GOŁOST Wojciech


Urodzony w 31 grudnia 1996 roku.

Wychowanek toruńskiego klubu. Żużlową licencję uzyskał w Toruniu, dnia 2 października 2012 roku. Razem z nim licencję uzyskali inni toruńczycy Dawid Krzyżanowski i Tomasz Przywieczerski.

W roku 2012 prężnie zaczęło działać Stowarzyszenie "Stal", które zawiązało się w roku poprzednim, a jego zadaniem było szkolenie młodzieży. Młodych toruńskich adeptów prowadził Jan Ząbik, który organizował zajęcia na miejscowym lotnisku, gdzie toruński klub zbudował dwa minitory - większy, 265-metrowy oraz w środku mniejszy 125-metrowy. Toruński coach znany ze swojego zamiłowania do przekazywania wiedzy młodym adeptom żużla, praktycznie każdą wolną chwilę spędzał z młodymi żużlowcami i dogląda młodzieżowych torów.

Efektem tej pracy byli kolejni żużlowi adepci, którzy w dniu 31 lipca przystąpili do egzaminu na licencję żużlową. Niestety Wojtek w pierwszej próbie zanotował "świecę" na starcie co wykluczyło go z uzyskania "żużlowego prawa jazdy". Jednak w kolejnej próbie w dniu 2 października pozytywnie przebrnął przez egzaminacyjne sito i został pełnoprawnym żużlowcem. Odłożona w czasie licencja spowodowała jednak, że nie dane było młodemu zawodnikowi stanąć pod taśmą w meczu ligowym w barwach Apatora w sezonie AD 2012 i swoje umiejętności rozwijał tylko na treningach.

Z końcem sezonu pojawiła się jednak szansa dla zawodnika na regularne starty w rezerwowej drużynie Unibaxu Toruń, która miała wystartować w sezonie 2013 w drugoligowej rywalizacji. Niestety projekt ten został przesunięty w czasie i zawodnik ścigał się w jazdach treningowych. W kolejnych latach zawodnik czynił co prawda próby znalezienia dla siebie miejsca w żużlowej rodzinie, ale niestety próby te okazały się jednak mało skutecznie i po sezonie 2014 zawodnik zniknął z żużlowych torów, nie dostępując zaszczytu przywdziania ligowego plastrony z Aniołem.

Osiągnięcia
-
brak

Autorem zdjęcia jest:
Sławomir Kowalski

strona główna

toruńskie turnieje turnieje światowe turnieje krajowe
zawodnicy trenerzy mechanicy działacze
klub statystyki sprzęt