KRYWALD Mateusz


Urodzony w 25 lutego 1995 roku.

Wychowanek toruńskiego klubu. Żużlową licencję uzyskał w Toruniu, dnia 31 lipca 2012 roku.

W roku 2012 prężnie zaczęło działać Stowarzyszenie "Stal", które zawiązało się w roku poprzednim, a jego zadaniem było szkolenie młodzieży. Młodych toruńskich adeptów prowadził Jan Ząbik, który organizował zajęcia na miejscowym lotnisku, gdzie toruński klub zbudował dwa minitory - większy, 265-metrowy oraz w środku mniejszy 125-metrowy. Toruński coach znany ze swojego zamiłowania do przekazywania wiedzy młodym adeptom żużla, praktycznie każdą wolną chwilę spędzał z młodymi żużlowcami i dogląda młodzieżowych torów.

Efektem tej pracy byli kolejni żużlowi adepci, którzy w dniu 31 lipca przystąpili do egzaminu na licencję żużlową. Wśród nich znalazł się Mateusz, ale jak to zwykle bywa po zdaniu licencji nie dane było młodemu zawodnikowi stanąć pod taśmą w meczu ligowym w barwach Apatora w sezonie AD 2012 i swoje umiejętności rozwijał tylko na treningach.

Z końcem sezonu pojawiła się jednak szansa dla zawodnika na regularne starty w rezerwowej drużynie Unibaxu Toruń, która miała wystartować w sezonie 2013 w drugoligowej rywalizacji. Niestety projekt ten został przesunięty w czasie i zawodnik po czterech latach zakończył żużlowe ściganie, nie dostępując zaszczytu przywdziania ligowego plastrony z Aniołem.

Po zakończeniu czynnego uprawiania speedwaya, Mateusz pozostał przy żużlu i był mechanikiem w teamie Mariusza Puszakowskiego, Dawida Krzyżanowskiego i Leona Madsena.
Dziś jednak choć nadal zawodowo pozostał przy motoryzacji zawody ogląda z pozycji kibica.


Zdjęcia pochodzą z archiwum zawodnika

strona główna

toruńskie turnieje turnieje światowe turnieje krajowe
zawodnicy trenerzy mechanicy działacze
klub statystyki sprzęt