RUMIŃSKI Oskar


Urodzony 10 lipca 2006 roku.

Wywodzi się z PitBike'ków z którymi związany był od początku istnienia Gałażewskiej szkółki Łukasza  Pawlikowskiego. Doskonale radził sobie w klasach 90 ccm oraz 125 ccm, co zaowocowało sukcesami zwieńczonymi podium w wielu zawodach off-roadowych. W zawodach Pit Bike zadebiutował w 2017 roku. Zajął wtedy 3 miejsce w rywalizacji na off-roadzie. Rok później powtórzył swój sukces stając na najniższym stopniu podium Mistrzostw Okręgu Bydgoskiego w klasie Stock 90. Sezon 2019 zakończył na drugiej pozycji kategorii Stock 125.

W roku 2020 podjął nauki w szkółce toruńskiego Apatora i 12 kwietnia 2021 roku na torze w Toruń zdał egzamin na licencję "Ż" w klasie 250 ccm mówiąc: "Pierwszy raz pitbika zobaczyłem na zawodach żużlowych i od razu mi się spodobały. Później tata skontaktował mnie z panem Łukaszem Pawlikowskim i dzięki jego uprzejmości spróbowałem jazdy na mini motocyklach. Odkąd pamiętam chodziłem z tatą na zawody żużlowe i ciągnęło mnie do czarnego sportu., chociaż nie myślałem że kiedyś będę sam jeździł. W końcu spróbowałem jazdy na motocyklu, którego użyczył mi mój kolega Maks Pawełczak i mi się spodobało. Mój cel na sezon, to na pewno udział w zawodach i zdobywanie doświadczenia. Chciałbym zdobyć też pierwsze punkty. W przyszłości moim marzeniem jest jazda w Ekstralidze. Wiem jednak, że przede  mną jeszcze długa droga. Wiem że czeka mnie wiele treningów i wyrzeczeń, aby to się spełniło. Będę jednak starał się realizować moje marzenia".

Pod koniec czerwca torunianin zadebiutował w zawodach żużlowej klasy 250cc. Pojechał w pierwszej rundzie Pucharu Ekstraligi odbywającej się w Lublinie. Zajął 10 miejsce z dorobkiem 6 punktów: " zawody w pierwszej rundzie Pucharu Ekstraligi w Lublinie, byyły dla mnie pierwszymi tego typu, więc musiałem zapłacić "frycowe" i tak się stało. Ogólnie cieszę się, że udało mi się ukończyć zawody zdrowo i złapać kolejne doświadczenie. W tej chwili każdy start jest dla mnie ważny w kontekście podnoszenia umiejętności. Żaden trening nie zastąpi występu w takich zawodach.

9 lipca w Zielonej Górze wziął udział w kolejnej rundzie Pucharu Ekstraligi: "Zająłem 11 miejsce ze zdobyczą 4 “oczek”. Punktacja może nie zachwyca, ale dla mnie najważniejsze jest zdobywanie doświadczenia i obycia podczas tego typu zawodów. Oczywiście chciałbym, aby wyniki były lepsze. Wspólnie z tatą analizujemy na nagraniach to co się stało, co poprawić i póki co są efekty tych analiz. Może jeszcze niewidoczne, ale nie wszystko od razu da się poprawić.

Po zaledwie kilku treningach i zawodach przyszedł czas na dorosły żużel i 30 marca 2022 roku na torze w Zielonej Górze zawodnik uzyskał licencję w klasie 500 ccm. Nadal jednak startował w klasie 250 ccm, by zapewnić sobie jak największą liczbę startów, bowiem dopiero w lipcu mógł powalczyć o ligowy skład Aniołów.

Osiągnięcia

Kluby w lidze polskiej:
   
2022-
aktualnie
   

Wyniki ligowe zawodnika w barwach toruńskich
Sezon mecze biegi punkty bonusy Średnia
biegowa
Miejsce w
ligowym rankingu
2022 - - - - - -

Źródło: https://pitbike24.pl/

strona główna

toruńskie turnieje turnieje światowe turnieje krajowe
zawodnicy trenerzy mechanicy działacze
klub statystyki sprzęt