Piąty sezon cyklu Nice Cup adresowany był do najmłodszych adeptów sportu żużlowego, którzy dopiero stawiali swoje pierwsze kroki w sporcie żużlowym lub szukali okazji do dodatkowych startów. Każdy ze startujących zawodników mógł na czas zawodów otrzymać od organizatorów bezpłatnie dwuzaworowy silnik Jawa. W ten sposób żużlowcy mogli startować w na zbliżonym technicznie sprzęcie. Przydział sprzętu odbywał się na zasadzie losowania, po czym zawodnik miał prawo do sprawdzenia silnika oraz zapoznania się z jego specyfiką podczas treningu.
W każdej rundzie cyklu startowało 12 zawodników,
którzy brali udział w piętnastobiegowym turnieju (12 biegów fazy zasadniczej + 2 biegi
półfinałowe i finał). Punkty z poszczególnych rund (turniej główny + finał) były sumowane,
a zawodnik, który
na koniec sezonu uzyskał największą liczbę punktów w klasyfikacji, zostawał zwycięzcą
cyklu i od firmy Nice otrzymywał kevlar na sezon 2019.
Zmianą w porównaniu do roku 2018 w porównaniu do poprzedniego roku było nagradzanie trzech najlepszych
zawodników w każdej rundzie, bowiem zawodnicy ci otrzymywali vouchery do wykorzystania na
części do motocykli żużlowych. Dzięki temu każdy z zawodników mógł wybrać to, co
akurat jest mu potrzebne do motocykla.
Cały cykl rozegrany został na podstawionych przez organizatora oraz firmę Promex
silnikach Jawa 500cc 2V. W wybranych rundach zawodnicy otrzymali również
bezpłatnie nowe opony DeliTyre. Dzięki temu podjęto próbę wyrównywania
rywalizacji sprzętowej, która niestety rozpoczyna się już od najmłodszych grup
wiekowych. W zgodnej opinii trenerów oraz działaczy cykl Nice Cup jest dobrym
uzupełnieniem piramidy szkoleniowej w systemie prowadzenia zawodnika. Ze względu
na duże zainteresowanie zawodników w większości rund organizowano dodatkowy
turniej dla żużlowców rywalizujących na własnym sprzęcie. Przy okazji rundy w
Grudziądzu zorganizowany został również oficjalny miniturniej w klasie 250cc.
Terminarz cyklu przewidywał organizację jednej rundy cyklu na torze każdej z drużyn startujących w rozgrywkach Nice 1. Ligi Żużlowej oraz dodatkowo jedną rundę na Stadionie Śląskim w Chorzowie (zamiast Daugavpils). W ten sposób łącznie zaplanowano 8 rund.
I runda NICE Cup
18
kwietnia 2018 -
Gniezno
Lp. |
Imię i nazwisko zawodnika |
Klub | B I E G I |
P K T |
M C E |
C Z A S |
||||||||||||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | Półfinały | Finał | |||||||
1 | Orwat Tomasz | Bydgoszcz | 2 | 3 | 2 | 3 | 10 | 2 | 4 | 1 | 68,53 | |||||||||
2 | Pacek Mateusz | Świętochłowice | 1 | 1 | 2 | 2 | 6 | 2 | 1 | 4 | 67,13 | |||||||||
3 | Giera Przemysław | Rybnik | 3 | 3 | 3 | 3 | 12 | d | 5 | 68,17 | ||||||||||
4 | Burlaga Weronika | Gniezno | 0 | w | - | - | 0 | 11 | 67,62 | |||||||||||
5 | Jona Dawid | Rybnik | 0 | 2 | 1 | 1 | 4 | 1 | 8 | 69,01 | ||||||||||
6 | Błażykowski Mateusz | Łódź | 2 | 2 | 1 | 3 | 8 | 1 | 6 | 68,94 | ||||||||||
7 | Tonder Mateusz | Zielona Góra | 1 | 1 | 3 | d | 5 | - | 7 | 68,38 | ||||||||||
8 | Karion Mark | Ostrów | 3 | 2 | 3 | 1 | 9 | 3 | 2 | 4 | 69,07 | |||||||||
9 | Kamiński Kamil | Opole | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 10 | 68,38 | |||||||||||
10 | brak zawodnika | - | - | - | - | - | - | - | 71,16 | |||||||||||
11 | Tudzież Mateusz | Rybnik | 1 | 0 | u|- | 2 | 3 | 9 | 68,38 | |||||||||||
12 | Zieliński Denis | Grudziądz | 3 | 3 | 2 | 2 | 10 | 3 | 3 | 2 | 67,34 | |||||||||
R1 | brak zawodnika | - | - | - | 67,62 | |||||||||||||||
R2 | brak zawodnika | - | - | - | 68,45 | |||||||||||||||
sędzia: Piotr Nowak |
67,89 | |||||||||||||||||||
T - Taśma
K - Kontuzja
DS - Def Start
D - Defekt
U - Upadek
W - Wykluczenie
SU-Spowodował U
SS - Świeca Start CZ - Przekroczenie Czasu 2 F - Falstart (nierówny start) 2x ; dwa koła poza wew. linią toru P - Powtórka Biegu "-" - zawodnik nie wystartował w biegu |
Tor A |
Tor B |
Tor C |
Tor D |
Lp. |
Imię i nazwisko zawodnika |
Klub |
B
I E
G I w turnieju na silnikach Jawa 500cc 2V |
P K T |
M C E |
C Z A S |
||||||||||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | Finał | ||||||
1 | Stefanów Krystian | Krosno | 1 | d | 1 | 1 | 3 | 10 | ||||||||||
2 | Krzywosz Jarosław | Opole | 2 | d | 2 | 2 | 6 | 7 | ||||||||||
3 | Bajor Daniel | Krosno | u | d | d | d | 0 | 11 | ||||||||||
4 | Curzytek Michał | Rzeszów | 3 | 1 | 3 | w | 7 | 6 | ||||||||||
5 | Giera Przemysław | Rybnik | 1 | 3 | 3 | u | 7 | 5 | ||||||||||
6 | Zieliński Denis | Grudziądz | 2 | 3 | 1 | 3 | 9 | 1 | 4 | |||||||||
7 | Pacek Mateusz | Opole | 0 | 1 | 1 | 1 | 3 | 9 | ||||||||||
8 | Żupiński Karol | Gdańsk | 3 | 3 | w | 3 | 9 | 4 | 1 | |||||||||
9 | Pióro Piotr | Kraków | 3 | 2 | 2 | 3 | 10 | 2 | 3 | |||||||||
10 | Tudzież Mateusz | Rybnik | 1 | w | 2 | 2 | 5 | 8 | ||||||||||
11 | Karion Mark | Ostrów | t | w | w | - | 0 | 12 | ||||||||||
12 | Orwat Tomasz | Bydgoszcz | 2 | 2 | 3 | 2 | 9 | 3 | 2 | |||||||||
R1 | brak zawodnika | - | - | - | ||||||||||||||
sędzia: Jerzy Najwer |
||||||||||||||||||
T - Taśma
K - Kontuzja
DS - Def Start
D - Defekt
U - Upadek
W - Wykluczenie
SU-Spowodował U
SS - Świeca Start CZ - Przekroczenie Czasu 2 F - Falstart (nierówny start) 2x ; dwa koła poza wew. linią toru P - Powtórka Biegu "-" - zawodnik nie wystartował w biegu |
Tor A |
Tor B |
Tor C |
Tor D |
Lp. |
Imię i nazwisko zawodnika |
Klub |
B
I E
G I w rywalizowali na własnym sprzęcie |
P K T |
M C E |
C Z A S |
||||||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Finał | ||||||
14 | Kamiński Kamil | Opole | 0 | 1 | 0 | 1 | 2 | 7 | ||||||
15 | Kowalski Bartłomiej | Kraków | 3 | 3 | 3 | 1 | 10 | 3 | 2 | |||||
16 | Fajfer Kevin | Poznań | 2 | 3 | 1 | 2 | 8 | 4 | 1 | |||||
17 | Błażykowski Mateusz | Łódź | 1 | 2 | 2 | 2 | 7 | 5 | ||||||
18 | Stec Karol | Krosno | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 8 | ||||||
19 | Jona Dawid | Rybnik | 2 | 1 | 1 | 0 | 4 | 6 | ||||||
20 | Pludra Kacper | Leszno | 3 | u | 3 | 3 | 9 | 2 | 3 | |||||
21 | Rząsa Mateusz | Rzeszów | 1 | 2 | 2 | 3 | 8 | 1 | 4 | |||||
sędzia: Jerzy Najwer |
||||||||||||||
T - Taśma
K - Kontuzja
DS - Def Start
D - Defekt
U - Upadek
W - Wykluczenie
SU-Spowodował U
SS - Świeca Start CZ - Przekroczenie Czasu 2 F - Falstart (nierówny start) 2x ; dwa koła poza wew. linią toru P - Powtórka Biegu "-" - zawodnik nie wystartował w biegu |
Tor A |
Tor B |
Tor C |
Tor D |
III runda NICE Cup
8
maja 2018 - przełożone na 16 sierpnia - Kraków
Lp. |
Imię i nazwisko zawodnika |
Klub | B I E G I |
P K T |
M C E |
C Z A S |
||||||||||||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | Półfinały | Finał | |||||||
1 | Zieliński Denis | Grudziądz | 2 | 2 | 3 | 2 | 9 | 2 | 1 | 3 | ||||||||||
2 | Pludra Kacper | Leszno | t | 3 | 2 | 1 | 6 | 1 | 6 | |||||||||||
3 | Bieliński Aureliusz | Rzeszów | 1 | 1 | 1 | u | 3 | 10 | ||||||||||||
4 | Curzytek Michał | Rzeszów | 3 | 3 | 3 | 3 | 12 | 3 | u|w | 4 | ||||||||||
5 | Lotarski Damian | Grudziądz | 2 | 1 | 2 | 0 | 5 | 1 | 7 | |||||||||||
6 | Pióro Piotr | Kraków | 3 | 2 | 3 | 3 | 11 | 3 | 3 | 1 | ||||||||||
7 | Pacek Mateusz | Opole | u | 1 | 1 | 2 | 4 | u|w | 8 | |||||||||||
8 | Zieliński Patryk | Kraków | 1 | t | 1 | 1 | 3 | 9 | ||||||||||||
9 | Becker Luke | Rzeszów | 2 | 3 | d | 3 | 8 | 2 | 2 | 2 | ||||||||||
10 | Bartoch Nikodem | Ostrów | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 12 | ||||||||||||
11 | Majchrzak Dominik | Częstochowa | 1 | 0 | 0 | 1 | 2 | 11 | ||||||||||||
12 | Orwat Tomasz | Bydgoszcz | 3 | 2 | 2 | 2 | 9 | 0 | 5 | |||||||||||
R1 | brak zawodnika | - | - | - | ||||||||||||||||
sędzia: |
||||||||||||||||||||
T - Taśma
K - Kontuzja
DS - Def Start
D - Defekt
U - Upadek
W - Wykluczenie
SU-Spowodował U
SS - Świeca Start CZ - Przekroczenie Czasu 2 F - Falstart (nierówny start) 2x ; dwa koła poza wew. linią toru P - Powtórka Biegu "-" - zawodnik nie wystartował w biegu |
Tor A |
Tor B |
Tor C |
Tor D |
IV runda NICE Cup
22
maja 2018 - Gdańsk
Lp. |
Imię i nazwisko zawodnika |
Klub |
B
I E
G I w turnieju na silnikach Jawa 500cc 2V |
P K T |
M C E |
C Z A S |
||||||||||||
1 | 2 | 3 | 4p | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | Finał | ||||||
1 | Konieczny Przemysław | Tarnów | 3 | u3|w | 1 | u4|w | 4 | 9 | 68,19 | |||||||||
2 | Pludra Kacper | Leszno | 0 | 1 | 2 | 3 | 6 | 6 | 67,03 | |||||||||
3 | Orwat Tomasz | Bydgoszcz | 1 | 3 | 2 | 1 | 7 | 5 | 68,62 | |||||||||
4 | Zieliński Denis | Grudziądz | 2 | 2 | 3 | 2 | 9 | u|su|w | 4 | 67,16 | ||||||||
5 | Adamczewski Mateusz | Poznań | d | 1 | u | 1 | 2 | 11 | 68,97 | |||||||||
6 | Rydlewski Alex | Toruń | 1 | 0 | 2 | 1 | 4 | 10 | 68,97 | |||||||||
7 | Bieliński Aureliusz | Rzeszów | 2 | cz | 0 | 3 | 5 | 8 | 71,00 | |||||||||
8 | Żupiński Karol | Gdańsk | 3 | 3 | 3 | 3 | 12 | 4 | 1 | 68,69 | ||||||||
9 | Peroń Emil | Lublin | 1 | 2 | 1 | 2 | 6 | 7 | 67,75 | |||||||||
10 | Curzytek Michał | Rzeszów | 2 | 3 | 3 | u|w | 8 | u|3 | 2 | 69,28 | ||||||||
11 | Konieczny Kacper | Tarnów | 3 | 2 | 1 | 2 | 8 | 2 | 3 | 67,43 | ||||||||
12 | Nizgorski Filip | Grudziądz | u2|w | u | u4 | - | 0 | 12 | 69,75 | |||||||||
R1 | brak zawodnika | - | - | - | 67,44 | |||||||||||||
sędzia: |
||||||||||||||||||
T - Taśma
K - Kontuzja
DS - Def Start
D - Defekt
U - Upadek
W - Wykluczenie
SU-Spowodował U
SS - Świeca Start CZ - Przekroczenie Czasu 2 F - Falstart (nierówny start) 2x ; dwa koła poza wew. linią toru P - Powtórka Biegu "-" - zawodnik nie wystartował w biegu |
Tor A |
Tor B |
Tor C |
Tor D |
Lp. |
Imię i nazwisko zawodnika |
Klub |
B
I E
G I w rywalizowali na własnym sprzęcie |
P K T |
M C E |
C Z A S |
||||||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Finał | ||||||
14 | brak zawodnika | - | - | - | - | - | - | - | 66,03 | |||||
15 | Turowski Marcin | Gdańsk | 3 | 2 | 3 | 2 | 10 | 4 | 1 | 66,15 | ||||
16 | Lotarski Damian | Grudziądz | 2 | 3 | 2 | u|w | 7 | 5 | 67,07 | |||||
17 | Fajfer Kevin | Poznań | 1 | 3 | 1 | 3 | 8 | 1 | 4 | 67,53 | ||||
18 | Knapik Dawid | Tarnów | 1 | 1 | 0 | 1 | 3 | 6 | 66,85 | |||||
19 | Kuromonow Maciej | Lublin | 0 | 0 | 1 | 1 | 2 | 7 | 68,22 | |||||
20 | Cierniak Mateusz | Tarnów | 2 | 2 | 3 | 3 | 10 | 3 | 2 | 67,00 | ||||
21 | Kowalski Bartłomiej | Kraków | 3 | u2|w | 2 | 2 | 7 | 2 | 3 | 68,09 | ||||
sędzia: |
66,91 | |||||||||||||
T - Taśma
K - Kontuzja
DS - Def Start
D - Defekt
U - Upadek
W - Wykluczenie
SU-Spowodował U
SS - Świeca Start CZ - Przekroczenie Czasu 2 F - Falstart (nierówny start) 2x ; dwa koła poza wew. linią toru P - Powtórka Biegu "-" - zawodnik nie wystartował w biegu |
Tor A |
Tor B |
Tor C |
Tor D |
V runda NICE Cup
28
maja 2018 - Lublin
Lp. |
Imię i nazwisko zawodnika |
Klub |
B
I E
G I w turnieju na silnikach Jawa 500cc 2V |
P K T |
M C E |
C Z A S |
||||||||||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | Finał | ||||||
1 | Bieliński Aureliusz | Rzeszów | 2 | 2 | 3 | 2 | 9 | 4 | 71,28 | |||||||||
2 | Rząsa Mateusz | Rzeszów | 1 | 2 | 1 | 1 | 5 | 6 | 72,35 | |||||||||
3 | Pióro Piotr | Kraków | u|w | - | - | - | 0 | 10 | 70,90 | |||||||||
4 | Kowalski Bartłomiej | Kraków | 3 | u|- | - | - | 3 | 8 | 71,23 | |||||||||
5 | Fajfer Kevin | Poznań | - | - | - | - | - | - | 71,89 | |||||||||
6 | Rydlewski Aleks | Toruń | 2 | 1 | 1 | 1 | 5 | 7 | 72,91 | |||||||||
7 | Kuromonow Maciej | Lublin | 3 | 1 | 2 | 2 | 8 | 5 | 74,76 | |||||||||
8 | Nizgorski Filip | Grudziądz | - | - | - | - | - | - | 73,27 | |||||||||
9 | Peroń Emil | Lublin | 3 | 3 | 2 | 3 | 11 | 1 | 72,03 | |||||||||
10 | Żupiński Karol | Gdańsk | 2 | u|su|w | - | - | 2 | 9 | 73,68 | |||||||||
11 | Curzystek Michał | Rzeszów | 1 | 3 | 3 | 3 | 10 | 2 | 72,49 | |||||||||
12 | Orwat Tomasz | Bydgoszcz | 0 | 3 | 3 | 3 | 9 | 3 | 71,69 | |||||||||
R1 | brak zawodnika | - | - | - | - | |||||||||||||
sędzia: ??? |
||||||||||||||||||
T - Taśma
K - Kontuzja
DS - Def Start
D - Defekt
U - Upadek
W - Wykluczenie
SU-Spowodował U
SS - Świeca Start CZ - Przekroczenie Czasu 2 F - Falstart (nierówny start) 2x ; dwa koła poza wew. linią toru P - Powtórka Biegu "-" - zawodnik nie wystartował w biegu |
Tor A |
Tor B |
Tor C |
Tor D |
VI runda NICE Cup
05
lipca 2018 - Piła
Lp. |
Imię i nazwisko zawodnika |
Klub | B I E G I |
P K T |
M C E |
C Z A S |
||||||||||||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | Półfinały | Finał | |||||||
1 | Zieliński Denis | Grudziądz | 3 | w | - | - | 3 | 10 | - | |||||||||||
2 | Curzytek Michał | Rzeszów | w | 1 | 2 | 3 | 6 | 1 | 6 | - | ||||||||||
3 | Lotarski Damian | Grudziądz | w | 3 | 3 | 2 | 8 | 2 | 0 | 4 | - | |||||||||
4 | Majchrzak Dominik | Częstochowa | 2 | 2 | 1 | 0 | 5 | w | 8 | - | ||||||||||
5 | Gryszpiński Piotr | Piła | 2 | 3 | 2 | 2 | 9 | 2 | 3 | 1 | - | |||||||||
6 | Bieliński Aureliusz | Rzeszów | 1 | 2 | 2 | 3 | 8 | 3 | 1 | 3 | - | |||||||||
7 | Orwat Tomasz | Bydgoszcz | 3 | 3 | 3 | 2 | 11 | 3 | 2 | 2 | - | |||||||||
8 | Pludra Kacper | Leszno | w | 2 | 3 | 3 | 8 | w | 5 | - | ||||||||||
9 | Rydlewski Aleks | Toruń | 3 | w | 1 | 1 | 5 | 1 | 7 | - | ||||||||||
10 | brak zawodnika | - | - | - | - | - | - | - | - | |||||||||||
11 | Iwański Krystian | Piła | w | d | d | d | 0 | 11 | - | |||||||||||
12 | Rowecki Oskar | Piła | 2 | 1 | 0 | 1 | 4 | 9 | - | |||||||||||
R1 | brak zawodnika | - | - | - | - | |||||||||||||||
R2 | brak zawodnika | - | - | - | - | |||||||||||||||
sędzia: Piotr Nowak |
||||||||||||||||||||
T - Taśma
K - Kontuzja
DS - Def Start
D - Defekt
U - Upadek
W - Wykluczenie
SU-Spowodował U
SS - Świeca Start CZ - Przekroczenie Czasu 2 F - Falstart (nierówny start) 2x ; dwa koła poza wew. linią toru P - Powtórka Biegu "-" - zawodnik nie wystartował w biegu |
Tor A |
Tor B |
Tor C |
Tor D |
VII runda NICE Cup
11
września 2018 - Grudziądz
Lp. |
Imię i nazwisko zawodnika |
Klub | B I E G I |
P K T |
M C E |
C Z A S |
||||||||||||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | Półfinały | Finał | |||||||
1 | Sadurski Krzysztof | Leszno | 1 | w | 1 | 3 | 5 | 8 | 72,59 | |||||||||||
2 | Gryszpiński Piotr | Piła | 3 | 3 | 3 | d | 9 | 1 | 70,53 | |||||||||||
3 | Majchrzak Dominik | Częstochowa | 0 | 2 | u | w | 2 | 12 | 70,65 | |||||||||||
4 | Rydlewski Aleks | Toruń | 2 | 2 | 0 | 1 | 5 | 9 | 72,44 | |||||||||||
5 | Iwański Krystian | Piła | u | 1 | 2 | 2 | 5 | 10 | 73,49 | |||||||||||
6 | Pludra Kacper | Leszno | 3 | w | 3 | u | 6 | 4 | 74,77 | |||||||||||
7 | Tudzież Mateusz | Rybnik | 1 | 1 | 1 | 2 | 5 | 11 | 73,44 | |||||||||||
8 | Zieliński Denis | Grudziądz | 2 | 2 | 1 | 2 | 7 | 3 | 72,85 | |||||||||||
9 | Lotarski Damian | Grudziądz | 3 | 3 | u|K | K | 6 | 5 | 71,97 | |||||||||||
10 | Curzytek Michał | Rzeszów | w | 3 | 3 | w | 6 | 6 | 71,97 | |||||||||||
11 | Orwat Tomasz | Bydgoszcz | 2 | w | 2 | 3 | 7 | 2 | 73,87 | |||||||||||
12 | Bieliński Aureliusz | Rzeszów | 1 | w | 2 | 3 | 6 | 7 | 72,42 | |||||||||||
R1 | - | - | - | - | ||||||||||||||||
R2 | - | - | - | - | ||||||||||||||||
sędzia: ??? |
||||||||||||||||||||
T - Taśma
K - Kontuzja
DS - Def Start
D - Defekt
U - Upadek
W - Wykluczenie
SU-Spowodował U
SS - Świeca Start CZ - Przekroczenie Czasu 2 F - Falstart (nierówny start) 2x ; dwa koła poza wew. linią toru P - Powtórka Biegu "-" - zawodnik nie wystartował w biegu |
Tor A |
Tor B |
Tor C |
Tor D |
pomiędzy biegami
turnieju Nice
Cup |
|
VII Memoriał Władysława
Pietrzaka: 1. Patryk Zieliński (Arge Speedway Wanda Kraków) - 8 (3,3,2) 2. Filip Nizgorski (MRGARDEN GKM Grudziądz) - 6 (1,2,3) 3. Oskar Rowecki (Euro Finannce Polonia Piła) - 4 (2,1,1) 4. Monika Nietyksza (MDM Komputery TŻ Ostrovia Ostrów) - 0 (w,0,0) |
Bieg po biegu: 1. (70,62) P. Zieliński, Rowecki, Nizgorski, Nietyksza (w/u) 2. (69,78) P. Zieliński, Nizgorski, Rowecki, Nietyksza 3. (72,87) Nizgorski, Zieliński, Rowecki, Nietyksza |
turniej klasy 250cc: 1. Kacper Łobodziński (GTŻ Grudziądz) - 9 (3,3,3) 2. Szymon Szwacher (Aforti Start Gniezno) - 6 (2,2,2) 3. Kacper Makowski (KS Toruń) - 2 (w,1,1) 4. Damian Ratajczak (KS Unia Leszno) - 0 (w,-,-) |
Bieg po biegu: 1. Łobodziński, Szwacher, Makowski (w/u), Ratajczak (w/u) 2. Łobodziński, Szwacher, Makowski 3. Łobodziński, Szwacher, Makowski |
w Grudziądzu podczas zawodów sprawdzano czy jedna opona wystarczy zawodnikowi na całe zawody. Każdy z uczestników ostatniej rundy Nice Cup otrzymał po jednej oponie DeliTyre. Były to opony z nowej serii, która w ostatnich dniach trafiła do Polski z Indonezji. Celem było sprawdzenie, jak opona zachowuje się na twardym torze i czy jedna opona wystarczy zawodnikowi na całe zawody. Opinie były zaskakująco pozytywne. Na twardym torze opona spisywała się bez większych zarzutów i wszystkim zawodnikom wystarczyła na cały turniej. Choć w zawodach nie brakowało biegów, które wymagały powtarzania, jedna opona wystarczyła do przejechania całego turnieju. Zawodnicy nie mieli problemów z dopasowaniem, część młodzieżowców dostrzegała różnice w zachowaniu opony na starcie i na trasie, ale nie wystąpiły żadne problemy z przyczepnością.
VIII runda NICE Cup
17
września 2018 - Łódź
Lp. |
Imię i nazwisko zawodnika |
Klub |
B
I E
G I w turnieju na silnikach Jawa 500cc 2V |
P K T |
M C E |
C Z A S |
||||||||||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | Finał | ||||||
1 | Pludra Kacper | Leszno | 3 | 0 | 3 | 3 | 9 | 4 | 1 | 62,98 | ||||||||
2 | Pacek Mateusz | Świętochłowice | 2 | 3 | 1 | 1 | 7 | 6 | 64,50 | |||||||||
3 | Rowecki Oskar | Piła | 0 | u|w | d3 | 1 | 1 | 11 | 63,76 | |||||||||
4 | Orwat Tomasz | Bydgoszcz | 1 | 2 | 3 | 3 | 9 | 1 | 4 | 63,88 | ||||||||
5 | Zieliński Patryk | Kraków | u|w | - | - | - | 0 | 12 | 63,68 | |||||||||
6 | Rydlewski Aleks | Toruń | 2 | cz | - | - | 2 | 10 | 65,06 | |||||||||
7 | Gryszpiński Piotr | Piła | d3 | 2 | 2 | 3 | 7 | 5 | 63,80 | |||||||||
8 | Tudzież Mateusz | Rybnik | 3 | 1 | 1 | u3|w | 5 | 7 | 62,96 | |||||||||
9 | Zieliński Denis | Grudziądz | 2 | 3 | 2 | 2 | 9 | 2 | 3 | 64,54 | ||||||||
10 | Iwański Konrad | Piła | d4 | u|w | 2 | - | 2 | 9 | 64,38 | |||||||||
11 | Sadurski Krzysztof | Leszno | 1 | 2 | 0 | 2 | 5 | 8 | 64,36 | |||||||||
12 | Pióro Piotr | Kraków | 3 | 3 | 3 | 2 | 11 | 3 | 2 | 62,94 | ||||||||
R1 | brak zawodnika | - | - | - | 62,40 | |||||||||||||
sędzia: Paweł Słupski |
||||||||||||||||||
T - Taśma
K - Kontuzja
DS - Def Start
D - Defekt
U - Upadek
W - Wykluczenie
SU-Spowodował U
SS - Świeca Start CZ - Przekroczenie Czasu 2 F - Falstart (nierówny start) 2x ; dwa koła poza wew. linią toru P - Powtórka Biegu "-" - zawodnik nie wystartował w biegu |
Tor A |
Tor B |
Tor C |
Tor D |
Lp. |
Imię i nazwisko zawodnika |
Klub |
B
I E
G I w rywalizowali na własnym sprzęcie |
P K T |
M C E |
C Z A S |
||||||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Finał | ||||||
14 | Krzykowski Marcel | Świętochłowice | 2 | 2 | u|- | - | 5 | 4 | 69,96 | |||||
15 | Kołodziej Dawid | Opole | 1 | 2 | 3 | 3 | 9 | u|w | 3 | 62,34 | ||||
16 | Tyman Dominik | Rybnik | 3 | 3 | 2 | 2 | 10 | 3 | 2 | 62,18 | ||||
17 | Burlaga Weronika | Gniezno | d4 | u|w | - | - | 0 | 6 | 77,04 | |||||
18 | Staniszewski Paweł | Piła | 3 | 3 | 3 | 3 | 12 | 4 | 1 | 63,26 | ||||
19 | Szczęsny Łukasz | Świętochłowice | 2 | u3 | 2 | d3 | 4 | - | 5 | 64,86 | ||||
20 | Szwacher Szymon | Gniezno | u|w | - | - | - | 0 | 7 | 62,68 | |||||
21 | brak zawodnika | - | - | - | - | - | - | - | 66,70 | |||||
sędzia: Paweł Słupski |
62,30 | |||||||||||||
T - Taśma
K - Kontuzja
DS - Def Start
D - Defekt
U - Upadek
W - Wykluczenie
SU-Spowodował U
SS - Świeca Start CZ - Przekroczenie Czasu 2 F - Falstart (nierówny start) 2x ; dwa koła poza wew. linią toru P - Powtórka Biegu "-" - zawodnik nie wystartował w biegu |
Tor A |
Tor B |
Tor C |
Tor D |
końcowa
liczba zdobytych punktów Nice Cup
m-ce | Zawodnik | Klub |
R A Z E M |
||||||||
1 | Orwat Tomasz | Bydgoszcz | 14(Jv2) | 12(Jv2) | - | 7(Jv2) | 9 | 16 | 7 | 9(Jv2) | 60 |
2 | Zieliński Denis | Grudziądz | 13(Jv2) | 10(Jv2) | - | 9(Jv2) | - | 3 | 7 | 11(Jv2) | 53 |
3 | Pludra Kacper | Leszno | - | 11 | - | 6(Jv2) | - | 8 | 6 | 13(Jv2) | 44 |
4 | Curzytek Michał | Rzeszów | - | 7(Jv2) | - | 11(Jv2) | 10 | 7 | 6 | - | 41 |
5 | Żupiński Karol | Gdańsk | - | 13(Jv2) | - | 16(Jv2) | 2 | - | - | - | 31 |
6 | Bieliński Aureliusz | Rzeszów | - | - | - | 5(Jv2) | 9 | 12 | 6 | - | 32 |
7 | Gryszpiński Piotr | Piła | - | - | - | - | - | 14 | 9 | 7(Jv2) | 30 |
8 | Pióro Piotr | Kraków | - | 12(Jv2) | - | - | 0 | - | - | 15(Jv2) | 27 |
9 | Kowalski Bartłomiej | Kraków | - | 13 | - | 9 | 3 | - | - | - | 25 |
10 | Lotarski Damian | Grudziądz | - | - | - | 7 | - | 10 | 6 | - | 23 |
11 | Rydlewski Alex | Toruń | - | - | - | 4(Jv2) | 5 | 6 | 5 | 2(Jv2) | 22 |
12 | Fajfer Kevin | Poznań | - | 12 | - | 9 | - | - | - | - | 21 |
13 | Giera Przemysław | Rybnik | 12(Jv2) | 7(Jv2) | - | - | - | - | - | - | 19 |
14 | Tudzież Mateusz | Rybnik | 3(Jv2) | 5(Jv2) | - | - | - | - | 5 | 5(Jv2) | 18 |
15 | Peroń Emil | Lublin | - | - | - | 6(Jv2) | 11 | - | - | - | 17 |
19 | Staniszewski Paweł | Piła | - | - | - | - | - | - | - | 16 | 16 |
20 | Błażykowski Mateusz | Łódź | 8(Jv2) | 7 | - | - | - | - | - | - | 15 |
25 | Rząsa Mateusz | Rzeszów | - | 9 | - | - | 5 | - | - | - | 14 |
26 | Turowski Marcin | Gdańsk | - | - | - | 14 | - | - | - | - | 14 |
27 | Cierniak Mateusz | Tarnów | - | - | - | 13 | - | - | - | - | 13 |
28 | Tyman Dominik | Rybnik | - | - | - | - | - | - | - | 13 | 13 |
29 | Karion Mark | Ostrów | 11(Jv2) | 0(Jv2) | - | - | - | - | - | - | 11 |
30 | Konieczny Kacper | Tarnów | - | - | - | 10(Jv2) | - | - | - | - | 10 |
31 | Pacek Mateusz | Opole | 7(Jv2) | 3(Jv2) | - | - | - | - | - | 7(Jv2) | 10 |
32 | Kuromonow Maciej | Lublin | - | - | - | 2 | 8 | - | - | - | 10 |
33 | Sadurski Krzysztof | Leszno | - | - | - | - | - | - | 5 | 5(Jv2) | 10 |
34 | Kołodziej Dawid | Opole | - | - | - | - | - | - | - | 9 | 9 |
35 | Jona Dawid | Rybnik | 4(Jv2) | 4 | - | - | - | - | - | - | 8 |
36 | Majchrzak Dominik | Częstochowa | - | - | - | - | - | 5 | 2 | - | 7 |
37 | Iwański Krystian | Piła | - | - | - | - | - | 0 | 5 | 2(Jv2) | 7 |
38 | Krzywosz Jarosław | Opole | - | 6 (Jv2) | - | - | - | - | - | - | 6 |
39 | Zieliński Patryk | Kraków | - | - | - | - | - | - | 5 | 0(Jv2) | 5 |
40 | Rowecki Oskar | Piła | - | - | - | - | - | 4 | - | 1(Jv2) | 5 |
41 | Tonder Mateusz | Zielona Góra | 5(Jv2) | - | - | - | - | - | - | - | 5 |
42 | Krzykowski Marcel | Świętochłowice | - | - | - | - | - | - | - | 4 | 4 |
43 | Konieczny Przemysław | Tarnów | - | - | - | 4(Jv2) | - | - | - | - | 4 |
44 | Kamiński Kamil | Opole | 2(Jv2) | 2 | - | - | - | - | - | - | 4 |
45 | Stefanów Krystian | Krosno | - | 3 (Jv2) | - | - | - | - | - | - | 3 |
46 | Knapik Dawid | Tarnów | - | - | - | 3 | - | - | - | - | 3 |
47 | Adamczeski Mateusz | Poznań | - | - | - | 2(Jv2) | - | - | - | - | 2 |
48 | Szczęsny Łukasz | Świętochłowice | - | - | - | - | - | - | - | 2 | 2 |
49 | Burlaga Weronika | Gniezno | 0(Jv2) | - | - | - | - | - | - | 0 | 0 |
50 | Stec Karol | Krosno | - | 0 | - | - | - | - | - | - | 0 |
51 | Bajor Daniel | Krosno | - | 0(Jv2) | - | - | - | - | - | - | 0 |
52 | Nizgorski Filip | Grudziądz | - | - | - | 0(Jv2) | - | - | - | - | 0 |
53 | Szwacher Szyman | Gniezno | - | - | - | - | - | - | - | 0 | 0 |