BRZYKCY Grzegorz
dyrektor firmy Alstal


Urodzony w 1957 roku.

Osoba Pana Grzegorza nie jest bezpośrednio związana z działalnością toruńskiego klubu, jednak jest to postać, która miała duży wkład intelektualny w tworzenie toruńskiej areny zmagań żużlowych przy ulicy Szosa Bydgoska 76.

Dyrektor inowrocławskiej firmy Alstal Budownictwo, nadzorował stawianie Motoareny. W przeszłości dyrektor zarządu dróg miejskich i komunikacji w Bydgoszczy. Całą karierę poświęcił budownictwu, jednak toruński stadion żużlowy był pierwszym obiektem tego typu, który stawiał w swojej karierze, a do tego w tak ekspresowym tempie.
To właśnie Brzykcy odpowiadał za wszystko co działo się na stadionie w czasie budowy, był rozliczany z każdego dnia robót przy obiekcie, nerwowo odliczał godziny do końcowego terminu, tłumaczył się z każdej wątpliwości.

Po oddaniu do użytku Motoareny dyrektor Alstalu stwierdził, że wybudowany stadion jest najlepszym obiektem typowo żużlowym w Europie, a aby jeszcze podwyższyć jego standard wystarczy tylko zadaszyć cały tor po którym ścigają się zawodnicy.

Prywatnie pan Grzegorz jest od lat kibicem żużla, ale podkreśla, że kibicuje drużynie z za toruńskiej miedzy, czyli bydgoskiej Polonii. A w wywiadzie dla Gazety Wyborczej stwierdził: "to trochę dziwne, że ja - bydgoszczanin, kibic Polonii od 40 lat - a stawiam piękny stadion żużlowy Toruniowi. Ale jak byłem na budowie to na chwilę zapomniałem skąd jestem. Czułem, że on rośnie też dla mnie."

strona główna

toruńskie turnieje turnieje światowe turnieje krajowe
zawodnicy trenerzy mechanicy działacze
klub statystyki sprzęt