lista zawodników zastępowanych w sezonie 2011
Zgodnie z regulaminem rozgrywek żużlowych zawodnikiem zastępowanym jest w składzie danego zespołu zawodnik spełniający następujące warunki:
EKSTRALIGA
1) ma prawo być zgłoszonym do zawodów,
2) posiada pierwszą, drugą, trzecią, czwartą lub piątą średnią indywidualną (SI)
w składzie aktualnej na dzień zawodów kadry klubu, obliczoną wg zasad
zamieszczonych w postanowieniach na dany sezon,
3) posiada zwolnienie lekarskie na okres co najmniej 9 dni, w których zawiera
się data zawodów, załączone do zgłoszenia drużyny do zawodów w formie
oświadczenia o niezdolności zawodnika do startu w zawodach żużlowych; lub
startuje w dniu zawodów w zawodach FIM lub UEM w terminach kalendarzowych lub
przełożonych na termin rezerwowy pokrywających się z datą zawodów – nazwę
zawodów FIM lub UEM w których startuje zawodnik odnotowuje się w zgłoszeniu do
zawodów, otrzymuje, z uwzględnieniem postanowień ust. 2 i 3, status zawodnika
zastępowanego, który jest liczony do składu drużyny, co spełnia wymogi art. 709
ust. 1.
Zawodnik posiadający pierwszą, drugą lub trzecią średnią indywidualną (SI) w
składzie aktualnej na dzień zawodów kadry klubu otrzymujący status zawodnika
zastępowanego może być zastępowany przez pozostałych zawodników bez ograniczeń,
z zastrzeżeniem postanowień art. 719.
Zawodnik posiadający czwartą lub piątą średnią indywidualną (SI) w składzie
aktualnej na dzień zawodów kadry klubu otrzymujący status zawodnika
zastępowanego może być zastępowany przez pozostałych zawodników w ten sposób,
że:
1) zawodnik posiadający czwartą SI może być zastępowany przez zawodników z
trzecią lub niższą SI,
2) zawodnik posiadający piątą SI może być zastępowany przez zawodników z czwartą
lub niższą SI, z zastrzeżeniem postanowień art. 719.
POZOSTAŁE KLASY ROZGRYWEK
1) ma prawo być zgłoszonym do zawodów,
2) posiada pierwszą, drugą lub trzecią średnią indywidualną (SI) w składzie
aktualnej na dzień zawodów kadry klubu, obliczoną wg zasad zamieszczonych regulaminie.
3) posiada zwolnienie lekarskie na okres co najmniej 9 dni, w których zawiera
się data zawodów, załączone do zgłoszenia drużyny do zawodów w formie
oświadczenia o niezdolności zawodnika do startu w zawodach żużlowych; jeżeli
zawodnik w okresie w/w zwolnienia lekarskiego wystartuje w jakichkolwiek innych
zawodach podlega karze dyscyplinarnej,
4) nie jest zgłoszony pod numerem 6, 7 oraz 14, 15,
zastępowani od 1 do 3 rundy |
zastępowani od 4 do 7 rundy |
zastępowani od 8 do 11 rundy |
zastępowani od 12 do 14 rundy |
zastępowani po rundzie zasadniczej |
|
|
|||||
CKM Włókniarz S.A. Częstochowa |
1. Grigorij Łaguta 1,825 2. Artiom Łaguta 1,720 3. Daniel Nermark 1,676 4. Peter Karlson 1,527 5. Rafał Szombierski 1,500 |
1. Daniel NERMARK 1,714 2. Grigorij LAGUTA 1,563 3. Rafał SZOMBIERSKI 1,500 4. Peter KARLSSON 1,500 5. Artem LAGUTA 1,438 |
1. Grigorij LAGUTA 2,190 2. Daniel NERMARK 2,000 3. Rafał SZOMBIERSKI 1,789 4. Peter KARLSSON 1,632 5. Artem LAGUTA 1,278 |
1. Daniel NERMARK 2,400 2. Grigorij LAGUTA 2,375 3. Artem LAGUTA 1,563 4. Peter KARLSSON 1,308 5. Rafał SZOMBIERSKI 1,167 |
1. Grigorij LAGUTA 2,500 2. Artem LAGUTA 1,615 3. Daniel NERMARK 1,500 4. Peter KARLSSON 1,158 5. Rafał SZOMBIERSKI 1,000 |
KS Stal Gorzów |
1. Tomasz Gollob 2,675 2. Nicki Pedersen 2,443 3. Hans Andersen 1,694 4. Matej Zagar 1,620 5. Artur Mroczka 1,320 |
1.Tomasz GOLLOB 2,353 2.Nicki PEDERSEN 2,250 3.Niels Kristian IVERSEN 2,000 4.Matej ZAGAR 2,000 5.Łukasz CYRAN 1,222 |
1. Tomasz GOLLOB 2,524 2. Nicki PEDERSEN 2,381 3. Matej ZAGAR 1,947 4. Niels Kristian IVERSEN 1,526 5. Bartosz ZMARZLIK 1,500 |
1. Tomasz GOLLOB 2,375 2. Matej ZAGAR 2.000 3. Nicki PEDERSEN 2,000 4. Niels Kristian IVERSEN 1,688 5. Bartosz ZMARZLIK 1,636 |
1. Tomasz GOLLOB 2,524 2. Nicki PEDERSEN 2,063 3. Matej ZAGAR 1,842 4. Niels Kristian IVERSEN 1,300 5. Hans N. ANDERSEN 1,091 |
Unia Leszno |
1. Janusz Kołodziej 2,521 2. Jarosław Hampel 2,388 3. Damian Baliński 2,098 4. Przemysław Pawlicki 1,712 5. Troy Batchelor 1,654 |
1.Jarosław HAMPEL 2,313 2.Janusz KOŁODZIEJ 2,000 3.Jurica PAVLIC 1,800 4.Damian BALIŃSKI 1,667 5.Troy BATCHELOR 1,273 |
1. Jarosław HAMPEL 2,591 2. Troy BATCHELOR 1,722 3. Damian BALIŃSKI 1,579 4. Janusz KOŁODZIEJ 1,550 5. Jurica PAVLIC 1,333 |
1. Jarosław HAMPEL 2,789 2. Janusz KOŁODZIEJ 2,000 3.Troy BATCHELOR 1,684 4.Adam SKÓRNICKI 0,889 5.Tobiasz MUSIELAK 0,818 |
1. Jarosław HAMPEL 2,700 2. Troy BATCHELOR 2,143 3. Kamil ADAMCZEWSKI 2,071 4. Janusz KOŁODZIEJ 1,737 5. Tobiasz MUSIELAK 1,667 |
Marma Stal Rzeszów |
1. Jason Crump 2,092 2. Lee Richardson 1,822 3. Chris Harris 1,618 4. Rafał Okoniewski 1,692 5. Maciej Kuciapa 1,582 |
1.Jason CRUMP 2,529 2.Chris HARRIS 1,875 3.Lee RICHARDSON 1,583 4.Maciej KUCIAPA 1,182 5.Dawid LAMPART 1,182 |
1. Jason CRUMP 2,476 2. Chris HARRIS 1,750 3. Maciej KUCIAPA 1,750 4. Lee RICHARDSON 1,632 5. Dawid LAMPART 1,533 |
1. Jason CRUMP 2,438 2. Rafał OKONIEWSKI 2,438 3. Chris HARRIS 1,714 4. Lee RICHARDSON 1,538 5. Dawid LAMPART 1,364 |
1. Jason CRUMP 2,304 2. Rafał OKONIEWSKI 2,000 3. Chris HARRIS 1,619 4. Lee RICHARDSON 1,579 5. Dawid LAMPART 1,050 |
Tauron Azoty Unia Tarnów ŻSSA |
1. Martin Vaculik 1,859 2. Krzysztof Kasprzak 1,790 3. Sebastian Ułamek 1,771 4. Leon Madsen 1,714 5. Bjarne Pedersen 1,644 |
1.Sebastian UŁAMEK 1,800 2.Frederik LINDGREN 1,625 3.Krzysztof KASPRZAK 1,529 4.Martin VACULIK 1,429 5.Bjarne PEDERSEN 1,357 |
1. Sebastian UŁAMEK 2,000 2. Krzysztof KASPRZAK 1,857 3. Frederik LINDGREN 1,684 4. Martin VACULIK 1,474 5. Leon MADSEN 1,417 |
1.Frederik LINDGREN 2,071 2.Bjarne PEDERSEN 2,067 3.Martin VACULIK 2,000 4.Krzysztof KASPRZAK 1,786 5.Sebastian UŁAMEK 1,750 |
1. Fredrik LINDGREN 2,056 2. Sebastian UŁAMEK 1,950 3. Bjarne PEDERSEN 1,875 4. Krzysztof KASPRZAK 1,789 5. Martin VACULIK 1,563 |
KS Toruń "UNIBAX" SA |
1. Rune Holta 2,131 2. Ryan Sullivan 2,098 3. Adrian Miedziński 1,821 4. Chris Holder 1,780 5. Michael Jespen Jensen 1,568 |
1.Adrian MIEDZIŃSKI 2,313 2.Christopher HOLDER 2,063 3.Rune HOLTA 2,000 4.Ryan SULLIVAN 1,867 5.Michael Jepsen JENSEN 1,667 |
1. Rune HOLTA 2,095 2. Ryan SULLIVAN 2,095 3. Christopher HOLDER 2,000 4. Adrian MIEDZIŃSKI 1,579 5. Emil PULCZYŃSKI 1,500 |
1.Ryan SULLIVAN 2,600 2.Christopher HOLDER 2,333 3.Adrian MIEDZIŃSKI 2,133 4.Rune HOLTA 2,133 5.Emil PULCZYŃSKI 1,444 |
1. Ryan SULLIVAN 2,400 2. Adrian MIEDZIŃSKI 2,053 3. Christopher HOLDER 2,050 4. Emil PULCZYŃSKI 1,615 5. Michael Jepsen JENSEN 1,588 |
Sparta Betard Wrocław |
1. Kenneth Bjerre 1,927 2. Maciej Janowski 1,584 3. Piotr Świderski 1,493 4. Dennis Andersson 1,067 5. Tomasz Jędrzejak 1,065 |
1.Kenneth BJERRE 2,294 2.Piotr ŚWIDERSKI 1,938 3.Maciej JANOWSKI 1,857 4.Tomasz JĘDRZEJAK 1,400 5.Adam SHIELDS 1,091 |
1. Maciej JANOWSKI 2,050 2. Piotr ŚWIDERSKI 2,000 3. Kenneth BJERRE 1,800 4. Tomasz JĘDRZEJAK 1,750 5. Dennis ANDERSSON 1,444 |
1.Maciej JANOWSKI 2,000 2.Kenneth BJERRE 1,938 3.Tomasz JĘDRZEJAK 1,688 4.Piotr ŚWIDERSKI 1,643 5.Patryk MALITOWSKI 1,571 |
1. Maciej JANOWSKI 2,095 2. Piotr ŚWIDERSKI 2,050 3. Kenneth BJERRE 1,789 4. Tomasz JĘDRZEJAK 1,650 5. Patryk MALITOWSKI 1,273 |
Falubaz Zielona Góra |
1. Greg Hancock 2,081 2. Andreas Jonsson 2,056 3. Piotr Protasiewicz 1,869 4. Rafał Dobrucki 1,787 5. Jonas Davidsson 1,714 |
1. Greg HANCOCK 2,667 2. Piotr PROTASIEWICZ 2,400 3. Andreas JONSSON 2,067 4. Rafał DOBRUCKI 2,000 5. Jonas DAVIDSSON 1,417 |
1. Andreas JONSSON 2,500 2. Piotr PROTASIEWICZ 2,143 3. Rafał DOBRUCKI 1,727 4. Greg HANCOCK 1,700 5. Jonas DAVIDSSON 1,684 |
1. Piotr PROTASIEWICZ 2,500 2. Greg HANCOCK 2,167 3. Andreas JONSSON 2,111 4. Patryk DUDEK 1,833 5. Jonas DAVIDSSON 0,867 |
1. Andreas JONSSON 2,450 2. Greg HANCOCK 2,143 3. Piotr PROTASIEWICZ 2,095 4. Patryk DUDEK 1,250 5. Jonas DAVIDSSON 1,235 |
|
|||||
ŻKS "Polonia Bydgoszcz" S.A. |
Emil SAJFUTDINOW 9,50 Grzegorz WALASEK 9,46 Tomasz GAPIŃSKI 7,54 |
Grzegorz WALASEK 2,533 Tomasz GAPINSKI 2,214 Emil SAJFUTDINOW 2,200 |
Grzegorz WALASEK 2,526 Emil SAJFUTDINOW 2,526 Tomasz GAPIŃSKI 2,211 |
Emil SAJFUTDINOW 2,615 Grzegorz WALASEK 2,533 Robert KOŚCIECHA 2,267 |
Emil SAJFUTDINOW 3,000 Grzegorz WALASEK 2,313 Tomasz GAPIŃSKI 2,200 |
SK Lokomotive Daugavpils |
Maksims
BOGDANOVS 8,53 Kasts POUDZUKS 6,71 Vadim TARASENKO 6,50 |
Joonas
KYLMAKORPI 2,200 Roman POVAZHNY 2,000 Maksims BOGDANOVS 1,938 |
Maksims BOGDANOVS 2,200 Joonas KYLMAKORPI 2,182 Roman POVAZHNY 1,824 |
Joonas KYLMAKORPI 2,500 Roman POVAZHNY 2,200 Andżejs LEBEDEVS 1,786 |
|
Lotos Wybrzeże Gdańsk |
Mikael MAX
8,57 Dawid STACHYRA 7,75 Renat GAFUROV 7,56 |
Thomas H. JONASSON 2,455 Magnus ZETTERSTROEM 2,235 Paweł HLIB 1,786 |
Darcy Stephen WARD 2,524 Thomas H. JONASSON 2,500 Mikael MAX 2,357 |
Mikael MAX 2,600 Darcy WARD 2,400 Magnus ZETTERSTROEM 2,250 |
Darcy WARD 2,727 Mikael MAX 2,333 Magnus ZETTERSTROEM 2,267 |
Start Gniezno |
Krzysztof JABŁOŃSKI 8,39 Michał SZCZEPANIAK 7,90 Mirosław JABŁOŃSKI 7,22 |
Mirosław JABŁONSKI 2,333 Krzysztof JABŁONSKI 2,250 Scott NICHOLLS 1,857 |
Krzysztof JABŁOŃSKI 2,300 Scott NICHOLLS 2,050 Mirosław JABŁOŃSKI 1,905 |
Tai WOFFINDEN 2,625 Michał SZCZEPANIAK 2,333 Scott NICHOLLS 2,300 |
Krzysztof JABŁOŃSKI 2,421 Scott NICHOLLS 2,368 Tai WOFFINDEN 2,158 |
GTŻ Grudziądz |
Tomasz CHRZANOWSKI 9,05 Krzysztof BUCZKOWSKI 8,86 David WATT 7,35 |
Krzysztof BUCZKOWSKI 2,313 Tomasz CHRZANOWSKI 2,188 David WATT 1,667 |
Krzysztof BUCZKOWSKI 2,700 Tomasz CHRZANOWSKI 2,500 David RUUD 2,286 |
Krzysztof BUCZKOWSKI 2,471 David RUUD 2,375 David WATT 2,143 |
David WATT 2,214 Krzysztof BUCZKOWSKI 2,000 Tomasz CHRZANOWSKI 1,615 |
Orzeł Łódź |
Jacek REMPAŁA 8,88 Łukasz JANKOWSKI 7,64 Mateusz SZCZEPANIAK 7,37 |
Mateusz SZCZEPANIAK 2,176 Daniel JELENIEWSKI 1,824 Linus SUNDSTROEM 1,500 |
Łukasz JANKOWSKI 1,727 Daniel JELENIEWSKI 1,636 Linus SUNDSTROEM 1,600 |
Rafał TROJANOWSKI 1,833 Daniel JELENIEWSKI 1,615 Mateusz SZCZEPANIAK 1,500 |
|
Lechma Poznań |
Robert MIŚKOWIAK 8,58 Peter LJUNG 8,13 Norbert KOŚCIUCH 7,56 |
Peter LJUNG 2,364 Robert MIŚKOWIAK 2,188 Norbert KOŚCIUCH 2,100 |
Robert MIŚKOWIAK 1,708 Norbert KOŚCIUCH 1,591 Peter LJUNG 1,067 |
Norbert KOŚCIUCH 1,944 Robert MIŚKOWIAK 1,889 Norbert MAGOSI 0,900 |
|
KS ROW Rybnik |
Daniel PYTEL 7,81 Andriy KARPOV 6,70 Antonio LINDBACK 6,68 |
Antonio LINDBACK 2,529 Andriy KARPOV 2,000 Rory SCHLEIN 1,813 |
Antonio LINDBACK 2,450 Alexander LOKTAEV 1,667 Rory SCHLEIN 1,444 |
Antonio LINDBACK 2,250 Andriy KARPOV 2,000 Alexander LOKTAEV 1,462 |
|
|
|||||
Speedway Wanda Kraków |
Patryk PAWLASZCZYK 6,79 Mads KORNELIUSSEN 6,50 (od II rundy) Kenni LARSEN 6,50 (od II rundy) |
Mads KORNELIUSSEN 2,500 Kenni LARSEN 2,286 Christian AGO 1,875 |
Mads KORNELIUSSEN 2,636 Patryk PAWLASZCZYK 1,882 Kenni LARSEN 1,737 |
Mads KORNELIUSSEN 2,250 Kenni LARSEN 1,563 Christian AGO 1,375 |
|
KSM Krosno |
Kenneth Hansen 6,50 Patrick Noergaard 6,50 Krister Jakobsen 6,50 |
Laszlo SZATMARI 1,444 Borys MITURSKI 1,435 Jan JAROS 1,412 |
Kenneth HANSEN 2,500 Borys MITURSKI 2,000 Martin MALEK 1,400 |
||
Lubelski Węgiel KMŻ Lublin |
Mariusz PUSZAKOWSKI 9,50 Karol BARAN 9,42 Paweł MIESIĄC 6,68 |
Tyron PROCTOR 2,063 Paweł MIESIĄC 2,000 Mariusz PUSZAKOWSKI 2,000 |
Cameron WOODWARD 2,467 Karol BARAN 2,188 Paweł MIESIĄC 2,105 |
||
KŻ Kolejarz Opole |
Marcin JĘDRZEJEWSKI 7,86 Ricky KLING 6,50 Benjamin John BARKER 6,50 |
Michał MITKO 2,353 Marcin JĘDRZEJEWSKI 1,938 Adam CZECHOWICZ 1,500 |
Michał MITKO 1,952 Marcin JEDRZEJEWSKI 1,947 Rafał FLEGER 1,857 |
||
ŻKS Ostrovia Ostrów |
Aleksei
KHARCHENKO 8,27 Mariusz STASZEWSKI 7,94 Adrian GOMÓLSKI 7,08 |
Adrian GOMÓLSKI 2,533 Vladimir BORODULIN 2,111 Mariusz WĘGRZYK 2,071 |
Mariusz WĘGRZYK 2,611 Mariusz STASZEWSKI 2,368 Adrian GOMÓLSKI 2,278 |
||
KS Stokłosa Polonia Piła |
Przemysław PAWLICKI 9,58 (od II rundy) Andrzej KOROLEW 7,80 Paweł STASZEK 7,52 Jason DOYLE 6,50 (do II rundy) |
Przemysław PAWLICKI 2,250 Piotr PAWLICKI 2,222 Paweł STASZEK 1,923 |
Przemysław PAWLICKI 2,900 Piotr PAWLICKI 2,100 Paweł STASZEK 2,000 |
Piotr PAWLICKI 3,000 Przemysław PAWLICKI 2,733 Max DILGER 2,615 |
|
RKS Kolejarz RAWAG Rawicz |
Sebastian ALDEN 8,80 Erik ANDERSSON 7,25 Victor GOLUBOVSKIY 7,18 |
Victor GOLUBOVSKIY 2,211 Anton ROSEN 1,667 Marcin NOWACZYK 1,619 |
|||
Kaskad Rivne |
Piotr ŚWIST 8,93 Stanisław BURZA 8,17 Tomasz REMPAŁA 7,84 |
Tomasz REMPAŁA 1,941 Piotr ŚWIST 1,909 Stanisław BURZA 1,889 |
Kiril TSUKANOV 2,500 Piotr ŚWIST 2,053 Tomasz REMPAŁA 2,050 |
Tomasz REMPAŁA 1,941 Stanisław BURZA 1,824 Piotr SWIST 1,688 |