KALWASINSKI Arkadiusz

Urodzony 7 listopada 1984. Licencję zawodnika posiada o roku 2001, jednak szansę na ligowy debiut otrzymał dopiero w roku 2004.

W szkółce pojawił się w roku 2002, ale jak to w przypadku młodzieżowców bywa najpierw musiał zadowolić się startami w rozgrywkach mających charakter szkoleniowy, a później w eliminacjami w finałach mistrzowskich. W 2003 roku awansował do finału Brązowego Kasku i na torze w Toruniu zajął ósme miejsce. W rok później był uczestnikiem już dwóch finałów rangi mistrzowskiej. Poprzez półfinał w Ostrowie (6 miejsce) zakwalifikował się do finału Srebrnego Kasku. Finałowa batalia nie była jednak najszczęśliwsza, w wykonaniu Arka, bowiem na torze w Zielonej Górze z dwoma punktami zajął szesnaste miejsce. Z klubowymi kolegami pojechał także na finał Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski do Tarnowa i choć nie pojawił się na torze został złotym medalistą tych rozgrywek. Jednak zawodnik przyczynił się do awansu młodzieżowej drużyny do finału, bowiem pojawił się w eliminacjach na torze w Gdańsku i Pile. Pełnił też rolę rezerwowego w półfinałowym turnieju Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych w Pile gdzie toruńska ekipa zajęła drugie miejsce.
Kalwasińki w debiutanckim ligowym sezonie zdobywał cenne doświadczenie, jednak miał trudne zadanie aby przebić się na pozycje choćby drugiego juniora w klubie, bowiem prowadzeni przez własnych ojców Adrian Miedziński i Karol Ząbik byli poza jego zasięgiem. W zawodach najczęściej zastępował mającego ogromne kłopoty z formą Tomasza Bajerskiego. Jednak niektóre wyścigi pokazały, że zawodnikowi raczej brakuje sprzętu, niż serca do walki. Łącznie w debiutanckim sezonie "Kalwas" wystąpił w 24 biegach zdobywając 8 pkt i 2 bonusy.

Po sezonie 2004 zmienił klimat na grudziądzki. Zmiana klubu podyktowana była tym, iż zawodnik w ostatnim roku startów jako junior chciał udowodnić swoją przydatność dla żużla, a w Toruniu konkurencja wśród juniorów była zbyt silna, natomiast w Grudziądzu zwolniło się miejsce młodzieżowca i Arek dostał swoją ostatnią szansę. Niestety kontuzja wyeliminowała zawodnika z walki na torze, a zmusiła do zakończenia kariery.
Rozbrat z torem nie oznaczał dla młodego byłego zawodnika rozstania ze sportem żużlowym, bowiem tuż po ogłoszeniu decyzji o zjechaniu z toru, Kalwasiński otrzymał propozycję współpracy w charakterze mechanika od Karola Ząbika, a później trafił do teamu Ryana Sullivana.

Przed sezonem 2015, Arek rozpoczął staż na komisarza toru, który przeprowadzał przed zawodami kontrolę jakości toru, aby zminimalizować ilość wypadków, które w żużlu są częstym zjawiskiem.

Wyniki ligowe zawodnika w barwach toruńskich
Sezon mecze biegi punkty bonusy Średnia
biegowa
Miejsce w
ligowym rankingu
2004 15 24 8 2 0,417 -

strona główna

toruńskie turnieje turnieje światowe turnieje krajowe
zawodnicy trenerzy mechanicy działacze
klub statystyki sprzęt