RUMIŃSKI Patryk


Urodzony 11 lutego 1993 roku

Licencję uzyskał 05 lipca 2011 w Toruniu. Razem z nim żużlowe papiery uzyskali Mateusz Kwiatkowski, Mateusz Piernikowski, Paweł Przedpełski i Patryk Rumiński.
Zmagania adeptów rozpoczęły się o godzinie 11:00. Każdy z zawodników musiał przejechać cztery okrążenia w czasie krótszym niż 67,34 s (rekord toru plus 10s). Tę część egzaminu zaliczyli wszyscy. Potem przyszedł czas na jazdę w czwórkę. W skład komisji egzaminacyjnej weszli: Włodzimierz Kowalski, Marek Cieślak i Ryszard Głód.

Patryk jest wychowankiem Jana Ząbika, który prowadził zajęcia na miejscowym lotnisku, gdzie toruński klub zbudował dwa tory - większy, 265-metrowy oraz w środku mniejszy 125-metrowy. Toruński coach znany ze swojego zamiłowania do przekazywania wiedzy młodym adeptom żużla, praktycznie każdą wolną chwilę spędza z młodymi żużlowcami i dogląda młodzieżowych torów, na które nawieziono granit ze starego toru i wykonano nasypy wokół obiektu. Warto też podkreślić, że współpracujący z toruńskim klubem Tony Briggs wspomógł minitor dmuchanymi bandami, aby młodzi żużlowcy czuli się bezpieczniej.

Patryk ze względu na niepodważalna rolę w toruńskim zespole braci Pulczyńskich musiał mocno walczyć o miejsce w ligowym składzie. Niestety sztuka ta nie była łatwa, dlatego w sezonie 2012 szukał startów "gdzie się tylko dało" i oprócz zawodów młodzieżowych w których reprezentował klub z Aniołem na piersi, wystartował również w roli gościa w dwóch spotkaniach krakowskiej Wandy. Niestety dwa mecze to nie był szczyt marzeń młodego zawodnika i kolejny sezon spędził praktycznie tylko na treningach i rywalizacji w drugorzędnych rozgrywkach młodzieżowych. Na domiar złego pozycja Patryka w drużynie toruńskiej stanęła pod znakiem zapytania, bowiem kadra juniorska liczyła ponad dziesięciu jeźdźców i młody chłopak musiał wybrać, albo zakończenie kariery, albo wypożyczenie do innego klubu w kolejnym sezonie.
Z końcem sezonu pojawiła się jednak szansa dla zawodnika na regularne starty w rezerwowej drużynie Unibaxu Toruń, która miała wystartować w sezonie 2013 w drugoligowej rywalizacji. Niestety projekt ten został przesunięty w czasie i zawodnik ścigał się w jazdach treningowych. W kolejnym roku zawodnik czynił co prawda próby znalezienia dla siebie miejsca w żużlowej rodzinie, ale niestety próby te okazały się jednak mało skutecznie i po sezonie 2014 zniknął z żużlowych torów, nie dostępując zaszczytu przywdziania ligowego plastrony z Aniołem.

Osiągnięcia
-
brak

strona główna

toruńskie turnieje turnieje światowe turnieje krajowe
zawodnicy trenerzy mechanicy działacze
klub statystyki sprzęt