WIŚNIEWSKI Tomasz


Urodzony 08 kwietnia 1988 roku.

Syn Tadeusza Wiśniewskiego, który był w latach osiemdziesiątych siłą napędową toruńskiego Apatora. Licencję uzyskał w roku 2006 na toruńskim torze wraz ze swoim bratem Adamem. W ligowym składzie zadebiutował w dniu 25 czerwca tego samego roku na torze w Rzeszowie przeciwko tamtejszej Marmie - nie pojawił się jednak na torze.
Do żużla trafił jak twierdził - by podtrzymać rodzinną tradycję. Początki zawodnika na żużlowym owalu nie były łatwe bowiem terminując w szkółce żużlowej jeszcze przed przystąpieniem do licencji złamał obojczyk i dwa razy kostkę. Ponadto w sezonie 2005 wspólnie z bratem zatarł trzynaście silników, co jest nie bez znaczenia w tak drogim sporcie jak speedway, zwłaszcza dla zawodnika u progu kariery.

Niestety u progu kariery stwierdził, że droga którą podążył niegdyś jego ojciec go nie interesuje i w trakcie sezonu 2007 zawiesił skórę na kołku. Z pewnością w osiąganiu dobrych wyników przeszkodził brak nawet drobnych sponsorów. Jak się później okazało nie jest łatwo wziąć rozbrat z czarnym torem i Tomasz powrócił wraz z sezonem 2008 na żużlowe areny, a klubem w którym podpisał kontrakt był drugoligowy gnieźnieński Start.

Zawodnik jak każdy młody żużlowiec marzył o startach w Grand Prix, a najlepiej jeździło mu się w parze z bratem, bowiem jak twierdził wówczas zwracają na siebie uwagę i czują się pewniej bo mogą na siebie liczyć.
Wzorcem dla Tomasza byli zawodnicy Grand Prix, a także inny toruński junior Karol Ząbik, który imponował mu ambicją i wolą walki.

Osiągnięcia
MMPPK 2006/6

Wyniki ligowe zawodnika w barwach toruńskich
Sezon mecze biegi punkty bonusy Średnia
biegowa
Miejsce w
ligowym rankingu
2006 3 - - - - nklas (28) 
2007 nie wystąpił w żadnym meczu ligowym

zdjęcie: www.trzeszczkowski.pl

strona główna

toruńskie turnieje turnieje światowe turnieje krajowe
zawodnicy trenerzy mechanicy działacze
klub statystyki sprzęt