NIZGORSKI Filip
pozyskany z Grudziądza


Urodzony 3 października 2002 w Brodnicy.

Uwielbia szybką jazdę i rywalizację, a sportowo najbliżej mu do Darcy Warda, którego podziwiał technikę i motocyklowy balans.

Swoją przygodę z żużlem rozpoczął w grudziądzkiej szkółce żużlowej, ale z uwagi na to, że GKM nie posiadał toru miniżuzlowego Filip był wypożyczony do Torunia. To jednak "chłopak" wychowany zgodnie z grudziądzką myślą szkoleniową. W Toruniu początkowo zawodnik ścigał się w klasie 125 ccm i wziął udział choćby czterech rundach Mistrzostw Polski. Jako czternastolatek przesiadł się motocykl o dwukrotnie większej pojemności i z reprezentacją Polski zdobył swój pierwszy, srebrny medal w imprezie międzynarodowej w miniżużlu.

W 2018 roku zdał egzaminu na żużlową licencję, ale z uwagi na to, że miał dopiero 15 lat w lidze mógł startować dopiero od roku 2019 roku, dlatego wspierał młode "Gołębie" we wszystkich imprezach młodzieżowych. Rozwój młodego brodniczanina mimo, że nie startował w żółto-niebiesko-białym plastronie obserwowali torunianie, którzy szukając skutecznych młodzieżowców na sezon 2020 doszli do porozumienia z rodzicami zawodnika, Filip powrócił do Torunia, tym razem w roli ukształtowanego młodzieżowca, który w przyszłości miał znaleźć miejsce w ligowym składzie.

Po powrocie do miasta Kopernika, młody jeździec nie miał większych szans szans na wywalczenie miejsca w ligowym składzie Aniołów, jednak kontrakt w Toruniu umożliwiał mu rozwój w klubie który znał z miniżuzla, a to stwarzało pewien komfort psychiczny dla młodego jeźdźca.

Czy Filip wykorzysta swoją szansę? Czas pokaże.

   strona główna

toruńskie turnieje turnieje światowe turnieje krajowe
zawodnicy trenerzy mechanicy działacze
klub statystyki sprzęt