NIZGORSKI Filip
pozyskany z Grudziądza


Urodzony 3 października 2002 w Brodnicy.

Uwielbia szybką jazdę i rywalizację, a sportowo najbliżej mu do Darcy Warda, którego podziwiał technikę i motocyklowy balans.

Swoją przygodę z żużlem rozpoczął w grudziądzkiej szkółce żużlowej, ale z uwagi na to, że GKM nie posiadał toru miniżuzlowego Filip był wypożyczony do Torunia. To jednak "chłopak" wychowany zgodnie z grudziądzką myślą szkoleniową. W Toruniu początkowo zawodnik ścigał się w klasie 125 ccm i wziął udział choćby czterech rundach Mistrzostw Polski. Jako czternastolatek przesiadł się na motocykl o dwukrotnie większej pojemności i z reprezentacją Polski zdobył swój pierwszy, srebrny medal w imprezie międzynarodowej w miniżużlu.

27 kwietnia 2018 roku zdał egzaminu na żużlową licencję, ale z uwagi na to, że miał dopiero 15 lat w lidze mógł startować dopiero od roku 2019 roku, dlatego wspierał młode "Gołębie" we wszystkich imprezach młodzieżowych. Rozwój młodego brodniczanina mimo, że nie startował w żółto-niebiesko-białym plastronie obserwowali torunianie, którzy szukając skutecznych młodzieżowców na sezon 2020 doszli do porozumienia z rodzicami zawodnika, Filip powrócił do Torunia, tym razem w roli ukształtowanego młodzieżowca, który w przyszłości miał znaleźć miejsce w ligowym składzie.

Po powrocie do miasta Kopernika, młody jeździec nie miał większych szans szans na wywalczenie miejsca w ligowym składzie Aniołów, jednak kontrakt w Toruniu umożliwiał mu rozwój w klubie który znał z miniżużla, a to stwarzało pewien komfort psychiczny dla młodego jeźdźca. Nikt kto znał realia żużlowe, nie oczekiwał od Filipa zdobyczy punktowych w sezonie 2019. Wielu jednak pokładało w nim nadzieję na kolejne sezony, bowiem zadebiutował w składzie Aniołów podczas meczu, w doskonale znanym mu Grudziądzu, ale w dwóch biegach nie zdobył punktu. Z toru wyniósł jednak, cenne doświadczenie ligowe i co ważne miał za sobą ligowy debiut, który dla młodego zawodnika z całą pewnością, był sporym przeżyciem. Dlatego w kolejnym roku, po spadku toruńskiej drużyny do niższej ligi, wspólnie z Igorem Kopeć-Sobczyńskim, przymierzany był do ligowego składu pod numerami młodzieżowymi. Niestety Filip po kilku upadkach, w tym jednym dość poważnym, po sezonie postanowił zakończyć żużlowe ściganie. Była to zaskakująca decyzja zawodnika, który jeszcze nie wypłynął na szerokie wody. Z drugiej strony jeśli zawodnik miał jeździć bojaźliwie, to lepiej, że powiedział pas. Zwłaszcza, że nie mógł być pewien miejsca w składzie, bo w odwodzie pozostawali inni juniorzy w osobach Justina Stolpa, Jakuba Janika, Aleksa Rydlewskiego czy pozostałych młodych jeźdźców z toruńskiej szkółki żużlowej na odrodzenie której wielu liczyło.

Osiągnięcia

Kluby w lidze polskiej
2018 2019-
-aktualnie

Wyniki ligowe zawodnika w barwach toruńskich
Sezon mecze biegi punkty bonusy Średnia
biegowa
Miejsce w
ligowym rankingu
2019 6 4 0 0 0,000 12
nklas

   strona główna

toruńskie turnieje turnieje światowe turnieje krajowe
zawodnicy trenerzy mechanicy działacze
klub statystyki sprzęt