B / D
D C D C tor
A / C
D C D C D C

Po trzytygodniowej przerwie żużlowcy wrócili na ligowe tory, aby kontynuować pierwszoligowe zmagania. Toruńska stal znalazła się na półmetku w trudnej sytuacji, bowiem duży problem stanowił sprzęt. Zawodnicy i działacze nie składali jednak broni i po przerwie podejmowali rywala zza miedzy bydgoska Polonię. Dla toruńczyków była to jedna z ostatnich szans na poprawienie pozycji w tabeli i wszyscy zdawali sobie z tego faktu sprawę. Dlatego mobilizacja była bardzo duża i od pierwszego do ostatniego biegu toczyła się pasjonująca walka i zupełnie nie było widać, że obie ekipy walczą o jakże odmienne sportowe cele.

Doskonałe widowisko zapewniło zapewne bardzo podobne przygotowanie sprzętu obu ekip. Dzięki staraniom toruńskich działaczy zawodnicy otrzymali przed meczem maszyn na jakich Poloniści startowali od początku sezonu.

Spotkanie rozpoczęło się dla gospodarzy bardzo obiecująco. Para Kniaź - Słowiński pokonała podwójnie w pierwszym biegu K Ziarnika i Koselskiego. Dugi bieg zakończył się remisem, a w trzeciej gonitwie Ząbik i Kwiatkowski podwójnie przegrywa z Bembnistą i Bukiejem co dawało meczowy remis 9 : 9. W biegu czwartym do mety na pierwszych miejscach ponownie dojeżdżają toruńczycy i ponownie obejmują prowadzenie w meczu. Kolejne biegi to cios za cios z każdej strony, a zawodników na mecie dzielą przysłowiowe centymetry. Po ósmym biegu na tablicy wyników widniał wynik 31 : 23 dla gospodarzy. Po trzynastym 47 : 42 i stało się jasne, że o wszystkim zadecydują ostatnie dwa biegi. Niestety dla toruńczyków w czternastej odsłonie na tor upada Makowski i z pozoru niegroźny upadek kończy się dla niego złamaniem obojczyka i wizytą w szpitalu. Po tym biegu przewaga gospodarzy topnieje do trzech punktów. Na szczęście ostatnią odsłonę dnia miejscowa para Ząbik - Słowiński wygrywa podwójnie, a toruńska Stal cały mecz 57 : 50.

Warto w tym miejscu dodać, że piąte ligowe derby Pomorza zostały rozegrane na doskonale przygotowanym torze i w sportowej atmosferze.