KAKROSIK Ryszard
sponsor


Urodzony 1 listopada 1949 roku w Świerczynie na Kujawach.

Najstarszy brat znanych biznesmenów - Mirosława i Romana. Młodość spędził w Czernikowie, potem przeprowadził się do Torunia. Był właścicielem wielu firm, najbardziej znaną jest "Elkard", która specjalizuje się w instalacjach elektrycznych. Była lub jest realizatorem wielu inwestycji miejskich, praktycznie każdy z torunian miał kontakt z jej pracami.

Ryszard Karkosik był też wielkim fanem i przyjacielem sportu. Przez wiele lat sponsorował toruński klub żużlowy oraz indywidualnie, od początku do końca kariery, Wiesława Jagusia. Pomagał też m. in. piłkarzom Elany, Pomorzanina, wspomagał pięściarzy Pomorzanina, był stałym gościem na trybunach toruńskich stadionów i hal sportowych. Łożył też spore kwoty na rozwój pasji swoich wnucząt - kierowcy wyścigowego Aleksa i tancerki Pauliny.

Najbardziej "wsławił" się wśród kibiców żużla tym, że wraz z Mirosławem namówił swojego brata Romana, aby ten kupił w 2006 roku zmierzający ku upadłości klub żużlowy. Od tego momentu rozpoczęła się ośmioletnia era Unibaksu, okraszona wieloma sukcesami.

Biznesmen uległ nieszczęśliwemu wypadkowi w... dzień swoich 71 urodzin, 1 listopada, w swoim domu. Niestety, w 20 listopada poinformowano, że Ryszard Karkosik nie żyje...
Uroczystości pogrzebowe odbyły się w kościele pod wezwaniem św. Piotra i Pawła w Ciechocinku i spoczął w rodzinnym grobowcu.

Źródło: Nowości

strona główna

toruńskie turnieje turnieje światowe turnieje krajowe
zawodnicy trenerzy mechanicy działacze
klub statystyki sprzęt