PRZYWIECZERSKI Tomasz


Urodzony w 02 stycznia 1997 roku.

Wychowanek toruńskiego klubu. Jego przygoda z żużlem zaczęła się gdy miał 16 lat. Wcześniej grał w piłkę nożną, ale zawsze ciągnęło go do sportów motorowych, które zaszczepił w nim tata. Po 6 latach gry w piłkę w końcu przekonał rodziców bym mógł jeździć. Rodzice decyzję syna przyjęli z lekkim trudem, ale byli z tym oswojeni, bo non stop jeździł na jakiś motorach.

Żużlową licencję uzyskał w Bydgoszczy, dnia 2 października 2012 roku. Razem z nim licencję uzyskali inni toruńczycy Wojciech Gołost i Dawid Krzyżanowski.

W roku 2012 prężnie zaczęło działać Stowarzyszenie "Stal", które zawiązało się w roku poprzednim, a jego zadaniem było szkolenie młodzieży. Młodych toruńskich adeptów prowadził Jan Ząbik, który organizował zajęcia na miejscowym lotnisku, gdzie toruński klub zbudował dwa minitory - większy, 265-metrowy oraz w środku mniejszy 125-metrowy. Toruński coach znany ze swojego zamiłowania do przekazywania wiedzy młodym adeptom żużla, praktycznie każdą wolną chwilę spędzał z młodymi żużlowcami i dogląda młodzieżowych torów.

Efektem tej pracy byli kolejni żużlowi adepci, którzy w dniu 2 października przystąpili do egzaminu na licencję żużlową. Wśród nich znalazł się Tomasz, ale z uwagi na koniec sezonu nie dane było młodemu zawodnikowi stanąć pod taśmą w meczu ligowym w barwach Apatora w sezonie AD 2012 i swoje umiejętności rozwijał tylko na treningach.

Z końcem sezonu pojawiła się jednak szansa dla zawodnika na regularne starty w rezerwowej drużynie Unibaxu Toruń, która miała wystartować w sezonie 2013 w drugoligowej rywalizacji. Niestety projekt ten został przesunięty w czasie i zawodnik ścigał się w jazdach treningowych.
Sezon 2014 minął zawodnikowi bez większego echa, bowiem kontuzje oraz brak wykupienia licencji przez klub zmusiły Tomka w roku 2015 do ponownego stawienia się na żużlowym egzaminie. I tak też się stało. W dniu 25 marca zawodnik przed komisją w składzie Włodzimierz Kowalski - przewodniczący oraz Marek Cieślak i Rafał Dobrucki po raz drugi zdał pozytywnie egzamin na licencję "Ż" i należało mieć nadzieję, że kolejne podejście do żużlowej profesji zakończy się sukcesem.

Niestety w swoim drugim roku licencyjnym Tomek nie otrzymał szansy na starty w lidze, dlatego w okresie przygotowawczym do sezonu 2016 czekało go mnóstwo pracy, bowiem toruński klub nie zamierzał inwestować pieniędzy w zawodników, którzy nie czynili systematycznych postępów. Stąd też w trakcie sezonu zapadła decyzja, że zawodnik zostanie wypożyczony do pierwszoligowego Orła Łódź, gdzie w dwóch meczach pokazał się na torze cztery razy, zdobywając raptem jeden punkt.

W trakcie sezonu 2017 sportowy słuch o Tomku Przyweczerskim zaginął.

Osiągnięcia
MMPPK 2016/5

Kluby w lidze polskiej
2012-
-2015
2016

Wyniki ligowe zawodnika w barwach toruńskich
Sezon mecze biegi punkty bonusy Średnia
biegowa
Miejsce w
ligowym rankingu
2012 - - - - - -
2013 - - - - - -
2014 - - - - - -
2015 - - - - - -
2016 wypożyczony do Łodzi
2017 nie startował

strona główna

toruńskie turnieje turnieje światowe turnieje krajowe
zawodnicy trenerzy mechanicy działacze
klub statystyki sprzęt