Nice Cup adresowany był do najmłodszych adeptów sportu żużlowego, którzy dopiero stawiali swoje pierwsze kroki w sporcie żużlowym lub szukali okazji do dodatkowych startów. Każdy ze startujących zawodników otrzymywał bezpłatnie od organizatorów silnik Jawa 500cc 2V wraz z gaźnikiem. W ten sposób żużlowcy mogli startować w porównywalnych warunkach sprzętowych. Przed rozpoczęciem zawodów każdy zgłoszony żużlowiec brał udział w losowaniu silników z gaźnikiem, które otrzymywał bezpłatnie do wykorzystania w trakcie zawodów. Po losowaniu zawodnicy mogli odbyć trening w celu sprawdzenia silnika oraz zapoznania się z jego specyfiką. W każdej rundzie przewidziano start 12 zawodników, którzy rywalizowali w oparciu o tabelę 15-biegową turnieju (12 biegów fazy zasadniczej plus 2 biegi półfinałowe - nie liczyły się do punktacji turniejowej - finał). Punkty z poszczególnych rund były sumowane do ostatecznej klasyfikacji. Zawodnik, który na koniec sezonu zebrał najwięcej punktów w klasyfikacji, był zwycięzcą cyklu, a w nagrodę otrzymywał stypendium od firmy Nice na sezon 2018.
W sezonie 2017 zaplanowano organizację po jednej rundzie cyklu na torze każdej z drużyn startujących w rozgrywkach Nice 1 Ligi Żużlowej, co oznaczało maksymalnie 8 rund. Niestety z uwagi na niekorzystna aurę i wiele przekładanych imprez zaplanowany kalendarz uległ modyfikacji i kolejne rundy odbywały się wg indywidualnych ustaleń w trakcie sezonu. Przy okazji turniejów Nice Cup planowano również organizację miniturniejów dla zawodników na motocyklach 250cc, ponieważ od sezonu 2017 szkolenie w tej klasie było wymogiem regulaminowym.

I runda NICE Cup
22 czerwca 2017 - Kraków


Zawodnicy jechali na motocyklach udostępnionych przez organizatora   
Lp. Imię i nazwisko
zawodnika
Klub B          I          E          G          I P
K
T
  M
C
E
C
Z
A
S
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Półfinały Finał
1 Orwat Tomasz Bydgoszcz 1 3 3 1 8 4 71,43
2 Turowski Marcin

Gdańsk

2 3 3 3 11 2 73,38
3 Włodarczyk Krystian Lublin 0 t 1 1 2 9 75,15
4 Kossakowski Dominik Gdańsk 3 3 2 3 11 1 73,36
5 Pióro Piotr Kraków 3 0 d1 - 3 8 72,42
6 Podyma Piotr Świętochłowice u|w u2 1 d3 1 10 93,13
7 Brzeziński Kamil Lublin d2 - - - 0 11 75,02
8 Flis Dawid Lublin u|w - - - 0 12 72,03
9 Świdnicki Mateusz Częstochowa 3 2 2 2 9 3 74,90
10 Koromonow Maciej Lublin 2 1 2 3 8 5 75,56
11 Avgucevics Elvis Daugavpils 1 u|w 1 2 4 7 73,42
12 Bieliński Aureliusz Gdańsk cz 2 3 2 7 6 72,80
R1 - - - -
R2 - - - -

sędzia: Jerzy Najwer

T - Taśma     K  - Kontuzja     DS - Def Start     D - Defekt      U - Upadek     W - Wykluczenie     SU-Spowodował U
SS - Świeca Start
     CZ - Przekroczenie Czasu 2    
 F - Falstart (nierówny start)     2x ; dwa koła poza wew. linią toru
P - Powtórka Biegu      "-" - zawodnik nie wystartował w biegu
Tor
A
Tor
B
Tor
C
Tor
D

II runda NICE Cup

06 lipca 2017 - Gdańsk
Zawodnicy jechali na własnych motocyklach  
Lp. Imię i nazwisko
zawodnika
Klub B          I          E          G          I P
K
T
  M
C
E
C
Z
A
S
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Półfinały Finał
1 Świdnicki Mateusz Częstochowa 1 1 1 1 4 9 68,20
2 Adamczewski Mateusz Poznań d 2 1 t 3 11 67,43
3 Avgucevics Elvis Daugavpils 3 3 3 t 9 u|w 6 66,33
4 Bieliński Aureliusz Gdańsk 2 3 2 1 8 u|w 7 68,58
5 Wawrzyniak Dawid Gdańsk 3 1 2 3 9 3 4 1 67,35
6 Błażykowski Mateusz Łódź u4|1 1 1 1 4 u3|w 8 67,91
7 Kołodinskijs Daniils Daugavpils u3|w u|w 3 3 6 2 cz 4 68,16
8 Trofimow Wiktor Leszno 2 3 3 2 10 u|w 5 68,19
9 Turowski Marcin

Gdańsk

2 2 2 2 8 3 u2|w 3 66,73
10 Orwat Tomasz Bydgoszcz u|1 0 0 2 3 10 68,82
11 Sitarek Patryk Bydgoszcz u3|w cz - - 0 12 67,87
12 Żupiński Karol Gdańsk 3 2 u|w 3 8 2 3 2 67,27
R1 - - - - 70,20
R2 - - - - 69,29

sędzia: Michał Sasień

--,--
T - Taśma     K  - Kontuzja     DS - Def Start     D - Defekt      U - Upadek     W - Wykluczenie     SU-Spowodował U
SS - Świeca Start
     CZ - Przekroczenie Czasu 2    
 F - Falstart (nierówny start)     2x ; dwa koła poza wew. linią toru
P - Powtórka Biegu      "-" - zawodnik nie wystartował w biegu
Tor
A
Tor
B
Tor
C
Tor
D

III runda NICE Cup
25 lipca 2017 - Tarnów


Zawodnicy jechali na własnych motocyklach  
Lp. Imię i nazwisko
zawodnika
Klub B       I       E       G       I P
K
T
    M
C
E
C
Z
A
S
01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Brż Fnł
1 Pacek Mateusz Świętochłowice 0      1       0       0       1       2     16 71,43
2 Orwat Tomasz Bydgoszcz 2         1       3       0       2     8     7 72,05
3 Żupiński Karol Gdańsk 3           3       1       2       1   10 t 1 3 72,86
4 Nocuń Oskar Krosno 1             0       0       1       0 2     15 71,93
5 Kuromonow Maciej Lublin   1     2         2         0         1 6     11 71,60
6 Kiełbasa Kamil Kraków   3       3     2             3     0   11 u|w   5 72,95
7 Avgucevics Elvis Daugavpils   d3         2         2 2         1     7     9 72,16
8 Konieczny Kacper Tarnów   2           2     2     3     3       12 u|w   6 70,94
9 Podyma Piotr Świętochłowice     0   u|w           0         2   0     2     13 70,74
10 Świdnicki Mateusz Częstochowa     1     0           1     1   u|w       3     12 73,45
11 Stefanów Krystian Tarnów     2       1   1         1           2 7     10 71,43
12 Peroń Emil Lublin     3         1   1     1           2   8     8 71,99
13 Pióro Piotr Kraków       3 3             3   2         3   14   3 1 72,04
14 Bieliński Aureliusz Gdańsk       u|w   2         3   3             3 11 ns 2 2 72,61
15 Turowski Marcin Gdańsk       1     u|w     -           - -       11     17 71,78
16 Kolodinkis Danilis Daugavpils       2       3 3           3     3     14   0 4 73,86
R1 Brzeziński Kamil Lublin                   0             2       2     14 72,51
R2 Kowalski Bartłomiej Kraków                               u|w         0     18 71,51

sędzia: Tomasz Proszowski

72,77
T - Taśma     K  - Kontuzja     DS - Def Start     D - Defekt     U - Upadek     W - Wykluczenie     SU-Spowodował U     SS - Świeca Start     P - Powtórka Biegu
CZ
- Przekroczenie Czasu 2    
F - Falstart (nierówny start)     2x ; dwa koła poza wew. linią toru     "-" - zawodnik nie wystartował w biegu
Tor
A
Tor
B
Tor
C
Tor
D
72,64
--,--
72,58

IV runda NICE Cup - VI memoriał Władysława Pietrzaka
25 sierpnia 2017 - Rzeszów


Zawodnicy jechali na motocyklach udostępnionych przez organizatora   
Lp. Imię i nazwisko
zawodnika
Klub B          I          E          G          I P
K
T
  M
C
E
C
Z
A
S
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Półfinały Finał
1 Pióro Piotr Kraków 3 2 u1 u|w 5 2 3 4 68,46
2 Lampart Wiktor Rzeszów 2 2 3 3 10 3 2 2 70,05
3 Krzywosz Jarosław Opole 1 d 2 2 5 2 u4|0 7 67,95
4 Borczuch Eryk Kraków 0 1 2 1 4 9 69,70
5 Kiełbasa Kamil Kraków 3 0 3 1 7 1 6 70,19
6 Bieliński Aureliusz Gdańsk 2 3 2 3 10 d2 3 68,95
7 Kuromonow Maciej Lublin u|w 0 0 1 1 12 74,85
8 Podyma Piotr Świętochłowice 1 1 - 0 2 11 68,87
9 Żupiński Karol Gdańsk 3 3 3 2 11 3 4 1 68,44
10 Avgucevicis Elvis Daugavpils 1 3 1 u|w 5 d4 8 70,15
11 Turowski Marcin Gdańsk u 1 1 2 4 10 70,94
12 Orwat Tomasz Bydgoszcz 2 2 1 3 8 1 5 69,59
R1 Pacek Mateusz Świętochłowice 0   13 69,85
R2 - - - - 69,72

sędzia: Tomasz Proszowski

69,45
T - Taśma     K  - Kontuzja     DS - Def Start     D - Defekt      U - Upadek     W - Wykluczenie     SU-Spowodował U
SS - Świeca Start
     CZ - Przekroczenie Czasu 2    
 F - Falstart (nierówny start)     2x ; dwa koła poza wew. linią toru
P - Powtórka Biegu      "-" - zawodnik nie wystartował w biegu
Tor
A
Tor
B
Tor
C
Tor
D

V runda NICE Cup
06 września 2017 - Toruń


 Zawodnicy rywalizowali w trzech klasach sprzętowych: Jawa 2V 500cc, GTR oraz pokazowo 250cc (adepci).
Lp. Imię i nazwisko
zawodnika
Klub B          I          E          G          I P
K
T
  M
C
E
C
Z
A
S
1 2 3 GTR 4 5 6 GTR 7 8 9 GTR 10 11 12 GTR Półfinały Fnł
Jawa Błażykowski Mateusz Łódź 1 1 2 2 6 1 8 65,13
Jawa Kowalski Bartłomiej Kraków 2 2 2 3 9 3 2 3 64,06
Jawa Bieliński Aureliusz Gdańsk u|3 1 d2 2 6 0 7 63,49
Jawa Kiełbasa Kamil Kraków u|0 1 3 0 4 9 66,22
Jawa Rydlewski Aleks Toruń 1 0 1 0 2 11 64,70
Jawa Pióro Piotr Kraków 2 3 u2|w 1 6 3 3 2 64,59
Jawa Kuromonow Maciej Lublin 0 0 0 0 0 13 64,82
Jawa Turowski Marcin Gdańsk 3 2 2 3 10 1 5 63,05
Jawa Avgacevics Elvis Daugavpils u3|w 3 3 1 7 d4 6 65,88
Jawa Żupiński Karol Gdańsk 3 2 3 3 11 2 4 1 64,93
Jawa Orwat Tomasz Bydgoszcz 1 0 1 2 4 10 64,88
Jawa Krzywosz Jarosław Opole 2 3 cz 1 6 2 1 4 63,26
Jawa Adamczewski Mateusz Poznań 1 1 12 64,81
GTR Jagła Mateusz Bydgoszcz 0 u|w - - 0 IV 64,61
GTR Szlauderbach Szymon Leszno 1 1 1 1 4 III 65,16
GTR Kościelski Marcin Toruń 2 2 2 2 8 II 62,94
GTR Sobczyński Kopeć Igor Toruń 3 3 3 3 12 I 64,46

sędzia: Remigiusz Substyk

65,70
T - Taśma     K  - Kontuzja     DS - Def Start     D - Defekt      U - Upadek     W - Wykluczenie     SU-Spowodował U
SS - Świeca Start
     CZ - Przekroczenie Czasu 2    
 F - Falstart (nierówny start)     2x ; dwa koła poza wew. linią toru
P - Powtórka Biegu      "-" - zawodnik nie wystartował w biegu
64,41

VI runda NICE Cup
12 września 2017 - Bydgoszcz


   
Lp. Imię i nazwisko
zawodnika
Klub B          I          E          G          I P
K
T
  M
C
E
C
Z
A
S
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Półfinały Finał
1 Krzywosz Jarosław Opole 3 2 2 2 9 2 1 4 66,84
2 Bieliński Aureliusz Gdańsk 1 w 1 1 3 10 65,85
3 Szlauderbach Szymon Leszno 0 3 1 3 7 1 5 66,00
4 Orwat Tomasz Bydgoszcz 2 2 2 1 7 0 6 65,44
5 Żupiński Karol Gdańsk 2 3 3 3 11 3 3 2 65,35
6 Adamczewski Mateusz Poznań 1 t 0 1 2 12 67,48
7 Pióro Piotr Kraków 3 3 3 3 12 3 4 1 66,33
8 Błażykowski Mateusz Łódź 0 1 2 0 3 1 8 65,51
9 Rydlewski Aleks Toruń u 0 1 0 1 13 67,37
10 Avgacevics Elvis Daugavpils cz 1 d 2 3 9 65,62
11 Turowski Marcin Gdańsk 3 2 0 d 5 - 7 67,46
12 Kowalski Bartłomiej Kraków cz 0 3 2 5 2 2 3 65,91
R1 Sitarek Patryk Bydgoszcz 2 d 2 11 65,90
R2 - -     65,24

sędzia: Krzysztof Meyze

65,68
T - Taśma     K  - Kontuzja     DS - Def Start     D - Defekt      U - Upadek     W - Wykluczenie     SU-Spowodował U
SS - Świeca Start
     CZ - Przekroczenie Czasu 2    
 F - Falstart (nierówny start)     2x ; dwa koła poza wew. linią toru
P - Powtórka Biegu      "-" - zawodnik nie wystartował w biegu
Tor
A
Tor
B
Tor
C
Tor
D

VII runda NICE Cup
27 września 2017 - Piła


 Zawodnicy jechali na motocyklach udostępnionych przez organizatora.
Czterech zawodników rywalizowało na własnym sprzęcie [WS]
Lp. Imię i nazwisko
zawodnika
Klub B          I          E          G          I P
K
T
  M
C
E
C
Z
A
S
1 2 3 4 WS 5 6 WS 7 8 9 WS 10 11 12 WS Półfinały Fnł
Jawa Kowalski Bartłomiej Kraków 3 2 3 3 11 2 2 3 70,47
Jawa Szlauderbach Szymon Leszno 2 3 1 2 8 3 4 1 70,88
Jawa Orwat Tomasz Bydgoszcz cz 0 2 3 5 3 3 2 70,25
Jawa Rydlewski Aleks Toruń 1 2 u|w 2 5 9 69,94
Jawa Adamczewski Mateusz Poznań 1 1 0 1 3 10 71,56
Jawa Bieliński Aureliusz Gdańsk 3 2 3 3 11 2 u4|w 4 72,03
Jawa Krzywosz Jarosław Opole 2 1 3 2 8 1 6 69,91
Jawa brak zawodnika - - - - - - - 71,75
Jawa Żupiński Karol Gdańsk 3 3 2 u|w 8 0 5 70,84
Jawa Błażykowski Mateusz Łódź 1 3 1 1 6 0 7 71,84
Jawa Pióro Piotr Kraków 2 1 2 0 5 1 8 71,28
Jawa brak zawodnika - - - - - - - 70,78
WS Pacek Mateusz Świętochłowice 1 2 1 2 6 II 71,09
WS Kuromonow Maciej Lublin 2 1 3 3 9 I 70,60
WS Bartoch Nikodem Zielona Góra t 3 2 0 5 III 71,15
WS Podyma Piotr Świętochłowice 3 0 0 1 4 IV 70,13

sędzia: Remigiusz Substyk

70,25
T - Taśma     K  - Kontuzja     DS - Def Start     D - Defekt      U - Upadek     W - Wykluczenie     SU-Spowodował U
SS - Świeca Start
     CZ - Przekroczenie Czasu 2    
 F - Falstart (nierówny start)     2x ; dwa koła poza wew. linią toru
P - Powtórka Biegu      "-" - zawodnik nie wystartował w biegu
70,94
70,79
     
klasyfikacja końcowa Nice Cup
     
M-ce Zawodnik Klub R
A
Z
E
M
1 Żupiński Karol Gdańsk - 11 11 15 15 14 8 74
2 Bieliński Aureliusz Gdańsk 7 8 13 10 6 3 11 58
- Pióro Piotr Kraków 3 - 17 8 9 16 5 58
4 Turowski Marcin

Gdańsk

11 8 11 4 10 5 - 49
5 Orwat Tomasz Bydgoszcz 8 3 8 8 4 7 8 46
6 Avgucevics Elvis Daugavpils 4 6 7 5 7 3 - 32
7 Kowalski Bartłomiej Kraków - - 0 - 11 7 13 31
8 Krzywosz Jarosław Opole - - - 5 7 10 8 30
9 Kiełbasa Kamil Kraków - - 11 7 4 - - 22
10 Kołodinskijs Daniils Daugavpils - 6 14 - - - - 20
11 Błażykowski Mateusz Łódź - 4 - - 6 3 6 19
- GTRIII Szlauderbach Szymon Leszno - - - - 4 (GTR) 7 12 19
13 Świdnicki Mateusz Częstochowa 9 4 3 - - - - 16
14
WSI
Koromonow Maciej Lublin 8 - 6 1 0 - 9 (WS) 15
15 Wawrzyniak Dawid Gdańsk - 13 - - - - - 13
16 Konieczny Kacper Tarnów - - 12 - - - - 12
- Lampart Wiktor Rzeszów - - - 12 - - - 12
18 Kossakowski Dominik Gdańsk 11 - - - - - - 11
19 Trofimow Woktor Leszno - 10 - - - - - 10
20 Adamczewski Mateusz Poznań - 3 - - 1 2 3 9
21 Rydlewski Aleks Toruń - - - - 2 1 5 8
- Peroń Emil Lublin - - 8 - - - - 8
23 Stefanów Krystian Tarnów - - 7 - - - - 7
24
WSIV
Podyma Piotr Świętochłowice 1 - 2 2 - - 4 (WS) 5
25 Borczuch Eryk Kraków - - - 4 - - - 4
26 Włodarczyk Krystian Lublin 2 - - - - - - 2
- Nocuń Oskar Krosno - - 2 - - - - 2
- Brzeziński Kamil Lublin 0 - 2 - - - - 2
- Sitarek Patryk Bydgoszcz - 0 - - - 2 - 2
-
(WSII)
Pacek Mateusz Świętochłowice - - 2 0 - - 6 (WS) 2
31 Flis Dawid Lublin 0 - - - - - - 0
GTRI Kopeć-Sobczyński Igor Toruń - - - - 12 (GTR) - - 12
GTRII Kościelski Marcin Toruń - - - - 8 (GTR) - - 8
GTRIV Jagła Mateusz Bydgoszcz - - - - 0 (GTR) - - 0
WSIII Bartoch Nikodem Zielona Góra - - - - - - 5 (WS) 5

strona główna

toruńskie turnieje turnieje światowe turnieje krajowe
zawodnicy trenerzy mechanicy działacze
klub statystyki sprzęt