KAKROSIK Mirosław
członek rady nadzorczej, sponsor


Urodzony 3 sierpnia 1961 roku.

Najmłodszym bratem znanych biznesmenów - Ryszarda i Romana. Mirosław Karkosik w przeszłości był szefem rady nadzorczej Unibaxu Toruń w okresie, gdy klub z Grodu Kopernika należał do jego starszego brata - Romana. To właśnie on namawiał jednego z najbogatszych Polaków do inwestycji w upadające "Anioły" w roku 2006, dzięki czemu udało się uratować żużel w mieście. Jako szef rady nadzorczej, brał udział w rozmowach kontraktowych z zawodnikami. Razem z Wojciechem Stępniewskim już w pierwszym sezonie wspólnej działalności (2007) cieszyli się ze srebrnego medalu Drużynowych Mistrzostw Polski, a w kolejnym - z tytułu mistrzowskiego.

Wcześniej Mirosław Karkosik był dobrze znany w toruńskim środowisku żużlowym, bo poprzez sieć sklepów jubilerskich "Eliza" sponsorował m.in. Wiesława Jagusia.

Po przejęciu klubu przez Przemysława Termińskiego, usunął się nieco w cień żużlowych wydarzeń i zarządzał firmą "Jubiler Karkosik".

Biznesmen miał jednak problemy zdrowotne. Walczył z chorobą i gdy wydawało się, że udało się ją pokonać, doszło do gwałtownego nawrotu w efekcie czego mecenas toruńskiego żużla 16 kwietnia 2020, przed godziną 16 zmarł.
Uroczystości pogrzebowe odbyły się w kościele pod wezwaniem św. Piotra i Pawła w Ciechocinku, 20 kwietnia 2020 roku, a urna z prochami spoczęła na cmentarzu pod tężniami.

strona główna

toruńskie turnieje turnieje światowe turnieje krajowe
zawodnicy trenerzy mechanicy działacze
klub statystyki sprzęt