ANDERSEN Kasper
Dania


Urodzony 22 sierpnia 1998 roku.

Na co dzień mieszka w Bramming. Z żużlem związany jest od 2004 roku, kiedy to zaczął ścigać się na motocyklach o małej pojemności. Początkowo łączył naukę ze sportem i nie zawsze mógł całkowicie poświęcić się treningom. Jednak w 2017 roku ukończył szkołę średnią i skupił się na startach w drużynie Grindsted Speedway Klub, ale podjął też prace Bramming w firmie BPI. Jednak wiosną 2018 r. mocno postawił na rozwój swojej kariery żużlowej i przeprowadził się do Anglii, aby zapewnić sobie jak najwięcej startów, a wspomóc miała go w tym dryżyna Kings Lynn .

Rozwój kariery tego młodego Duńskiego zawodnika w początkowej fazie najbardziej wspiera rodzina. To ojciec Renè jest głównym mechanikiem Kaspera, który podkreśla, że bez wsparcia Taty nigdy by sobie nie prowadził, bo to senior rodu czyści, poleruje i przygotowuje jego motocykle, dzięki temu są zawsze "gotowe do walki". Z kolei Mama i siostra dbają o właściwą dietę zawodnika i pomagają w poszukiwaniu sponsorów i prowadzeniu działań marketingowych.
Poza żużlem Kasper uwielbia jazdę na rowerze i treningi fitness. Lubi też od czasu do czasu wyjść gdzieś z przyjaciłmi i posłuchać dobrego rocka czy duńskiego hip - hopu. Jego sportowym idolem jest Nicki Pedersen, Erik Gundersen, a poza żuzlem podziwia Cristiano Ronaldo

W okresie transferowym przed sezonem AD 2019 młodego Duńczyka dostrzegli i postanowili w niego zainwestować działacze Get Well Toruń, który w ostatnim dniu okienka transferowego przed sezonem AD 2019, zakontraktował trzech młodych Duńczyków w osobach Mathiasa Nielsena, Kaspera Andersena i właśnie Tima Soerensena.

Młody jeździec nie miał większych szans szans na wywalczenie miejsca w ligowym składzie Aniołów, jednak kontrakt z polskim klubem umożliwiał mu znalezienie zespołu w niższej klasie rozgrywkowej i rozwijanie umiejętności ścigając się z najlepszymi zawodnikami na świecie. Niestety Kasper, podobnie jak jego Duńscy koledzy nie znaleźli uznania w oczach nie tylko toruńskich działaczy, ale nie znalazł się nikt w Polsce kto byłby zainteresowany ich jazdą na którymkolwiek poziomie ligowej rywalizacji w kraju nad Wisłą. W rozgrywkach międzynarodowych Kasper też nie odegrał większej roli i nie pojawił się w żadnym z finałów międzynarodowych. Zatem można było uznać, że cała idea "duńskiego projektu" legła w gruzach i jej sens znany był tylko menadżerowi Jackowi Frątczakowi i zniknęła wraz ze zwolnieniem menadżera.

Na sezon 2020 Andersen w barwach Aniołów nie znalazł zatrudnienia, bowiem po spadku z ekstraligi Apator miał plan szybkiego powrotu w ekstraligowe szeregi, a umiejętności młodego Duńczyka nie gwarantowały pewności i stabilności punktowej. Niestety sezon 2020 dla Kaspera podobnie jak dla wielu zawodników stanął pod znakiem zapytania. Powodem była pandemia wirusa Covid-19 powszechnie nazwanego koronawirusem, który na całym świecie zbierał śmiertelne żniwa. O tym jak poważna była sytuacja niech świadczy orędzie Premiera Mateusza Morawieckiego i wprowadzenie stanu zagrożenia epidemicznego, który zaczął obowiązywać w nocy 14 na 15 marca i miał obowiązywać przez 10 dni, ale tak naprawdę obowiązywał do odwołania. Konsekwencją powyższej decyzji był komunikat, Głównej Komisji Sportu Żużlowego w którym poinformowano o zakazie organizacji zawodów treningowych (sparingów) oraz przeprowadzania zorganizowanych treningów na torach żużlowych początkowo do dnia 1 kwietnia 2020 r., a finalnie do odwołania. W tej sytuacji cały żużel zatrzymał się na 13 długich tygodni. W międzyczasie doszło do wielu nowych ustaleń regulaminowych, renegocjacji kontraktów, ale Duńczyk ponownie nie znalazł się w notesach działaczy w kraju nad Wisłą.

W sezonie 2021 zawodnik oprócz ligi duńskiej, gdzie zdobywał punkty dla Team Fjelsted, zyskał zaufanie promotorów na Wyspach Brytyjskich. Wystartował w 10 meczach Premiership i ze średnią 1,447 pkt/bieg został drugim niesklasyfikowanym jeźdźcem. Tak niewielka liczba startów z całą pewnością nie pomagała zawodnikowi, ale też nie pozwała wystawić mu miarodajnej cenzurki sportowej. Nic więc dziwnego, że od roku 2022-2023 stratował tylko w Danii i choć potrafił zapisać na swoim konie dwucyfrowe zdobycze punktowe, to zainteresowanie jego usługami było znikome i raczej należało liczyć się ze schyłkiem jego krótkiej kariery.

Sport bywa jednak nieprzewidywalny i być może ciągle młody Duńczyk powróci do ścigania i zdoła szerzej zaistnieć w świecie żużlowym.

Poza ligą polską zawodnik startował w drużynach:
            Ejsberg, Fjelsted

Kluby w lidze polskiej
2019

Wyniki ligowe zawodnika w barwach toruńskich
Sezon mecze biegi punkty bonusy Średnia
biegowa
Miejsce w
ligowym rankingu
2019 - - - - - -

   strona główna

toruńskie turnieje turnieje światowe turnieje krajowe
zawodnicy trenerzy mechanicy działacze
klub statystyki sprzęt