ochraniacze

PRODUCENCI
Ochraniacze: Dainess, Maliniak, Axo, Buzzer
Rękawice: Axo, Scott, Pro Grip, Troy Lee, Alpinestars, Fox, Wulf, AGV

UŻYTKOWANIE - PARAMETRY
Podczas treningów i zawodów, zawodnicy muszą mieć na sobie odpowiedni ubiór ochronny i obuwie. Pod pojęciem odpowiednia odzież ochronna rozumie się: jednoczęściowy kombinezon lub komplet składający się z "wyścigowych" spodni, koszuli lub kurtki i obuwie, wszystko wykonane z materiału zapewniającego ochronę w zadawalającym stopniu.

Pod odzież ochronną (kevlar) zawodnik zakłada ochraniacze. Ochraniacze mogą być zintegrowane z kombinezonem lub mogą stanowić oddzielne elementy ochronne, które w komplecie stanowią tzw. "zbroję".

Najważniejszym z ochraniaczy jest ochraniacz tylnej części tułowia (rys. z lewej), wykonany z polietylenu lub włókna szklanego i jest obowiązkowy. Zawodnicy dodatkowo muszą zakładać dodatkową "ochronę ciała" dla obojczyków i górnych części ramion (rys. z prawej), jako uzupełnienie ochrony barków, łokci, obu stron tułowia (piersi i plecy), stawu biodrowego i kolan.

Ochraniacze zakładane jako, “zbroja” mogą mieć postać elastycznych, użebrowanych płyt z formowalnego tworzywa sztucznego, o grubości minimum 2 mm i powinny chronić te same części ciała co ochraniacze zintegrowane z kombinezonem tzn. barki, łokcie, obie strony tułowia (piersi i plecy), stawy biodrowe i kolana (rys. z lewej).

Oprócz ochraniaczy zakładanych pod kevlar zawodnik musi na rękach ochronne rękawice (rys. z prawej), wykonane ze skóry lub innego materiału o ekwiwalentnych właściwościach, zgodnych z przepisami

Bielizna która ma kontakt z ciałem musi być bawełniana. Wszelkie inne elementy ubioru, noszone pod kombinezonem lub na nim, muszą być wykonane wyłącznie z bawełny. Stosowanie bielizny z wełny lub włókien syntetycznych jest zabronione.

KONSERWACJA
Zawodnik kupując ochraniacze musi dobrać je do swojego wzrostu. Po każdym wypadku ochraniacze powinny być sprawdzone czy nie mają uszkodzeń, które mogłyby ograniczyć ich skuteczność.
To właśnie dzięki ochraniaczom po najbardziej makabrycznie wyglądającym upadku zawodnik wstaje i wraca o własnych siłach do parkingu

strona główna

toruńskie turnieje turnieje światowe turnieje krajowe
zawodnicy trenerzy mechanicy działacze
klub statystyki sprzęt