D
65,55

25 maja 2017 - Landshut (Niemcy)


  
Lp. Imię i nazwisko
zawodnika
Team B          I          E          G          I P
K
T
pół-
finał
finał M
C
E
C
Z
A
S
01 02 03 04 05 06 07 08p 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
1 Huckenbeck Kai 1    3       u3|w     -       0    -       13 6  
2 Riss Erik 0     1       1     2       3     u        
15R Kroner Tobias                     1'             1        
3 Zmarzlik Bartosz 3       1      -     2      3     3    22 3 2' 1  
4 Pawlicki Piotr -       0       0     -       -     -      
16R Pawlicki Przemysław 2'               3     1'       2'     2'     2' 3  
5 Woźniak Szymon   2    2'     2'         3      2    1'   21 1 3  
6 Andrzej Lebiediew   0     3     3         0       1'     2   0  
17R brak zawodnika                                            
7 Doyle Jason   1       3     2        -       2'    3 24 0 2  
8 Łaguta Grigorij   3       2'     1'         3       3     d4 1  
18R Fricke Max                           1                
9 Smolinski Martin     2    1       1   0     1         t   17 5  
10 Madsen Leon     1'     0       3   3     2         3    
19R Riss Mark                                            
11 Lindbaeck Antonio     3       2'       3  1'     0        1' 18 4  
12 Miedziński Adrian     0       3       u2   2     1         2  
20R Gomólski Kacepr                                            
13 Holder Chris       2     1    2       0    0   1     11 7  
14 Przedpełski Paweł       0     0     0       2     3   0      
21R brak zawodnika                                            

sędzia: Frank Zigler

 
T - Taśma     K  - Kontuzja     DS - Def Start      D - Defekt      U - Upadek     W - Wykluczenie     SU-Spowodował U      "-" - zawodnik nie wystartował w biegu
CZ
- Przekroczenie Czasu 2    
 F - Falstart (nierówny start)     2x ; dwa koła poza wew. linią toru     P - Powtórka Biegu      SS - Świeca Start
zawodnicy przed biegiem mogli zamieniać się polami startowymi, stąd w niektórych biegach podano pola startowe
Tor
A
Tor
B
Tor
C
Tor
D
 

 

  
Klasyfikacja generalna po 3 turniejach
  

   W zawodach obowiązywać będzie punktacja: 3-2-1-0.  Po rundzie zasadniczej (21 biegów) zwycięska drużyna awansuje automatycznie do finału.
Druga i trzecia para spotka się w "Biegu Ostatniej Szansy", z którego zwycięzca awansuje do finału, a przegrany zajmuje trzecie miejsce w zawodach.
Zwycięzca turnieju do klasyfikacji generalnej zyska 10 punktów. Do dorobku następnych reprezentacji dopisanych zostanie kolejno, 8, 6, 4, 3, 2 i 1 pkt.
Jeśli w turnieju pary uzyskały taką samą liczbę punktów o wyższym miejscu decydował bezpośredni pojedynek,
a gdy w tym pojedynku był remis, o miejscu  decydowały punkty bonusowe
   
M-ce Zawodnik

Punkty zawodnika
w turniejach
pkt. turniej gł.;[półfinał, finał]

Razem
punkty
ind.
Team Punkty pary
za miejsce w turnieju
Razem
pkt

Toruń

Gniezno

Landshut

 
25marca
 

2 maja
przełożony
17 sierpnia

 
25 maja
 
miejsce
1 Pawlicki Piotr 11 [-;3] - 0 11 79 10 8 10 28

1

Zmarzlik Bartosz 14 [-;1] 15 [3;0] 12 [3;2] 41
Pawlicki Przemysław ns 17 [2;3] 10 [2;3] 27
Skórnicki Adam - ns - ns
2 Doyle Jason 13 [1;2] - 11 [-;0] 24 60 8 4 8 20

2

Łaguta Grigorij 1 - 12 [-;1] 13
Fricke Max 4 [2;0] - 1 5
Jabłoński Mirosław - 6 - 6
Woryna Kacper - 12 - 12
Czugunow Gleb - 0 - 0
3 Hancock Greg 13 [0] - - 13 60 6 10 1 17

3

Holder Chris 7 [3]  10 [-;1] 6 23
Przedpełski Paweł 0 - 5 5
Woffinden Tai -  19 [-;2] - 19
4 Kasprzak Krzysztof 8 1 - 9 56   4 6 4 14

4

Lindbaeck Antonio 10 7 [1] 10 27
Miedziński Adrian 1 - 8 9
Gomólski Kacper - - ns ns
Łaguta Artiom - 11 [0] - 11
5 Milik Vaclav 6 - - 6 65 3 3 6 12

5

Woźniak Szymon 4 - 12 [1] 16
Drabik Maksym 8 - - 8
Lebiediew Andrzej - 14 9 [0] 23
Jędrzejak Tomasz - 3 9 [0] 12
6 Smolinski Martin 2 3 5 10 39 1 2 3 6

6

Madsen Leon 6 11 12 29
Riss Mark 0 - ns 0
7 Huckenbeck Kai 10 9 4 23 37 2 1 2 5

7

Kroner Tobias 0 ns 2 2
Riss Erik 5 0 7 12

strona główna

toruńskie turnieje turnieje światowe turnieje krajowe
zawodnicy trenerzy mechanicy działacze
klub statystyki sprzęt