lista ekstraligowych zawodników zastępowanych w sezonie 2023
Art. 711.
Zgłoszony w składzie zawodnik spełniający łącznie następujące warunki:
1) ma prawo być zgłoszonym do zawodów,
2) posiada pierwszą średnią indywidualną (SI) w składzie aktualnej na dzień
zawodów kadry klubu, określoną wg zasad zamieszczonych w postanowieniach na dany
rok,
3) posiada zwolnienie lekarskie, wystawione zgodnie ze wzorem obowiązującym w
kraju jego wystawienia, na okres co najmniej 15 dni, w których zawiera się data
zawodów, załączone do zgłoszenia drużyny do zawodów w formie oświadczenia o
niezdolności zawodnika do startu w zawodach żużlowych (załącznik nr 9, DRUKI
OBOWIĄZUJĄCE W SPORCIE ŻUŻLOWYM); podstawą do wystawienia ww. oświadczenia jest
posiadanie przez zawodnika właściwego zwolnienia lekarskiego.
4) zwolnienie lekarskie, o którym mowa w pkt 3 powyżej, klub jest zobowiązany
dostarczyć SE w oryginale lub kopii (w przypadku przedstawienia kopii oryginał
do okazania na wezwanie SE) w terminie do 7 dni od daty zawodów, których
zwolnienie lub zaświadczenie dotyczy,
5) nie jest zgłoszony z numerem 6, 7, 8 oraz 14, 15, 16, otrzymuje status
zawodnika zastępowanego, który jest liczony do składu drużyny, spełniającego
wymogi określone w art. 709 ust. 2 i 3.
Art. 712.
Zgłoszony w składzie zawodnik spełniający łącznie następujące warunki:
1) ma prawo być zgłoszonym do zawodów,
2) posiada pierwszą, drugą, trzecią, czwartą lub piątą średnią indywidualną (SI)
w składzie aktualnej na dzień zawodów kadry klubu, określoną wg zasad
zamieszczonych w postanowieniach na dany rok,
3) w dniu meczu bierze udział w zawodach FIM lub SEC lub w meczu innej ligi,
wymienionej w kontrakcie zawodnika, jeżeli mecz innej ligi jest rozgrywany w
dniu różnym od przypisanego w systemie slotów na rozgrywanie Ekstraligi, przy
czym udział w meczu innej ligi nie dotyczy zawodników obcokrajowców do lat 24.
4) nie jest zgłoszony z numerem 6, 7, 8 oraz 14, 15, 16, otrzymuje status
zawodnika zastępowanego, który jest liczony do składu drużyny, spełniającego
wymogi określone w art. 709 ust. 2 i 3.
Art. 718.
1. Podczas zawodów można użyć następujących rodzajów rezerwy:
1) rezerwa zwykła, którą stanowią zawodnicy z numerami startowymi 6, 7, 8 oraz
14, 15, 16 i której można użyć w biegach I, III - XV, z zastrzeżeniem przepisów
ust. 4 i 5 poniżej,
2) rezerwa zastępująca, którą może być jeden raz w meczu każdy zawodnik
zgłoszony w składzie drużyny i której można użyć w biegach: I, III - XIII w
miejsce zawodnika zastępowanego, o którym mowa w art. 711 i 712, z zastrzeżeniem
ust. 5,
3) rezerwa taktyczna, którą może być jeden raz w meczu każdy zawodnik zgłoszony
w składzie drużyny i której można użyć w biegach III - XV zawsze, kiedy drużyna
przegrywa różnicą co najmniej 6 punktów biegowych z zastrzeżeniem ust. 5.
2. Zawodnicy z numerami startowymi 6, 7 i 14, 15 mogą być zastąpieni rezerwą
zwykłą w przypadku, gdy zawodnik z numerem startowym odpowiednio 6 albo 7 lub 14
albo 15 w jednym z biegów odniósł kontuzję, do której przyczynił się zawodnik
wykluczony z biegu i w wyniku której jest on niezdolny decyzją lekarza do
udziału w biegu, z zastrzeżeniem przepisów ust. 4 poniżej.
3. Do XIII biegu włącznie, zawodników z numerami 6, 7 i 14, 15 może zastąpić
rezerwa taktyczna z numerami startowymi odpowiednio 6, 7 i 14, 15, z
zastrzeżeniem przepisów ust. 4 poniżej.
4. Zawodnicy z numerami 8 oraz 16, którzy są krajowymi zawodnikami młodzieżowymi
mogą w przypadkach, o których mowa w ust. 2 i 3 powyżej stanowić zastępstwo
zawodników z numerami odpowiednio 6, 7 i 14, 15. Ponadto, mogą w biegach II -
XIII zastąpić zawodników z numerami 6, 7 i 14, 15 jako rezerwa zwykła
maksymalnie po jednym razie każdego z nich.
5. Zawodnicy obcokrajowcy z numerami 8 oraz 16 mogą zastąpić jako rezerwa
zwykła, taktyczna lub zastępująca:
1) krajowego zawodnika do lat 24 wyłącznie w przypadku, jeżeli w zgłoszonym
składzie drużyny z numerami 1-5 lub 9-13 łącznie z zawodnikiem do lat 24
zgłoszonych zostało minimum trzech zawodników krajowych,
2) zawodnika obcokrajowca do lat 24 bez ograniczeń.
zastępowani w |
zastępowani
w |
zastępowani
w |
|
|
|||
ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ Częstochowa |
1 Madsen Leon 2,275 2 Michelsen Mikkel 2,229 3 Woryna Kacper 2,020 4 Miśkowiak Jakub 1,860 5 Drabik Maksym 1,752 |
1 Madsen Leon 2,389 2 Michelsen Mikkel 2,306 3 Drabik Maksym 1,971 4 Miśkowiak Jakub 1,441 5 Woryna Kacper 1,429 |
1 Madsen Leon 2,222 2 Drabik Maksym 1,879 3 Woryna Kacper 1,861 4 Michelsen Mikkel 1,789 5 Miśkowiak Jakub 1,160 |
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz |
1 Pedersen Nicki 2,448 2 Fricke Max 1,776 3 Jakobsen Frederik 1,616 4 Krakowiak Norbert 1,515 5 Szczepaniak Mateusz 1,473 |
1 Pedersen Nicki 2,065 2 Fricke Max 1,947 3 Tarasenko Vadim 1,500 4 Jakobsen Frederik 1,429 5 Brak zawodnika |
- |
MOJE BERMUDY STAL Gorzów |
1 Vaculik Martin 2,270 2 Thomsen Anders 2,046 3 Woźniak Szymon 1,850 4 Fajfer Oskar 1,513 5 Ljung Peter 1,176 |
1 Woźniak Szymon 2,273 2 Thomsen Anders 2,235 3 Vaculik Martin 2,000 4 Fajfer Oskar 1,667 5 Brak zawodnika |
1 Vaculik Martin 2,472 2 Thomsen Anders 2,081 3 Fajfer Oskar 2,029 4 Woźniak Szymon 1,844 5 Jasiński Wiktor 1,350 |
FOGO UNIA Leszno |
1 Kołodziej Janusz 2,427 2 Holder Chris 1,975 3 Smektała Bartosz 1,629 4 Lidsey Jaimon 1,628 5 Zengota Grzegorz 1,465 |
1 Kołodziej Janusz 2,368 2 Zengota Grzegorz 1,735 3 Smektała Bartosz 1,375 4 Lidsey Jaimon 1,303 5 Brak zawodnika |
1 Kołodziej Janusz 2,105 2 Smektała Bartosz 2,000 3 Lidsey Jaimon 1,974 4 Brak zawodnika 5 Brak zawodnika |
MOTOR Lublin |
1 Zmarzlik Bartosz 2,679 2 Kubera Dominik 2,140 3 Lindgren Fredrik 1,955 4 Hampel Jarosław 1,868 5 Holder Jack 1,602 |
1 Zmarzlik Bartosz 2,600 2 Kubera Dominik 2,263 3 Lindgren Fredrik 2,114 4 Holder Jack 2,086 5 Hampel Jarosław 1,867 |
1 Zmarzlik Bartosz 2,656 2 Kubera Dominik 2,250 3 Holder Jack 2,111 4 Lindgren Fredrik 2,091 5 Brak zawodnika |
FOR NATURE SOLUTIONS APATOR Toruń |
1 Lambert Robert 2,128 2 Dudek Patryk 2,000 3 Przedpełski Paweł 1,667 4 Lampart Wiktor 1,526 5 Brak zawodnika |
1 Sajfutdinow Emil 2,447 2 Lambert Robert 1,971 3 Dudek Patryk 1,686 4 Przedpełski Paweł 1,594 5 Lampart Wiktor 1,333 |
1 Sajfutdinow Emil 2,405 2 Dudek Patryk 1,970 3 Lambert Robert 1,944 4 Przedpełski Paweł 1,387 5 Lampart Wiktor 1,143 |
BETARD SPARTA Wrocław |
1 Janowski Maciej 2,198 2 Woffinden Tai 1,926 3 Bewley Daniel 1,837 4 Pawlicki Piotr 1,820 5 Brak zawodnika |
1 Laguta Artem 2,382 2 Bewley Daniel 2,152 3 Janowski Maciej 2,030 4 Woffinden Tai 2,000 5 Pawlicki Piotr 1,909 |
1 Laguta Artem 2,313 2 Bewley Daniel 2,061 3 Janowski Maciej 1,939 4 Woffinden Tai 1,800 5 Brak zawodnika |
CELFAST WILKI Krosno |
1 Doyle Jason 1,952 2 Lebedevs Andżejs 1,826 3 Kasprzak Krzysztof 1,641 4 Milik Vaclav 1,578 5 Świdnicki Mateusz 1,462 |
1 Doyle Jason 2,114 2 Kasprzak Krzysztof 1,697 3 Lebedevs Andżejs 1,611 4 Milik Vaclav 1,581 5 Brak zawodnika |
- |