NAGEL Piotr
kierownik drużyny


O Piotrze Naglu można powiedzieć, że jest najlepszym tenisistą wśród żużlowców, bowiem swój sportowy rodowód Piotr zawdzięcza właśnie tenisowi.

Jako działacz pracował przede wszystkim w toruńskim klubie, gdzie po raz pierwszy funkcję kierownika Drużyny i sekcji KS Apator objął 1 września 1978 roku i piastował ją do 28 lutego 1990 roku.
Po ponad dekadzie, kiedy toruński team niemal nie schodził z podium DMP, Pan Piotr zmienił klimat na grudziądzki i to właśnie za czasów Nagla, klub z Grudziądza święcił największe sukcesy z awansem do najwyższej ligi włacznie.

Oddanie toruńskiemu klubowi spowodowało jednak, że powrócił do Torunia i od 2 listopada 1999 roku, swoimi szerokimi kontaktami zjednywał całą rzeszę sponsorów dla toruńskiego speedwaya.
Po wejściu do klubu Romana Karkosika, Pan Piotr został odsunięty (7 czerwca 2007) od prowadzenia spraw klubowych, dlatego poszukał sobie ponownie miejsca w środowisku grudziądzkim.

W roku 2011 rozstał się z czynnym zaangażowaniem w żużel, ale cały czas śledził to co działo się z klubami bliskimi jego sercu.

Piotr Nagel po długiej chorobie, zmarł 27 września 2014 roku, a urna z prochami została złożona w krypcie na cmentarzu przy ulicy Gałczyńskiego.

strona główna

toruńskie turnieje turnieje światowe turnieje krajowe
zawodnicy trenerzy mechanicy działacze
klub statystyki sprzęt