ADAMCZEWSKI Mateusz


Urodzony w roku 2000.

Zawodnik Stali Toruń.
Pierwszą próbę próbę uzyskania licencji podjął w dniu 11 sierpnia 2016 r. na torze w Gnieźnie, ale próba ta zakończyła się fiaskiem.
Młody chłopak nie zniechęcał się jednak do jazdy w lewo i wytrwale trenował pod okiem Karola Ząbika, by 28 marca 2017 roku ponownie stanąć przed komisją egzaminacyjną i po raz drugi ubiegać się o żużlowe papiery. Próba ta jak ogłosił w swoim komunikacie Polski Związek Motorowy miał wynik pozytywny, a wspólnie z Mateuszem uzyskało lub odnowiło żużlowe certyfikaty sześciu innych zawodników, pośród których pięciu uzyskało licencję "Ż" po raz pierwszy, zdając pozytywnie egzamin teoretyczny i praktyczny, z kolei Marcel Szymko odnawiał swój certyfikat, a Jacek Rempała jako doświadczony jeździec z przeszłością na miarę medali mistrzostw polski, musiał zaliczyć jedynie teorię.
Pełna lista zawodników, którzy wspólnie z Mateuszem zdawali żużlowy certyfikat

Mateusz Adamczewski 2000 - SSSM Stal Toruń
Krzysztof Oleksy 1997 - TŻ Ostrovia SA
Jakub Miśkowiak 2001 - Wschowski Klub Motorowy
Nikodem Bartoch 2001 - Automobilklub Gorzowski
Marcel Szymko 1992 - PSŻ Poznań
Maksymilian Bogdanowicz 1998 - TŻ Ostrovia
Jacek Rempała 1971 - Unia Tarnów ŻSSA

Po zdaniu licencji zawodnik nie miał szans na regularne ściganie w zespole Aniołów, dlatego w latach 2017 - 2018 był wypożyczany do PSŻ Poznań, gdzie jego trenerem jest doskonale znany w Toruniu Tomasz Bajerski. Przed sezonem AD 2019 trafił do Opola, ale potrzebował lepszej klasy sprzętu, dlatego zdecydował się na nietypową formę pozyskania darczyńców, bowiem zarejestrował się na portalu pomagam.pl i prosił o wsparcie pisząc w anonsie: "Zbieram na sprzęt żużlowy, motocykl i busa do transportu po całej Polsce. W 2017 roku zdałem licencję żużlową, co sprawiło, że stałem się pełnoprawnym zawodnikiem tej dyscypliny. Wtedy spełniło się jedno z moich marzeń. Niestety sprzęt w tym sporcie jest bardzo kosztowny, tak samo jego utrzymanie. Sprzęt, którym dysponowałem do tej pory, uległ mocnej eksploatacji. Abym mógł rozwijać swoją życiową pasję i osiągać dobre wyniki potrzebuje każdego możliwego wsparcia, za które będę ogromnie wdzięczny". Cel, jaki postawił sobie Adamczewski na pomagam.pl to zebranie 20 tysięcy złotych. Za tę kwotę zawodnik wykonał serwis silnika przygotowanego przez Krzysztofa Głowackiego, ale na ramy i sprzęgła w motocyklu, który posiada juz nie wystarczyło funduszy. Mateusz chciał też kupić dodatkową maszynę, bo wiedział, że bez zaplecza sprzętowego nie osiąganie dobrych wyników.
Niestety mariaż z Kolejarzem nie przyniósł upragnionych startów nawet na drugoligowych torach i po sezonie zawodnik mógł mówić o kolejnym zmarnowanym roku na ławce rezerwowych.
Nic więc dziwnego, że po sezonie 2019 Mateusz zakończył swoją żużlową przygodę.

Co ciekawe na sezon 2018 Piotr Szymański, przewodniczący GKSŻ i menedżer reprezentacji Polski, wymyślił sobie, że musi kadrowiczów ładnie ubrać na uroczystość wręczenia powołań, ale nie tylko i zamówił 25 marynarek u Moniki Adamczewskiej, mamy Mateusza, która projektowała odzież męską. Właścicielka marki Laurens Poland w przeszłości ubrała do ślubu Karola Ząbika, byłego żużlowca, trenera juniorów Get Well. Dwa lata temu przygotowała wyjściowe stroje dla całej toruńskiej drużyny na Galę Ekstraligi. Można też powiedzieć, że zafascynowanie motoryzacją młody zawodnik wyssał z mlekiem matki, która w wieku trzydziestu lat spełniła swoje marzenie i zdobyła uprawnienia na motocykl.

Osiągnięcia

Kluby w lidze polskiej
2017-
-2018
2017-
-2018
2019

strona główna

toruńskie turnieje turnieje światowe turnieje krajowe
zawodnicy trenerzy mechanicy działacze
klub statystyki sprzęt