WOŹNIAK Krzysztof
członek zarządu / wiceprezes / członek komisji rewizyjnej / założyciel sekcji szachowej przy KS Apator


Z klubem związany był od kiedy zaczął pracę w PZWANN Apator i to właśnie tam zetknął się z żużlowcami trenerami. Po latach z dumą podkreśla, że miał niewątpliwą przyjemność i wielki zaszczyt pracować w jednym dziale z Benedyktem Rogalskim, który zrobił wiele nie tylko dla toruńskiego żużla, ale dla niego samego jako działacza sportowego, a że sport motorowy nie był mu obcy, nie było to trudne.

Jako chłopak biegał do LPŻ-u i podglądał zawodników, nie opuszczał żadnego meczu i dorastał razem z potęgą toruńskiego speedwaya. Doskonale pamięta baraże z bydgoską Polonią, awans do najwyższej klasy rozgrywkowej i pierwsze ligowe medale toruńskich Aniołów.

Drugą pasją Krzysztofa Woźniaka, są szachy i właśnie dzięki Benedyktowi Rogalskiemu w 1979 roku założył sekcję szachową przy toruńskim Apatorze. Po latach sekcja wzmacniała swoją pozycję i klubowy sztandar obok emblematów żużlowych zyskał, haftowany emblemat konika szachowego. Od dnia założenia sekcji nieprzerwanie do 2004 roku byłem członkiem Zarządu KS Apator, a do 2007 roku członkiem Komisji Rewizyjnej. W latach 1998-99 był wiceprezesem do spraw sportowych.

strona główna

toruńskie turnieje turnieje światowe turnieje krajowe
zawodnicy trenerzy mechanicy działacze
klub statystyki sprzęt