FILIPIAK Marian
Dyrektor MotoAreny, wiceprezes Stali Toruń


Marian Filipiak to rodowity torunianin. Z wykształcenia admistratywista z dyplomami Toruńskiej Szkoły Wyższej.

Od wielu lat działa na tle samorządowym i regionalnym. W mieście Kopernika najbardziej rozpoznawalny jest jako osoba zarządzająca obiektami sportowymi w tym toruńską MotoAreną.

Można powiedzieć, że ten niezwykle życzliwy i sympatyczny dżentelmen, od zawsze jest związany z żużlem, bowiem starsi kibice pamiętają jak spacerował po stadionie przy ulicy Broniewskiego, doglądając każdego detalu, który mógł poprawić komfort oglądania zawodów i bezpieczeństwo kibiców.
Wraz  objęciem funkcji szefa MotoAreny rozpoczął starania związane z otwarciem muzeum sportu żużlowego. I choć po Jego pomysłach powstały inne bardziej okazałe projekty muzealne, jak choćby kolekcja Macieja Gralaka, to Mariana Filipaka można uznać za osobę, która jako pierwsza zmierzyła się z niełatwym zadaniem gromadzenia i pokazywania szerszej publiczności pamiątek związanych z toruńskim żużlem. Dziś zgromadzone przez żużlowego pasjonata, pamiątki i trofea można obejrzeć na wystawie zlokalizowanej na pierwszym piętrze MotoAreny przy ul Pera Jonssona 7.

Oprócz zarządzania obiektami sportowymi, Pan Marian angażuje się w pracę dla Stowarzyszenia Sympatyków Sportów Motorowych "Stal Toruń", gdzie piastuje funkcję wiceprezesa i wspólnie z Janem Ząbikiem oraz jego synem Karolem zabiega o stworzenie jak najlepszych warunków do uprawiania sportu żużlowego przez młodych żużlowców.

strona główna

toruńskie turnieje turnieje światowe turnieje krajowe
zawodnicy trenerzy mechanicy działacze
klub statystyki sprzęt