BIELIŃSKI Cyprian


Urodzony w roku 2001.

Zawodnik Stali Toruń.Do żużla trafił z pitbików.
Licencję w klasie 500 ccm, zdobył na torze w Toruniu 4 lipca 2019 roku i w tym samym roku zadebiutował w oficjalnych zawodach, a były to turnieje DMPJ.
Po zdaniu licencji młody zawodnik tak mówił o swojej pasji: "Dwa miesiące temu trafiłem na tor mini-żużlowy, przejechałem kilka kółek i mi się spodobało. Wpadałem na treningi i tak się zaczęło. Wcześniej trenowałem tylko na pit bike. Sam egzamin zarówno teoretyczny, jak i praktyczny udało się zdać bez większego problemu. Teraz trzeba ćwiczyć i nabierać formy. Oczywiście nie zamierzam zaniechać treningów na pit bike. Od trzech lat jeżdżę w off-roadzie i jest to dla mnie świetna ścieżka rozwoju. To dzięki pit bike złapałem bakcyla do motorsportu i chciałbym podziękować całemu klubowi MX Otopit Toruń za wsparcie. Do zobaczenia na torze".

Wspólnie z Cyprianem żużlowe papiery uzyskali:
egzamin w klasie 250 ccm zaliczyli - Affelt Mateusz - 2006 - (KS Toruń), Oskar Paluch - 2006 - (Gorzów), Dawid Pecyna - 2006 - (Gorzów), Oliwier Ralcewicz - 2005 - (Gorzów), Maksym Borowiak - 2005 - (Leszno)
egzamin w klasie 500 ccm zaliczyli - Wiktor Jasiński - 2000 - (Gorzów), Kacper Grzelak - 2002 - (Gniezno), Marcin Hoffman - 1984 - (Stal Toruń)

Po zdaniu licencji o zawodniku można było napisać tyle, że przed sezonem 2020 miał przynależność do toruńskiego klubu.
Niestety słuch o nim zaginął. Nie pojawiał się nawet w lokalnych zawodach młodzieżowych i kariera zawodnika który przed rokiem zdał licencję można uznać, że dobiegła końca, a jeśli ją wznowi, konieczne będzie ponowne zdanie egzaminu.

Osiągnięcia
brak

Kluby w lidze polskiej
   
2019    

strona główna

toruńskie turnieje turnieje światowe turnieje krajowe
zawodnicy trenerzy mechanicy działacze
klub statystyki sprzęt