MARCINKOWSKI Alan


Urodzony 22 listopada 1986 roku w Zielonej Górze

Licencja żużlowa dla Alana była tylko kwestą czasu, bowiem każdy zielonogórski chłopak marzy o zostaniu żużlowcem. Dodatkowo Alan miał przetartą drogę do żużla, bowiem pochodzi z żużlowej rodziny, która dodatkowo miała epizod związany z toruńskim żużlem. Otóż po awansie Aniołów w szeregi najlepszych drużyn w Polsce w  latach 1977 - 1978 wujek Alana, Zbigniew Marcinkowski bronił barw toruńskiej drużyny.

Alan żużlowe papiery (licencja nr 300), uzyskał na torze w Zielonej Górze w dniu 25 marca 2003 roku i do końca sezonu AD 2006 reprezentował barwy  macierzystego klubu z Zielonej Góry.

Z końcem roku 2006 planował zmienić klimat na wrocławski, jednak nieporozumienia ze dolnośląskimi działaczami i trenerem spowodowały, że zawodnik ostatecznie podpisał umowę z KST Unibax Toruń, która jednak nie gwarantowała miejsca w drużynie na sezon 2007. Postawa zawodnika na treningach, jak również nieco lepsze wyniki od pozostałych juniorów w przedsezonowych meczach kontrolnych skłoniły działaczy toruńskich do zawarcia z zawodnikiem pełnego kontraktu i zielonogórski wychowanek zadebiutował w toruńskich barwach w dniu 09 kwietnia 2007 meczem ligowym z Unią Leszno, w którym zdobył swój pierwszy punkt dla Aniołów. W trakcie sezonu stanowił ważne ogniwo zespołu na pozycji juniora.
Niestety po sezonie 2007 Alan zakończył ściganie w kategorii juniorów, a z uwagi na silną konkurencję w Unibaxie musiał poszukać nowego klubu. Wybór padł na klub z Poznania, gdzie jako senior miał stanowić o sile zespołu na pierwszoligowych torach. Alan wystąpił jednak tylko w siedmiu meczach i ze średnią niewiele ponad 1 pkt na bieg niestety zapowiedział rozbrat z motocyklem. Na szczęście w kolejnym roku zgłosili się do niego działacze z Rawicza i Alan pokazał się pod koniec sezonu w dwóch meczach z "niedźwiadkiem" na plastronie i zrobił pozytywne wrażenie na działaczach rawickich, co zaowocowało kontraktem na kolejny rok. Niestety sezon AD 2010 Alan rozpoczął dopiero w maju, bowiem przed rozgrywkami doznał poważnej kontuzji oka. Jednak jak tylko pojawił się na torze, z miejsca zaczął punktować, co jeszcze przed zakończeniem rozgrywek dało mu angaż w Rawiczu na kolejny rok. Końcówka sezonu nie była jednak udana, bowiem upadki, strata dwóch motocykli oraz kontuzje spowodowały, że zawodnik mimo że pojechał na obóz kondycyjny nie był w stanie odbudować parku maszyn, a klub nie kwapił się z pomocą, dlatego Alan podjął decyzję o zakończeniu kariery.

Po latach jako najciekawszy okres wspomina starty w jednej drużynie ze śp. Rafałem Kurmańskim(RIP) oraz rywalizację z toruńskim aniołem na piersi, gdzie jak twierdzi zobaczył inny wymiar żużla.

Osiągnięcia
MDMP 2003/3; 2007/2;
MIMP 2006/9
BK 2004/71 2005/10
MEP 2010/7(R)

Wyniki ligowe zawodnika w barwach toruńskich
Sezon mecze biegi punkty bonusy Średnia
biegowa
Miejsce w
ligowym rankingu
2007 19  38 37 13 1,316  nklas(7)

zdjęcie: www.trzeszczkowski.pl

strona główna

toruńskie turnieje turnieje światowe turnieje krajowe
zawodnicy trenerzy mechanicy działacze
klub statystyki sprzęt