SIKORA Patryk


Urodzony w 21 października 1995 roku.

Wychowanek toruńskiego klubu. Żużlową licencję uzyskał w Toruniu, dnia 31 lipca 2012 roku.

W roku 2012 prężnie zaczęło działać Stowarzyszenie "Stal", które zawiązało się w roku poprzednim, a jego zadaniem było szkolenie młodzieży. Młodych toruńskich adeptów prowadził Jan Ząbik, który organizował zajęcia na miejscowym lotnisku, gdzie toruński klub zbudował dwa minitory - większy, 265-metrowy oraz w środku mniejszy 125-metrowy. Toruński coach znany ze swojego zamiłowania do przekazywania wiedzy młodym adeptom żużla, praktycznie każdą wolną chwilę spędzał z młodymi żużlowcami i dogląda młodzieżowych torów.

Efektem tej pracy byli kolejni żużlowi adepci, którzy w dniu 31 lipca przystąpili do egzaminu na licencję żużlową. Wśród nich znalazł się Patryk, ale jak to zwykle bywa po zdaniu licencji nie dane było młodemu zawodnikowi stanąć pod taśmą w meczu ligowym w barwach Apatora w sezonie AD 2012 i swoje umiejętności rozwijał tylko na treningach.

Z końcem sezonu pojawiła się jednak szansa dla zawodnika na regularne starty w rezerwowej drużynie Unibaxu Toruń, która miała wystartować w sezonie 2013 w drugoligowej rywalizacji. Niestety projekt ten został przesunięty w czasie i zawodnik ścigał się w jazdach treningowych.
Sezon 2014 minął zawodnikowi bez większego echa, bowiem kontuzje oraz brak wykupienia licencji przez klub zmusiły Tomka w roku 2015 do ponownego stawienia się na żużlowym egzaminie. I tak też się stało. W dniu 25 marca zawodnik przed komisją w składzie Włodzimierz Kowalski - przewodniczący oraz Marek Cieślak i Rafał Dobrucki po raz drugi zdał pozytywnie egzamin na licencję Ż i należało mieć nadzieję, że kolejne podejście do żużlowej profesji zakończy się sukcesem.

Niestety w swoim drugim roku licencyjnym Patryk nie otrzymał szansy na starty w lidze, dlatego w okresie przygotowawczym do sezonu 2016 czekało go mnóstwo pracy, bowiem toruński klub nie zamierzał inwestować środków w zawodników, którzy nie czynili systematycznych postępów. Zawodnik mimo usilnych znalezienia dla siebie miejsca w żużlowej rodzinie w trakcie sezonu 2016 zniknął z żużlowych torów, nie dostępując zaszczytu przywdziania ligowego plastrony z Aniołem.

Osiągnięcia
-
brak

strona główna

toruńskie turnieje turnieje światowe turnieje krajowe
zawodnicy trenerzy mechanicy działacze
klub statystyki sprzęt