LIPIŃSKI Adam
toromistrz


Urodzony 26 lutego 1962.

W toruńskim klubie pełnił niezwykle ważną rolę, bowiem niemal przez ćwierć wieku odpowiadał za przygotowanie żużlowej nawierzchni na ulicy Broniewskiego.

W 2004 roku z powodów zdrowotnych przekazał swój fach synowi Mariuszowi. Stało się to co prawda niemal z dnia na dzień, ale Mariusz wziął od swojego Taty co co najlepsze i poznał doskonale teorię przygotowania toru.

Praca Adama zawsze była jakby w cieniu żużlowych wydarzeń. Ale to normalna sytuacja, że kibice często nie dostrzegają pracy dobrego toromistrza, bowiem mówi się o nich tylko, gdy popełniają błędy w przygotowaniu nawierzchni. O pracy Adama mówiło się niewiele, bo można powiedzieć że to mistrz w swoim fachu, a przecież dla człowieka w w ciągniku i polewaczce zawody często zaczynają się już w piątek i kończą późnym wieczorem, albo następnego dnia. Poza tym dla toromistrza żużlowe zawody to nie tylko rozgrywki ligowe, ale również zawody mniejszej rangi, a także treningi, na których zawodnicy oczekują różnej nawierzchni zależnie od rozwiązań taktycznych, rywala czy prognoz pogody.

strona główna

toruńskie turnieje turnieje światowe turnieje krajowe
zawodnicy trenerzy mechanicy działacze
klub statystyki sprzęt