NORRIS David
Anglia


Urodzony 20 sierpnia 1972 roku

W polskiej lidze debiutował w Wybrzeżu Gdańsk w roku 1995 i 1996. Po spadku gdańszczan z najwyższej klasy rozgrywkowej dalej broni barw nadmorskiego teamu, ale po sezonie 1996 znika z ligi polskiej na dwa lata skupiając się na startach w ojczystym kraju.
Powraca do ligi polskiej w roku 1999, ale tylko na jeden sezon, broniąc barw Apatora Toruń. Jednak tylko raz dostaje szansę na zaprezentowanie się toruńskiej publiczności i w meczu inaugurującym sezon (Apator Toruń - Unia Leszno) czterokrotnie wyjeżdża na tor zdobywając zaledwie jeden punkt z bonusem. Taka postawa zawodnika skutecznie zniechęciła działaczy do złożenia zawodnikowi oferty na kolejne starty.
Od roku 2000 zawodnik nie może znaleźć uznania w oczach polskich działacz, a zapewne stanowiłby duże wzmocnienie niejednego pierwszoligowego klubu nad Wisłą, a dowodem na to są chociażby całkiem przyzwoite wyniki w Anglii.
Wyniki anglika dostrzegli działacze lubelskiego motoru, którzy zakontraktowali go w sezonie 2006. Niestety nie wystartował w żadnym spotkaniu i skupił się na startach na Wyspach Brytyjskich.

Norris jest jednym z wielu niespełnionych nadziei angielskiego speedwaya. Mimo iż drzemie w nim spory potencjał nie potrafi przełożyć swoich umiejętności na wyniki światowe skupiając się tylko na własnym angielskim podwórku.

Zawodnik poza ligą polską w każdym sezonie jest podporą rozgrywek ligi angielskiej (Eastoburne, Oxford, Ipswitch). Ponadto w swej ojczyźnie w indywidualnym championacie wywalczył tytuł wicemistrzowski.

Z końcem roku 2008 zawodnik został menadżerem angielskiej reprezentacji narodowej zastępując na stanowisku Jimmy Lyncha

Osiągnięcia
IMŚ GP 2004/26wc; 2005/22wc
IMŚJ 1992/6
DPŚ 2003/5; 2004/2

Wyniki ligowe zawodnika w barwach toruńskich
Sezon mecze biegi punkty bonusy Średnia
biegowa
Miejsce w
ligowym rankingu
1999 1 4 1 1 0,500 -

Zdjęcia zostały nabyte
na stadionowym stoisku z pamiątkami

strona główna

toruńskie turnieje turnieje światowe turnieje krajowe
zawodnicy trenerzy mechanicy działacze
klub statystyki sprzęt