PIENIĄŻEK Oskar


Urodzony 3 maja 1991

Do żużla trafił z motocrossu (był zawodnikiem Motoklubu Olsztyn), który z sukcesami uprawiał od 2004 roku. Do największych sukcesów zawodnika w motocrossie, należy zaliczyć miejsca na "pudle" w kolejnych edycjach Międzynarodowych Mistrzostw Polski oraz powołanie do kadry PZM na rok 2006.

W roku 2007 za namową Jana Ząbika postanowił spróbować jazdy na żużlu, a ponieważ całkiem nieźle wychodziły mu próbne jazdy postanowił spróbować swoich sił na owalnym torze. Zaledwie po kilku treningach zdał żużlowy certyfikat i całkowicie poświęcił się speedwayowi. Nie porzucił jednak motocrossu, bowiem te formę jazdy na motocyklu traktuje jako formę przygotowań do żużlowego rzemiosła.
Wzorem sportowca dla Oskara jest w żużlu Karol Ząbik, a w motocrossie Stefan Everst. Z kolei w sferze marzeń zawodnika pozostaje osiągniecie w możliwie najkrótszym czasie klasy sportowej owej dwójki zawodników. Na początek jednak chciał wystąpić w ligowym składzie Aniołów, a przede wszystkim jak najwięcej startować. Jednak nie robi nic na siłę, bowiem wierzy, że swoją postawą na torze wywalczy sobie miejsce w składzie toruńskiej drużyny.

W sezonie 2009 zawodnik startował na motocyklach od Wiesława Jagusia i wszyscy mieli nadzieje, że mimo iż są to motocykle po remontach, będzie w stanie doskonalić swoja technikę jazdy pod okiem Jana Ząbika i w rywalizacji z rówieśnikami, będzie równie szybki jak kapitan toruńskich Aniołów. Niestety w trakcie sezonu zawodnik prawdopodobnie podjął decyzję o rozbracie ze sportem żużlowym i nie pojawiał się w oficjalnych zawodach z aniołem na piersi.

W sukcesach sportowych Oskarowi pomagał ojciec, który był przy zawodniku, gdy ten ścigał się po motocrossowych wertepach i jest gdy stawiał pierwsze kroki w żużlowej szkółce. Niestety pomoc ta mimo, że ogromna nie wystarczyła i zawodnik podjął męską decyzje o zaprzestaniu żużlowego rzemiosła.

Osiągnięcia
-
brak

zdjęcie http://trzeszczkowski.pl/

strona główna

toruńskie turnieje turnieje światowe turnieje krajowe
zawodnicy trenerzy mechanicy działacze
klub statystyki sprzęt