1962-07-29 przełożony 1962-08-15
Start Gniezno - Stal Apator Toruń 38 : 27

Mecz przerwany po śmiertelnym wypadku Stanisława Domanieckiego, który na początku trzeciego okrążenia uderzył głową w bandę i zmarł w szpitalu. Zawody przerwano po jedenastu wyścigach.

W pojedynku tym nie szło torunianom do początku. Na inaugurację Rose został pokonany przez Odrzywolskiego. W trzecim wyścigu para Kowalski - Domaniecki zwyciężyła co prawda podwójnie, jednak potem dominowali już gospodarze. W drugim swoim starcie Domaniecki miał defekt, natomiast w XI odsłonie wyjechał na tor do swojego trzeciego biegu jak się później miało okazać ostatniego. Start wygrał torunianin i objął prowadzenie w wyścigu, niestety na trzecim okrążeniu, ku przerażeniu widzów, zamiast złożyć się w łuku pojechał w drewnianą bandę. Po wypadku orzeczono iż zacięła się manetka gazu. Snuto domysły iż po defekcie Domaniecki w pośpiechu próbował usunąć usterkę i zanieczyścił gaźnik piaskiem i stąd wyniknęły problemy z płynną regulacją przepustnicy.
Natychmiastowe przewiezienie do szpitala nic nie dało. Stanisław Domaniecki w wyniku odniesionych obrażeń zmarł. Bieg został uznany za zakończony, a zawody przerwano przy stanie 38:27 dla gospodarzy.