BUŁANOWSKI Adrian


Urodzony 20 stycznia 1998 roku.

Wychowanek toruńskiego klubu. Zaczynał od toruńskiej szkółki miniżużla w roku 2011.Sport żużlowy chciał uprawiać od dziecka, jednak mama nie chciała się na to zgodzić i zajęło mu sporo czasu zanim zdołał ją nakłonić do popisania zgody na starty.

W roku 2013 po raz pierwszy dosiadł maszyny o pojemności 500 ccm, ale próby te skoczyły się w złamaną ręką i wstrząśnieniem mózgu.

Licencję w dorosłym żużlu zdobył przed komisją w składzie Włodzimierz Kowalski - przewodniczący oraz Marek Cieślak i Rafał Dobrucki w dniu 25 marca 2015 roku na torze w Toruniu stał się pełnoprawnym juniorem w drużynie Aniołów.

Niestety w roku licencyjnym nie otrzymał szansy na starty w lidze, dlatego w okresie przygotowawczym do sezonu 2016 Adriana czekało mnóstwo pracy, bowiem toruński klub nie zamierzał inwestować środków w zawodników, którzy nie czynili systematycznych postępów. Inwestycje sportowe okazały się jednak zbyt małe i w trakcie sezonu 2016 zawodnik zniknął z żużlowych torów, nie dostępując zaszczytu przywdziania ligowego plastrony z Aniołem.

Osiągnięcia
-
brak

strona główna

toruńskie turnieje turnieje światowe turnieje krajowe
zawodnicy trenerzy mechanicy działacze
klub statystyki sprzęt