SAFIAN Czesław


Urodzony w 25 lipca 1937 roku

Brązowy medalista Drużynowych Mistrzostw Polski z 1964 roku.
Starty rozpoczynał w LPŻ Zielona Góra w 1957 roku, by po roku przenieść się do Polonii Bydgoszcz, gdzie startował do roku 1959. Safian nie miał okazji do regularnych startów, dlatego w kolejnym sezonie przeniósł się do Startu Gniezno, by po roku kolejnej szansy poszukać w Kolejarzu Opole i po kolejnym roku powrócić do Bydgoszczy. W macierzystym klubie startującym w najwyższej klasie rozgrywek, nie zagrzał jednak zbyt długo miejsca i w sezonie 1963 trafił do drugoligowej Stali Toruń. Jednak i tu zawodnik nie znalazł uznania działaczy i po roku ponownie powrócił do Bydgoszczy, gdzie spędził dwa sezony (1964-65) i w roku 1964 wywalczył z drużyną brązowy medal DMP.
Dalsze koleje sportowego losu skierowały Safiana do Polonii Piła, gdzie startował w roku 1966, ale tradycyjnie po roku zmienił klimat tym razem na lubelski, gdzie w 1967 roku zakończył starty.

Na żużlowych torach zawodnik nie odniósł spektakularnych sukcesów. Wystąpił co prawda w 1962 roku w jednym z finałów Złotego Kasku w którym zajął z jednym punktem ostatnie miejsce, ale to był jedyny finał z udziałem Safiana o którym wspominają archiwa żużlowe.

Wyniki ligowe zawodnika w barwach toruńskich
Sezon mecze biegi punkty bonusy Średnia
biegowa
Miejsce w
ligowym rankingu
1963 ? ? ? ? ? ?

strona główna

toruńskie turnieje turnieje światowe turnieje krajowe
zawodnicy trenerzy mechanicy działacze
klub statystyki sprzęt