JAWORSKI Krystian
dyrektor klubu, dziennikarz, administrator oficjalnej strony internetowej klubu


Urodzony 06 października 1981r. w Toruniu, absolwent filologii słowiańskiej na UMK w Toruniu.

Na zawody żużlowe zawitał w wieku zaledwie 3 lat razem ze swoim ojcem i przy żużlu został do dnia dzisiejszego. W swoich wspomnieniach wraca czasem do czasów Wojtka Żabiałowicza czy Eugeniusza Miastkowskiego, których doskonale pamięta z żużlowego owalu.
Bliżej organizacyjnej strony żużla pojawił się w roku 2003, kiedy to rozpoczął współpracę z portalem www.sportowefakty.pl, a rok później został również współredaktorem oficjalnej strony internetowej toruńskiego klubu www.speedway.torun.pl.

Znajomość zagadnień multimediów, a także doświadczenie nabyte polsko-irlandzkiej agencji reklamowej, pozwoliły mu również angażować się w projekty związane z prezentacją "Anielskiego teamu".
Pan Krystian posiada również uprawnienia spikera i miał okazję wystąpić w tej roli w w kilku zawodach młodzieżowych.

W 2008 roku zastąpił na stanowisku dyrektora klubu Marka Kornackiego i przejmując jego obowiązki stał się odpowiedzialny za organizację klubu, przygotowanie ofert handlowych dla sponsorów itp. Był odpowiedzialny za prawidłowe działanie biura klubu, kontakty z mediami i Enea Ekstraligą, ale także był głównym organizatorem m.in. czterech rund Grand Prix w Toruniu, Indywidualnych Mistrzostw Polski, Mistrzostw Polski Par Klubowych czy Klubowego Pucharu Europy oraz wszystkich spotkań Unibaksu rozgrywanych na MotoArenie, włączając finały tych rozgrywek.

Z początkiem marca 2014 jeden z najstarszych stażem pracowników żużlowej spółki w Toruniu, stojący nieco w cieniu prezesów, niespodziewanie rozstał się z klubem. Szybko jednak znalazł dla siebie nowe miejsce w speedwayu i został dyrektorem organizacyjnym w firmie One Sport, organizującej turnieje mistrzostw Europy na żużlu i cykl Speedway Best Pairs. Oto jak Krystian skomentował swoją nową rolę w żużlu: Bardzo cieszę się, że dołączyłem do załogi One Sport. Z Karolem Lejmanem i Jankiem Konikiewiczem znamy się od wielu lat, chociażby z faktu że wszyscy pochodzimy z Torunia, często współpracowaliśmy w przeszłości. Nie da się ukryć, że bacznie obserwowałem ubiegłoroczne imprezy przez nich organizowane. Zawody Speedway Best Pairs Cup oraz SEC to fantastyczne przedsięwzięcia, które już zyskały uznanie wśród zawodników i kibiców. Moje doświadczenie z organizacji wielkich imprez żużlowych będę z pewnością wykorzystywał przy kolejnych imprezach z cyklu SBPC i SEC. Mam też wiele pomysłów, z którymi przychodzę do One Sport i myślę, że wspólnie będziemy tworzyć coraz lepszy produkt dla kibiców na całym świecie. To nowe, ekscytujące wyzwanie

strona główna

toruńskie turnieje turnieje światowe turnieje krajowe
zawodnicy trenerzy mechanicy działacze
klub statystyki sprzęt