KANTECKI Przemysław
dziennikarz, komentator żużlowy


Charakterystyczny głos Przemka Kanteckiego towarzyszył kibicom radiowym przez ponad dekadę nowego tysiąclecia. Najpierw komentował zawody żużlowe dla Radia Toruń, później dla Radia Gra
Kantecki był doceniany przez kibiców przede wszystkim ze względu na swoją ekspresję. Bywało, że w emocjach mylił kolejność zawodników, punkty drużyn, ale to fani mu wybaczali, bo jak nikt potrafił przekazywać wydarzenia ze stadionu bardzo barwnie, nie ograniczając się do komunikatów o kolejności zawodników na mecie. Jeździł za Apatorem, a później Unibaksem po całej Polsce. Komentował mecze w czasie, kiedy toruński zespół był ligowym potentatem, jak i okres, gdy nie było w nim możnych sponsorów, a w składzie dominowali żużlowcy przeciętni.

W pewnym momencie ten doskonały dziennikarz sportowy, który przez kilkanaście lat komentował mecze torunian, definitywnie rozstał się z radiową rozgłośnią i skoncentrował się na własnym biznesie, który skupiony był od kilku lat wokół bowlingu, bowiem jeszcze w trakcie pracy w radiu Kantecki czynnie zaangażował się w działalność polskiego związku kręglarskiego. Aktualnie Kantecki zajmuje się rozwojem swojego sklepu internetowego oraz organizacją imprez w polskich kręgielniach.

Warto w tym miejscu dodać, że odejście z radia najpierw Marka Zaborskiego, a później Przemka Kanteckiego, zakończyło żużlowe transmisje w toruńskich rozgłośniach radiowych.

Podziękowania dla Radka Rucińskiego
za udostępnienie ścieżki dźwiękowej

strona główna

toruńskie turnieje turnieje światowe turnieje krajowe
zawodnicy trenerzy mechanicy działacze
klub statystyki sprzęt