ZAREMBA Arkadiusz


Urodzony 28 czerwca 1976 roku

Do żużla trafił bardzo późno, bo w wieku seniora i po zdaniu licencji (nr 1464/1997) musiał rywalizować z dużo bardziej doświadczonymi kolegami. Toruński klub nie brał zbyt poważnie pasji zawodnika, ale jednocześnie nie robił przeszkód w uprawianiu wymarzonej dyscypliny sportu.

Duża konkurencja w toruńskim klubie ze strony innych zawodników spowodowała, że Arek postanowił rozwijać swoją karierę poza miastem aniołów i trafił do krakowskiej Wandy, gdzie ścigał się w latach 1998-1999. Niestety starty pod Wawelem, gdzie wypłaty dla zawodników były na dalszym planie spowodowały, że po sezonie 1999 zawodnik wspólnie z innym toruńskim wychowankiem Remigiuszem Wronkowskim postanowił odzyskać zabronione na torze pieniądze i w akcie protestu obaj zawodnicy przykuli się kajdankami do kaloryfera i ogłosili głodówkę.
Ostatecznie należności dla riderów nie zostały zapłacone, a zawodnicy zostali odprawieni z kwitkiem.

Po epizodzie krakowskim, zawodnik przenosi się na jeden sezon d trzecioligowego klubu z Warszawy. Jednak stołeczna Gwardia podobnie jak Wanda nie należy do potentatów finansowych i w roku 2001 Zaremba zdobywa punkty dla ŻKS-u Krosno, po czym kończy karierę.

Zdjęcie zostało nabyte
na stadionowym stoisku z pamiątkami

strona główna

toruńskie turnieje turnieje światowe turnieje krajowe
zawodnicy trenerzy mechanicy działacze
klub statystyki sprzęt