ADAMCZEWSKI Mateusz


Urodzony w roku 2000.

Zawodnik Stali Toruń.
Pierwszą próbę próbę uzyskania licencji podjął w dniu 11 sierpnia 2016 r. na torze w Gnieźnie, ale próba ta zakończyła się fiaskiem.
Młody chłopak nie zniechęcał się jednak do jazdy w lewo i wytrwale trenował pod okiem Karola Ząbika, by 28 marca 2017 roku ponownie stanąć przed komisją egzaminacyjną i po raz drugi ubiegać się o żużlowe papiery. Próba ta jak ogłosił w swoim komunikacie Polski Związek Motorowy miał wynik pozytywny, a wspólnie z Mateuszem uzyskało lub odnowiło żużlowe certyfikaty sześciu innych zawodników, pośród których pięciu uzyskało licencję "Ż" po raz pierwszy, zdając pozytywnie egzamin teoretyczny i praktyczny, z kolei Marcel Szymko odnawiał swój certyfikat, a Jacek Rempała jako doświadczony jeździec z przeszłością na miarę medali mistrzostw polski, musiał zaliczyć jedynie teorię.
Pełna lista zawodników, którzy wspólnie z Mateuszem zdawali żużlowy certyfikat

Mateusz Adamczewski 2000 - SSSM Stal Toruń
Krzysztof Oleksy 1997 - TŻ Ostrovia SA
Jakub Miśkowiak 2001 - Wschowski Klub Motorowy
Nikodem Bartoch 2001 - Automobilklub Gorzowski
Marcel Szymko 1992 - PSŻ Poznań
Maksymilian Bogdanowicz 1998 - TŻ Ostrovia
Jacek Rempała 1971 - Unia Tarnów ŻSSA

Po zdaniu licencji zawodnik nie miał szans na regularne ściganie w zespole Aniołów, dlatego od sezonu 2017 jest systematycznie wypożyczany do PSŻ Poznań, gdzie jego trenerem jest doskonale znany w Toruniu Tomasz Bajerski.

Co ciekawe na sezon 2018 Piotr Szymański, przewodniczący GKSŻ i menedżer reprezentacji Polski, wymyślił sobie, że musi kadrowiczów ładnie ubrać na uroczystość wręczenia powołań, ale nie tylko i zamówił 25 marynarek u Moniki Adamczewskiej, mamy Mateusza, która projektowała odzież męską. Właścicielka marki Laurens Poland w przeszłości ubrała do ślubu Karola Ząbika, byłego żużlowca, trenera juniorów Get Well. Dwa lata temu przygotowała wyjściowe stroje dla całej toruńskiej drużyny na Galę Ekstraligi. Można też powiedzieć, że zafascynowanie motoryzacją młody zawodnik wyssał z mlekiem matki, która w wieku trzydziestu lat spełniła swoje marzenie i zdobyła uprawnienia na motocykl.

Osiągnięcia

Kluby w lidze polskiej
2017-
-2018
2017-
-2019

strona główna

toruńskie turnieje turnieje światowe turnieje krajowe
zawodnicy trenerzy mechanicy działacze
klub statystyki sprzęt