Szósty sezon cyklu Nice Cup ponownie adresowany był do najmłodszych adeptów sportu żużlowego, którzy dopiero stawiali swoje pierwsze kroki w sporcie żużlowym lub szukali okazji do dodatkowych startów. Każdy ze startujących zawodników mógł na czas zawodów otrzymać od organizatorów bezpłatnie dwuzaworowy silnik Jawa oraz opony DeliTire. W ten sposób żużlowcy mogli startować w na zbliżonym technicznie sprzęcie. Przydział sprzętu odbywał się na zasadzie losowania, po czym zawodnik miał prawo do sprawdzenia silnika oraz zapoznania się z jego specyfiką podczas treningu.
Zimą postanowiono o organizacji cyklu w międzynarodowej formule parowej ze względu na duże zainteresowanie takimi rozgrywkami pozostałych europejskich federacji. Zmianie uległ w związku z tym terminarz i zamiast jednej rundy cyklu na torze każdej z drużyn startujących w rozgrywkach Nice 1, postanowiono rozegrać pięć turniejów na torach drużyn, które zgłoszą swój akces, a ich tory będą diametralnie różniły się od siebie.
I runda NICE Cup
18
kwietnia 2019 -
Tarnów
Lp. |
Imię i nazwisko zawodnika |
Kraj | B I E G I |
PKT M-ce |
C Z A S |
||||||||||||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | |||||
1 | Lewiszyn Marko | 1 | 2' | 3 | 2 | 2 | 13 | 73,17 | |||||||||||
2 | Kowal Witalij | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 5 | 73,47 | |||||||||||
3 | Sajdulin Jewgienij | 3 | 3 | 2' | 2' | 1' | 23 | 72,88 | |||||||||||
4 | Monachow Wiaczesław | 2' | 2' | 3 | 3 | 2 | 1 | 74,23 | |||||||||||
5 | Orwat Tomasz | 3 | 1 | 1' | 3 | 3 | 20 | 74,50 | |||||||||||
6 | Curzytek Michał | 2 | 3 | 2 | 2 | 0 | 2 | 73,36 | |||||||||||
7 | Liebmann Celine | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 5 | 73,85 | |||||||||||
8 | Weber Sindy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6 | 74,47 | |||||||||||
9 | Matjuszonok Ernest | 3 | u | 1 | 3 | 3 | 15 | 73,78 | |||||||||||
10 | Ansviesulis Ricards | 0 | 2 | 0 | 1 | 2' | 3 | 74,10 | |||||||||||
11 | Poertner Emil | 1' | 0 | 3 | 1 | 1 | 14 | 74,11 | |||||||||||
12 | Poertner Lasse | 2 | 1 | 2' | 0 | 3 | 4 | 74,72 | |||||||||||
sędzia: Bartosz Ignaszewski |
75,83 | ||||||||||||||||||
T - Taśma
K - Kontuzja
DS - Def Start
D - Defekt
U - Upadek
W - Wykluczenie
SU-Spowodował U SS - Świeca Start P - Powtórka Biegu CZ - Przekroczenie Czasu 2 F - Falstart (nierówny start) 2x ; dwa koła poza wew. linią toru "-" - zawodnik nie wystartował w biegu |
Tor A |
Tor B |
Tor C |
Tor D |
74,56 74,53 |
II runda NICE Cup
30
maja 2019 - Łódź
Nr Start |
Nazwisko i Imię Zawodnika |
B I E G I |
P K T |
F I N A Ł |
M C E |
C Z A S |
|||||||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | ||||||
Łotwa | 3 | 7 | 9 | 14 | |||||||||||
1 | Matjuszonok Ernest | 3 | 3 | 2 | 3 | 14 | 2 | 2 | 63,60 | ||||||
2 | Sprogis Rudolfs | 0 | 1 | w | 2' | 64,40 | |||||||||
Polska | 3 | 8 | 13 | 17 | 64,59 | ||||||||||
3 | Orwat Tomasz | 1' | 2' | 3 | 3 | 17 | 2' | 1 | 64,50 | ||||||
4 | Pióro Piotr | 2 | 3 | 2' | 1 | 3 | 64,41 | ||||||||
Polska | 2 | 4 | 8 | 11 | 64,09 | ||||||||||
5 | Rydlewski Aleks | 2 | 2 | 3 | 2 | 11 | d | 3 | 65,53 | ||||||
6 | Nizgorski Filip | 0 | cz | 1 | 1' | 65,62 | |||||||||
Niemcy | 3 | 6 | 7 | 8 | 64,69 | ||||||||||
7 | Liebmann Celine | 3 | 3 | 1 | 1 | 8 | 5 | 65,90 | |||||||
8 | Weber Sindy | - | - | - | - | Tor A | |||||||||
Polska | 2 | 5 | 8 | 10 | Tor B | ||||||||||
9 | Kiełbasa Kamil | 2 | 2 | 3 | 2 | 10 | 4 | Tor C | |||||||
10 | Borczuch Eryk | 0 | 1 | 0 | cz | Tor D | |||||||||
Sędzia |
Piotr Stefankiewicz | ||||||||||||||
T - Taśma
K - Kontuzja
DS - Def Start
D - Defekt
U - Upadek
W - Wykluczenie
SU-Spowodował U
"-" - zawodnik nie wystartował w biegu CZ - Przekroczenie Czasu 2 F - Falstart (nierówny start) 2x ; dwa koła poza wew. linią toru P - Powtórka Biegu SS - Świeca Start |
III runda NICE Cup
25
lipca 2019 - Grudziądz
Lp. |
Imię i nazwisko zawodnika |
Kraj | B I E G I | PKT |
F I N A Ł |
C Z A S |
||||||||||||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | ||||||
1 | Nielsen Mathias | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 18 | 3 | 70,00 | |||||||||||
2 | Jorgensen Kenneth | w | 2 | 2 | 2 | t | 7 | 1 | 71,05 | |||||||||||
3 | Matjuszonok Ernest | 2 | 3 | w | 2 | 2 | 11 | 2 | 74,33 | |||||||||||
4 | Ansviesulis Ricard | 1 | 1 | 3 | 1 | 1 | 7 | 70,77 | ||||||||||||
5 | Rozaliuk Andriej | 1 | w | 0 | d | 0 | 1 | 74,58 | ||||||||||||
6 | Łyszczek Maksym | d | w | d | - | - | 1 | 71,17 | ||||||||||||
7 | Orwat Tomasz | 3 | 0 | 3 | 3 | w | 9 | - | 69,91 | |||||||||||
8 | Rydlewski Aleks | 2 | 1 | 1 | 0 | 1 | 5 | 71,43 | ||||||||||||
9 | Meijer Mika | 2 | 3 | 2 | 1 | 2 | 10 | 71,85 | ||||||||||||
10 | Marek Roman | u | 2 | 1 | u | - | 3 | 73,69 | ||||||||||||
11 | Liebmann Celine | 3 | 2 | 2 | 3 | 2 | 12 | 70,79 | ||||||||||||
12 | Weber Sindy | 1 | d | 0 | w | t | 1 | 71,07 | ||||||||||||
13R | McGuinness Brayden |
Rezerwa toru |
d | 3 | 3 | 6 | 71,35 | |||||||||||||
14R | brak zawodnika | - | 72,25 | |||||||||||||||||
sędzia: Grzegorz Woźniak |
71,69 | |||||||||||||||||||
T - Taśma
K - Kontuzja
DS - Def Start
D - Defekt
U - Upadek
W - Wykluczenie
SU-Spowodował U SS - Świeca Start P - Powtórka Biegu CZ - Przekroczenie Czasu 2 F - Falstart (nierówny start) 2x ; dwa koła poza wew. linią toru "-" - zawodnik nie wystartował w biegu |
Tor A |
Tor B |
Tor C |
Tor D |
71,90 |
IV runda NICE Cup
26
lipca 2019 - Gdańsk
Lp. |
Imię i nazwisko zawodnika |
Kraj | B I E G I | PKT |
F I N A Ł |
C Z A S |
||||||||||||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | ||||||
1 | Nielsen Mathias | 3 | 3 | 3 | 3 | 2 | 14 | 3 | 70,03 | |||||||||||
2 | Jorgensen Kenneth | cz | 2 | 1 | 2 | 1 | 6 | 1 | 71,38 | |||||||||||
3 | Matjuszonok Ernest | 2 | 3 | 2 | 2 | 3 | 12 | u2 | 69,94 | |||||||||||
4 | Ansviesulis Ricard | 1 | 1 | 1 | 3 | 2 | 8 | 70,85 | ||||||||||||
5 | Rozaliuk Andriej | 3 | 2 | 2 | 2 | 1 | 10 | 71,16 | ||||||||||||
6 | Łyszczek Maksym | cz | 1 | d4 | 0 | cz | 1 | 69,72 | ||||||||||||
7 | Uszaruk Maciej | cz | 1 | 1 | 1 | 2 | 5 | 70,50 | ||||||||||||
8 | Rydlewski Aleks | u1 | - | - | - | - | 0 | 71,84 | ||||||||||||
9 | Meijer Mika | 2 | 3 | 3 | 1 | 3 | 12 | 70,20 | ||||||||||||
10 | Marek Roman | 0 | d3 | 0 | cz | cz | 0 | 70,22 | ||||||||||||
11 | McGuinness Brayden | 3 | 2 | 3 | 3 | 3 | 13 | 2 | 70,47 | |||||||||||
12 | Weber Sindy | 1 | u | 2 | 1 | 0 | 3 | 70,38 | ||||||||||||
13R |
Rezerwa toru |
- | 70,44 | |||||||||||||||||
14R | - | 71,69 | ||||||||||||||||||
sędzia: Rafał Kobak |
71,29 | |||||||||||||||||||
T - Taśma
K - Kontuzja
DS - Def Start
D - Defekt
U - Upadek
W - Wykluczenie
SU-Spowodował U SS - Świeca Start P - Powtórka Biegu CZ - Przekroczenie Czasu 2 F - Falstart (nierówny start) 2x ; dwa koła poza wew. linią toru "-" - zawodnik nie wystartował w biegu |
Tor A |
Tor B |
Tor C |
Tor D |
71,10 |
V runda NICE Cup
29
września 2019 - Rybnik
Nr Start |
Nazwisko i Imię Zawodnika |
B I E G I |
P K T |
F I N A Ł |
M C E |
C Z A S 70,10 |
|||||||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | ||||||
Łotwa | 3 | 7 | 9 | 14 | |||||||||||
1 | Matjuszonok Ernest | 3 | 3 | 3 | 2' | 17 | 3 | 1 | 70,08 | ||||||
2 | Gusts Francis | 2' | 1 | 0 | 3 | 2 | 69,83 | ||||||||
Polska I | 3 | 8 | 13 | 17 | 70,90 | ||||||||||
3 | Curzytek Bartosz | 1 | d | 1' | 1 | 11 | 3 | 71,67 | |||||||
4 | Pióro Piotr | 0 | 3 | 2 | 3 | 1 | 70,98 | ||||||||
Czechy | Ukraina | 2 | 4 | 8 | 11 | 70,00 | ||||||||||
5 | Rozaliuk Andriej | 2 | 2 | 2 | 2 | 12 | 0 | 2 | 72,04 | ||||||
6 | Kvech Vaclav | 1 | 1 | 1' | 1 | 70,11 | |||||||||
Niemcy | 3 | 6 | 7 | 8 | 71,22 | ||||||||||
7 | Liebmann Celine | 3 | 3 | 3 | 1 | 10 | 4 | --,-- | |||||||
8 | Weber Sindy | 0 | d | 0 | 0 | Tor A | |||||||||
Polska II | 2 | 5 | 8 | 10 | Tor B | ||||||||||
9 | Wypior Błażej | 2 | 1 | u | 0 | 10 | 5 | Tor C | |||||||
10 | Grygolec Aleksander | 0 | 2 | 3 | 2 | Tor D | |||||||||
Sędzia |
Paweł Palka | ||||||||||||||
T - Taśma
K - Kontuzja
DS - Def Start
D - Defekt
U - Upadek
W - Wykluczenie
SU-Spowodował U
"-" - zawodnik nie wystartował w biegu CZ - Przekroczenie Czasu 2 F - Falstart (nierówny start) 2x ; dwa koła poza wew. linią toru P - Powtórka Biegu SS - Świeca Start |
Turniej w kategorii 250cc: 1. Mateusz Jabłoński - 12 (3,3,3,3) 2. Patryk Nater - 6 (2,2,1,1) 3. Lech Chlebowski - 5 (1,0,2,2) 4. Piotr Świercz - 1 (d,1,0,0) |
Bieg po biegu: 1. (72,74) Jabłoński, Nater, Chlebowski, Świercz (d/st) 2. (72,24) Jabłoński, Nater, Świercz, Chlebowski 3. (72,77) Jabłoński, Chlebowski, Nater, Świercz 4. (72,04) Jabłoński, Chlebowski, Nater, Świercz |