WIŚNIEWSKI Adam


Urodzony 27 stycznia 1990 roku w Toruniu.

Syn Tadeusza Wiśniewskiego, który był w latach osiemdziesiątych siłą napędową toruńśkiego Apatora. Licencję uzyskał w roku 2006 na toruńskim torze wraz ze swoim starszym bratem Tomaszem.

W chwili obecnej zawodnik uzależniony jest od finansów toruńskiej szkółki, gdyż sprzęt zapewnia mu klub.
Czy kiedyś pójdzie w ślady ojca? Czas pokaże. Z pewnością w osiąganiu dobrych wyników pomogli by nawet drobni sponsorzy, którzy mogą zgłaszać się do toruńskiego klubu.

Do żużla trafił jak twierdzi - by podtrzymać rodzinną tradycję. Już na początku żużlowej kariery pokazał, że potrafi wycisnąć z motocykla ostatnie tchnienie, bowiem w sezonie 2005 wspólnie z bratem zatarł trzynaście silników.
W składzie na mecz ligowy zadebiutował 30 lipca 2006 z Unią Leszno jednak nie pojawił się wówczas na torze. Pod ligową taśmą dane mu było stanąć niewiele ponad miesiąc później, kiedy to 10 września w meczu z RKM-em Rybnik trener Jan Ząbik wystawił go do biegu nr 8. Niestety nie zdobył wówczas punktu, ale co się odwlecze to nie uciecze i Adam nie musiał długo czekać na swój pierwszy ligowy dorobek punktowy, bowiem 24 września w meczu z Unią Leszno w stawce trzech zawodników przyjechał po raz pierwszy na punktowanej trzeciej pozycji.
Sezon 2007 miał pokazać czy zawodnik znajdzie swoje miejsce w gronie rówieśników.
Niestety nic takiego się nie stało. Adam tak jakby zatrzymał się w miejscu w żużlowym rozwoju i nie dane mu było chociażby wyjść do ligowej prezentacji. Choć trzeba przyznać, że miał sporą konkurencję w walce o ligowy skład i w silną wyjściową juniorską parę ligową stworzoną przez Ząbika i Marcinkowskiego.
W sezonie 2008 Adam nie miał już takiej konkurencji wśród juniorów i u progu sezonu miał rywalizować tylko z Damianem Celmerem o miejsce w ligowym składzie. Niestety szansa w roku 2008 nie została wykorzystana. A również próżno było szukać nazwiska zawodnika w młodzieżowych turniejach indywidualnych. Nic więc dziwnego, że po sezonie 2009 zawodnik zniknął z żużlowych torów.

Po zakończeniu kariery żużlowca, Adam pozostał przy sporcie jako piłkarz nożny i aktywnie brał udział w rozgrywkach klas okręgowych w barwach Pomorzanina Toruń.

Zawodnik jak każdy młody żużlowiec marzył o startach w Grand Prix, a najlepiej jeździło mu się w parze z bratem, bowiem jak twierdził wówczas zwracają na siebie uwagę i czują się pewniej bo mogą na siebie liczyć.

Osiągnięcia
MMPPK 2006/6
BK 2007/16

Wyniki ligowe zawodnika w barwach toruńskich
Sezon mecze biegi punkty bonusy Średnia
biegowa
Miejsce w
ligowym rankingu
2006 6 0,500  nklas (19)
2007 nie wystąpił w żadnym meczu ligowym
2008 nie wystąpił w żadnym meczu ligowym

zdjęcie: www.trzeszczkowski.pl

strona główna

toruńskie turnieje turnieje światowe turnieje krajowe
zawodnicy trenerzy mechanicy działacze
klub statystyki sprzęt