PIETRYKOWSKI Bartosz


Urodzony 15 stycznia 1994 roku

Licencję żużlową zdał na torze we Wrocławiu w dniu 27 sierpnia 2009 roku.

Zadebiutował w lidze rok później, meczem derbowym przeciwko Polonii Bydgoszcz rozegrany w ramach 11 rundy DMP. Debiut na bydgoskim torze wypadł na zero i był nieco wymuszony potrzebą chwili, bowiem kontuzji doznał Kamil Pulczyński, a młodzieżowi straniero mieli zarezerwowane terminy w innych imprezach.

Zawodnik na początku kariery rozwijał swoje umiejętności przede wszystkim w rozgrywkach młodzieżowych, ale tempo w jakim ów rozwój postępuje nie wróżyło mu wielkiej kariery.
W kolejnym sezonie Bartosz musi wziąć się do ciężkiej pracy, albo poważnie przemyśleć czy żużlowa kariera jest w zasięgu jego możliwości.

Niestety w roku 2011 nie błyszczał w rozgrywkach młodzieżowych, a w lidze swoją szansę dostawał w sytuacji, gdy kontuzje odnosili bracia Pulczyńscy. Trudno powiedzieć czy to, że na stałe nie zadomowił się na juniorskiej pozycji wynika z braku umiejętności czy z braków sprzętowych. Bartek  jednak z całą pewnością otrzymał zbyt mało wsparcia duchowego i wiary w to, że może walczyć o podstawowy skład. Stało się tak juz na początku sezonu, kiedy to klub mocno zainwestował i oficjalnie mówił, że stawia na juniorów, którzy wiedli prym w sezonie 2010.
Sezon 2012 zawodnik rozpoczynał podobnie jak rok wcześniej z pozycji "głębokiej juniorskiej rezerwy". Niestety w trakcie sezonu kariera sportowa zawodnika stanęła w miejscu i zmiennikami braci Pulczyńskich zostali zawodnicy, którzy do licencji podchodzili w późniejszych latach. W tej sytuacji pozycja Bartka w drużynie toruńskiej stanęła pod znakiem zapytania i musiał wybrać albo zakończenie kariery, albo wypożyczenie do innego klubu.
Z końcem roku 2012 pojawiła się jednak szansa dla zawodnika na pozostanie w Toruniu w rezerwowej drużynie Unibaxu, która miała wystartować w sezonie 2013 w drugoligowej rywalizacji. Niestety plany Unibaxu zostały odsunięte w czasie, a Bartek trafił w ramach wypożyczenia do Kolejarza Rawicz. Ścigał się co prawda z toruńskim plastronem na piersi, ale były to jedynie rozgrywki młodzieżowe. Niestety swoją jazdą nie zachwycił trenerów i można powiedzieć, że kolejny sezon Bartkowi przeszedł bez znaczącego skoku w żużlową przyszłość.
Zawodnik nie zniechęcał się jednak i po sezonie 2013 z uwagi na przejście do grona seniorów braci Pulczyńskich, miał spore szanse znaleźć miejsce w ligowym składzie w roku 2014 i stanowić o sile toruńskiej formacji młodzieżowej. Niestety dla samego zawodnika, "wystrzelił" talent Pawła Przedpełskiego, a klub pozyskał z Gniezna Oskara Fajfera, nikogo więc nie zdziwiło, że Bartek zakończył żużlową przygodę.

Osiągnięcia
DMP 2010/3
MDMP 2009/1
MMPPK 2010/2(R)
DMLJ 2010/4; 2011/2; 2013/1

Wyniki ligowe zawodnika w barwach toruńskich
Sezon mecze biegi punkty bonusy Średnia
biegowa
Miejsce w
ligowym rankingu
2009  - - - - - -
2010 2 2 0 0 0,000 19(nklas)
2011 9 26 6 4 0,385 23(nklas)
2012 - - - - - -
2013 - - - - - -

zdjęcie http://www.emdwa.pl

strona główna

toruńskie turnieje turnieje światowe turnieje krajowe
zawodnicy trenerzy mechanicy działacze
klub statystyki sprzęt